Skocz do zawartości

MSI Notebook VR705 - Podczas grania laptop się przegrzewa


tomulusss

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to może być wina sterowników,że podczas grania w gry na laptopie laptop się nagrzewa do tego stopnia że się wyłącza?Gierki nie są zbyt wymagające,gry typu 7 Wonders czy Around the World in 80 Days.Laptopa kupiłem bez systemu operacyjnego ale zalecany jest Wista ja instalowałem Windows 7 Ultimate i przyznam że nie instalowałem żadnych sterowników bo wszystko inne działa ok.Dane laptopa:

NIVIDA GeForce 8200M G

Intel® Pentium® Dual CPU T3400 2.16GHz

4.00 GB Ram DDR2

32 -bitowy system operacyjny

Menedżer urządzeń pokazuje wykrzyknik przy "Nieznane urządzenie",reszta ok.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To może lepiej zainstaluj sterowniki (jeśli dołączone do laptopa, to z płyty, jeśli nie to ściągnij ze stron producentów).

Kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznane urządzenie > właściwości i tam poszukaj co to za urządzenie (nazwa, producent, cokolwiek).

Może system go przeciąża: zbędne aplikacje w autostarcie, interfejs Aero (obciąża grafikę).

Jak długo masz tego laptopa? Niektóre laptopy nie lubią zbyt przeciążonego procesora. Może "wywietrzniki" są zakurzone. Czy jak się przegrzewa, to głośno pracuje (laptop) ??

Jeśli to po prostu urok tego laptopa, to może zakup taką specjalną podkładkę, która ma wentylatory i podłączasz ją pod usb i Ci chłodzi to, co na niej położysz.

Odnośnik do komentarza

Mam takie biurko blaszane z podziurkowanym blatem to zamontowałem tam wentylatory od xbox360 które dmuchają zimnym powietrzem w stronę laptopa w celu dodatkowego chłodzenia i jak nie zapomnę włączyć to jest ok ale to nie jest normalne bo w zestawie dodatkowego chłodzenia nie było to raczej nie powinno być zjawiska.Laptop swoją drogo już nie jest młody bo 3letni.Problemów z hałasem też nie mam.Dziwne bo na XP tego problemu nie miałem

Odnośnik do komentarza

Jak napisałem wyżej. Windows 7 w porównaniu do XP bardziej wchodzi na RAM i grafikę, bo ma Aero (przezroczyste okna, inne bajery) i to też może cały czas obciążać podzespoły lapka. Jak sobie przeglądasz WWW, to w tym czasie ta przezroczystość okienek i reszta właśnie jest przez grafikę przerabiana, czego w XP aż tak nie było. Poza tym, jeśli ustawisz sobie taki gadżet/widget jak zużycie procesora i pamięci ram, to zobaczysz, że nawet jak nic nie robisz to i tak system zjada Ci prawie połowę pamięci ram. Jak wiadomo laptop w porównaniu do PC ma dużo mniej miejsca w środku, czyli przepływ powietrza jest gorszy, albo tak małę odległości pomiędzy komponentami w środku lapka sprawiają, że to wszystko się bardzo grzeje.

Odnośnik do komentarza

Naprawdę laptop się grzeje z Windowsem 7 a jak tego samego dnia przeinstalujesz system na XP to laptop jest chłodniutki? Aż mi się wierzyć nie chce :) Jeżeli możesz to zweryfikować to byłbym wdzięczny. Obstawiam że miałeś zainstalowanego Windowsa XP i potem zainstalowałeś 7 a że problem się pojawił to powiązałeś to ze sobą. Nie wydaje mi się żeby obciążony laptop bardziej grzał się na Windows 7 chociaż nie takie rzeczy się dzieją :)

Tak jeszcze na marginesie - zainstalowanie sterowników do karty graficznej prosto do producenta może lekko zwiększyć wydajność bo te wersje Microsoftu są lekko zachowawcze.

Odnośnik do komentarza

W pierwszej kolejności skoro laptop ma 3 lata to proponuję rozebrać go i dobrać się do wentylatora i radiatora ponieważ przy wentylatorze lubi się robić taki "filc" z kurzu który bardzo dobrze blokuje przepływ powietrza i grzeje się laptop przez to szybciej i nie nadąża odprowadzać ciepła. Oczywiście przy tym i wymienić pasty termo ponieważ pewnie są już twarde jak kamień.

Jeżeli kolega pisze, że aero zjada tyle pamięci i przez to grzeje się komp to zawsze można taką funkcję wyłączyć i będzie win 7 bez aero. Proste rozwiązanie i skuteczne do przetestowania.

Przy okazji wgrywania sterowników, najszybciej znajdą się na stronie producenta, jeżeli nie ma typowo do win7 to i do visty mogą być w większości przypadków, chyba że to jest win7 64 bit, ale przy 32 jak kolega ma to nie ma problemu z tym.

Nieznane urządzenie to pewnie będzie chodziło o ACPI na stronie producenta najczęściej występuje to jako ATK.

Można sprawdzić urządzenie poprzez: menedżer urządzeń > ppm na nieznanym urządzeniu i klikając właściwości > zakładka szczegóły > opis urządzenia zmienia się na identyfikator wyskakują dziwne znaczki DEV i VEN ewentualnie jeżeli to jest ACPI to tak też wyskoczy.

Kopiuje się całość i wkleja w google, lub na stronie www.devid.info/en/

Ewentualnie po DEV i VEN występują 4 znaki kopiuje się je i wkleja na stronie www.pcidatabase.com wtedy wyskakuje odpowiednie urządzenie do którego brakuje sterowników.

Odnośnik do komentarza

Naprawdę laptop się grzeje z Windowsem 7 a jak tego samego dnia przeinstalujesz system na XP to laptop jest chłodniutki? Aż mi się wierzyć nie chce :) Jeżeli możesz to zweryfikować to byłbym wdzięczny. Obstawiam że miałeś zainstalowanego Windowsa XP i potem zainstalowałeś 7 a że problem się pojawił to powiązałeś to ze sobą. Nie wydaje mi się żeby obciążony laptop bardziej grzał się na Windows 7 chociaż nie takie rzeczy się dzieją :)

Tak jeszcze na marginesie - zainstalowanie sterowników do karty graficznej prosto do producenta może lekko zwiększyć wydajność bo te wersje Microsoftu są lekko zachowawcze.

Dosłownie mogę przeinstalować system i na XP Professional laptop się nie grzeje(oczywiście używając tych samych programów),tak sobie lubię zmieniać system i się bawić(mój mowy plan to dwa w jednym ale to inny temat).Mówiąc o problemach zauważyłem że na 7ce mam dziwne przygasanie pulpitu po czym ponownie wraca do "normalności" ale to mnie nie martwi.

Odnośnik do komentarza

Zainstaluj sterowniki (najnowsze ze stron producentów) od płyty głównej, karty graficznej, dźwiękowej itd.

Wyłącz interfejs Aero KLIK (poradnik), bo być może to właśnie on Ci obciąża (co jest przyczyną przegrzewania się) laptopa. Tak jak napisał Rychwal, wyczyść w środku lapka, a w szczególności wywietrzniki, wiatraki, radiatory i jeśli potrafisz to wymień pasty termo-przewodzące.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...