Skocz do zawartości

Jak naprawić komputer ...


Dave

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze swoim komputerem z windowsem 7. Komputer po włączeniu nie można uruchomić w trybie normalnym. W awaryjnym odpala normalnie. Wszystko jest podłączone sterowniki są, wszystko działa do tego gdy na ekranie pojawia się komenda "Trwa uruchamianie systemu Windows". Potem czarny ekran. Przy tym ekranie działa tylko myszka .... klawiatura działa tylko chwilę po włączeniu. Przeinstalowałem system ale przy restarcie komputera dzieje się to samo . Proszę o pomoc nie wiem co jest nie tak ... komputer jest nowy.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Sprawdź opcje rozruchu:

 

start > polecenie uruchom > wpisz msconfig

 

Zakładka rozruch > czy nie ma zaznaczonej opcji Bezpieczny rozruch

 

Jeśli jest zaznaczona należy ją odznaczyć > klik w Zastosuj

 

2. Kolejna sprawa to Avast, sypie błedami

 

Error: (01/31/2011 07:33:37 PM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7026) (User: )
Description: Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego:
aswKbd
aswRvrt
aswSnx
aswSP
aswVmm
discache
spldr
Wanarpv6

 

Odinstaluj antywirusa w trybie awaryjnym za pomocą specjalistycznego narzędzia

 

https://www.avast.com/uninstall-utility

Odnośnik do komentarza

Jest to składany komputer. Intel Core i7 920 2,67 ghz ,Płyta główna MSI-7522, 8gb ram , Windows 7 tak zarejestrowany 64 bitowy. AMD Radeon HD 7800 SERIES, AMD High Defination Audio Device, Dysk 1TB, Co się stało?? Grałem w grę Cauter Strike Global Offensive. Nagle zrobiły się kremowe paski na 2 sekundy i wyłączyło mi komputer, po włączeniu było już tak jak było :( W systemie awaryjnym nie moge odpalić HWInfo :(. Chroma zainstalowałem po przeinstalowaniu systemu(jak już się wkurzyłem) . Po zainstalowaniu wszystko było ok aż do wyłączenia komputera. Potem znowu było to samo :(

Odnośnik do komentarza

Hmmm tylko ze jakis miesiąc temu wymieniłem kartę graficzną na nową. Tu pokazuje normalnie grafikę ... obraz nie jest rozmazany itp. Jak poprzednio jak karta graficzna mi poszła ..wcześniej jak poszła karta ... miałem paski teraz jest idealny obraz lecz nie można tylko uruchomić w trybie normalnym komputera.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem karta jest padnięta. Prawdopodobnie przegrzana z powodu niewłaściwego chłodzenia budy.

W trybie awaryjnym nie są ładowane sterowniki sprzętu producentów tylko sterowniki MS obsługujące minimalną funkcjonalność ( grafika - tryb np. VGA - ograniczona rozdzielczość) i dlatego pracuje u Ciebie.

Jeżeli chcesz się przekonać to odpal jakiegoś linuksa i sprawdź zachowanie. Nie poradzę jakiego bo nigdy nie korzystałem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...