Skocz do zawartości

Zakup nowej karty graficznej - GeForce GTX 750Ti?


ShadyYo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od kilku dni mam problem z kartą graficzną w swoim komputerze stacjonarnym. Jestem niemal pewien, że karta jest zepsuta (choć co ciekawe w serwisie powiedzieli, że wszystko jest OK, a po przywiezieniu kompa z powrotem ciągle jest problem). Nagle pojawił się czarny ekran, a potem informacja, że sterownik odzyskał sprawność (ale od razu zmieniła się rozdzielczość). Po restarcie kompa zauważyłem, że w Menedżerze Urządzeń przy karcie pojawił się wykrzyknik i Kod 43 (PATRZ ZAŁĄCZNIK), że urządzenie zostało wyłączone z powodu zaraportowanych problemów. Poczytałem trochę na ten temat i jak się okazuje, to w większości przypadków oznacza niestety uszkodzoną kartę. Próbowałem przeinstalowywać sterowniki (czysta instalacja i dokładne usunięcie starych za pomocą DDU) - nie pomogło, nawet przywracanie systemu do czasu kiedy wszystko było OK nie pomagało. A przy logowaniu do systemu na ekranie ładowania się systemu (gdzie widać logo Windows) pojawiają się jakieś artefakty...

 

Ale nie o to chodzi :) Prosiłbym Was o doradzenie mi w kwestii zakupu nowej karty graficznej. Ja niestety jestem w tych sprawach kompletnie zielony i nawet nie wiem, czy dana karta będzie pasować do mojego (starego już niestety) komputera. Od razu mówię, że nie szukam żadnej nowiutkiej karty tylko takiej, żeby już wytrzymała dobrych parę lat. Zwykle gram w stare gry (Tomb Raider 1-4), ale byłoby fajnie gdyby nie miała problemu z udźwignięciem tych nowszych... mam tu na myśli na przykład Tomb Raidera z 2013 roku, a nie na przykład tej najnowszej części Rise of Tomb Raider, która ma zapewne sporo większe wymagania. 

 

W jednym z serwisów doradzili mi kilka kart graficznych. Najtańsza z nich to ASUS GeForce GTX 750Ti 2GB. Popatrzyłem trochę w necie i wydaje mi się, że byłaby naprawdę OK (tym bardziej, że jest dużo lepsza od mojej obecnej - GeForce GTX 460 v2 - a i ta karta potrafiła udźwignąć Tomb Raidera z 2013 roku). 

 

I teraz ważne pytanie... ta karta produkcji ASUSA kosztuje jednak nieco więcej niż chociażby MSI (2GB DDR5 Low Profile), którą udało mi się znaleźć niemal dokładnie za 500 zł. I właśnie takiej kwoty wolałbym nie przekraczać. Czy bardzo istotna jest kwestia producenta (ASUS / MSI / Gigabyte / etc) w kontekście moich zapotrzebowań? Chętnie skusiłbym się na tą MSI... :)

 

I drugie ważne pytanie: czy taka karta to istotnie w miarę słuszny wybór w kontekście pozostałych części mojego komputera? I czy w ogóle będzie PASOWAĆ do takiej płyty głównej jak moja? I jak wypada jej porównanie z GeForce GTX 460 v2?

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc. W sumie chciałbym kupić ją już na dniach więc szybka pomoc byłaby naprawdę mile widziana! :)

 

SPECYFIKACJA KOMPUTERA

Płyta główna

GIGABYTE EP35-DS3L

Chipset: Intel P35 (Bearlake-P) + ICH9

Motherboard Slots: 4xPCI, 3xPCI Express x1, 1xPCI Express x16

 

Procesor / Pamięć RAM

 

VmtgOZt.png

 

 

Karta graficzna

NVIDIA GeForce GTX 460 v2

Video Bus: PCIe v1.1 x16 (2.5 GT/s) @ x16 (2.5 GT/s)

 

 

 

BARDZIEJ SZCZEGÓŁOWE DANE W ZAŁĄCZNIKACH!

 

 

 

P.S. A teraz czytam o tym "Low Profile" - nie wiem za bardzo co to jest i nie wiem sam czy to będzie pasować do mojego kompa?

post-2066-0-11020000-1481455847_thumb.png

post-2066-0-76980000-1481455854_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...