Skocz do zawartości

Instalacja karty graficznej HD 8850M


Wizavo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z laptopem Dell Inspiron 15 3537

Procesor i7-4500U 

RAM 16GB

System: win 7 (64bit)

Radeon HD 8850M  /  Intel HD Graphics 4400

 

Otóż grafika zaintegrowana zainstalowała mi się bezproblemowo natomiast z instalacją drugiej karty mam ogromne problemy. Instalowałem już dziesiątki różnych sterowników i na żadnej nie działa im prawidłowo. W menedzerze urządzeń wciąż jest jakiś problem i karta nie działa. Jak wyłączam kartę zintegrowaną i włączam tamtą to nic nie działa. Przełącza się na taki prost interfejs (jak bez karty graficznej). Generalnie już nie mam pomysłów jak to zainstalować. Mógłby ktoś podpowiedzieć? Z góry dziękuję za odpowiedź

 

PS.Dodam jeszcze, że sterowniki pobierałem z oficjalnej strony dell'a gdzie są dedykowane sterowniki do tej karty.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Spróbuj pobrać oficjalny sterownik od AMD [klik] z dedykacją dla twojej wersji systemu (win 7, 64bity). Oczywiście najpierw musisz usunąć stary sterownik, ale, o ile nic się w tej sprawie w ostatnim roku nie zmieniło, nie jest to wcale takie łatwe. Instrukcja, jak w pełni usunąć sterownik AMD tutaj [klik]. Upewnij się, że twój system jest aktualny. Dopiero wtedy ponów instalację.

Jeśli po instalacji nowego sterownika nadal będą występować błędy o których piszesz, nie usuwaj go. Pokaż nam te błędy, wykonaj log FRST. 

Odnośnik do komentarza

Po zrobieniu miliona różnych czynności z różnych forum (wydaje mi się że konkretną rzeczą która pomogła było użycie narzędzia driver display uninstaller, usunięciu starych sterowników i zainstalowaniu sterowników ponownie chyba wszystko działa poprawnie. W GPU-Z pojawiła się wreszcie moja karta graficzna. Tylko myślałem, że będzie można w menedżerze urządzeń wyłączyć kartę zintegrowaną i włączyć tą ale tak się nie da. Wtedy nic nie działa. Wychodzi na to, że muszą chodzić 2, a przy większym obciążeniu włącza się dopiero ta lepsza. Chyba nie da się zrobić tak, żeby działała tylko ta lepsza (radeon 8850). Jak myślicie jak najlepiej to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza

Wyłączenie zintegrowanej karty możesz przeprowadzić poprzez Catalyst Control Center w zakładce zarządzania  energią (powerpley, chyba opcja się nazywała switch graphics ale nie pamiętam dokładnie). Albo w BIOSie, ale taka opcja jest mniej bezpieczna, niż systemowa :) 

Do diagnostyki użyłem MSI afterburner+riva. Działa znakomicie. Ponoć grafiki dedykowanej nie powinno się puszczać samej. Działa jako wspomaganie do integry. Dopiero dziś się o tym dowiedziałem. Dzięki wszystkim. Temat do zamknięcia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...