Skocz do zawartości

Brak dźwięku - nie wykrywa urządzeń audio


CWANIAK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


 


 


Przedwczoraj, przez pomyłkę zaktualizowałem sterowniki karty graficznej - po ponownym uruchomieniu komputera - przestał działać dźwięk, a system nie wykrywa urządzeń audio. Prawdopodobnie w sobie znany sposób zniknęły wszystkie sterowniki w tym zakresie.


 


Mam kartę dźwiękową zintegrowana model to K9N6SGM-V. Dodam że na 100% to nie wina sprzętu  ponieważ po przepięciu głośników do laptopa okazuje się, że działają, więc to też nie jest problem jakiegoś popsutego kabla etc.


 


Usiłowałem doinstalować sterowniki do dźwięku (zapewne źle wybrałem wersję), ale nic to nie dało.


 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

masz trochę bałaganu w sterownikach po usunięciu Avasta. Musisz to doczyścić za pomocą dedykowanego oprogramowania do usuwania pozostałości po tym antywirusie. [klik]

Usuń sterowniki karty graficznej i dźwiękowej i zainstaluj nowe. Usuń tymczasowo Daemon tools lite i wykonaj nowe logi.

Dodam tylko, że masz uszkodzoną usługę winmgmt odpowiedzialną za urządzenia i punkty przywracania systemu. Zapewne też kilka innych problemów, bo widzę, że ComboFix był w użyciu. Postaram się przygotować instrukcję naprawczą, ale może to trochę potrwać. 

Odnośnik do komentarza

Nie mam wystarczająco dokładnego spisu twoich urządzeń. Najprościej chyba będzie jeśli zainstalujesz ten program [klik]. Jest dość dobry. Pamiętaj by uważać przy jego instalacji, by nie wkradło się żadne zbędne oprogramowanie. Odinstaluj stare sterowniki > restart > użyj tego oprogramowania > restart > odinstaluj to oprogramowanie :)

 

Avasta już nie ma na twoim komputerze, został odinstalowany przez panel sterowania, ale jego resztki (wpisy w rejestrze itp.) dalej są w systemie. Postępuj zgodnie z instrukcją do której link dałem w poprzednim komentarzu, a wszystko powinno pójść sprawnie. Nie musisz wskazywać ścieżki dostępu, po prostu wybierz z listy Afast Free i kliknij uninstall. 

 

Przy okazji, usuń chrome, masz go w wersji developerskiej, prawdopodobnie podmieniony przez malware. Usuń i jeśli potrzebujesz, zainstaluj na nowo :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...