Skocz do zawartości

Komputer startuje do pulpitu... a potem nic.


msl72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Problem jak w temacie. System (Win10) na dysku SSD Kinston SSD Now V300 120GB (w tej chwili 3 lub 4 lata). Wczoraj wieczorem zaczęły się problemy z wyłączaniem komputera (stacjonarny). Po prostu nie chciał się wyłączyć inaczej niż "na twardo". Dziś system nie chciał się odpalić. Po kilku próbach doprowadziłem do sytuacji że ładuje się pulpit. I potem nic nie działa (Włącznie z Ctrl+Alt+DEL). Próba odpalenia w trybie awaryjnym (z wykorzystaniem płyty) doprowadza mnie do narzędzi diagnostycznych. Jednak żadne z nich nie działa, włącznie z opcją reinstalacji. Komputer zawiesza się. Podejrzewam zatem uszkodzenie dysku. Dysk przeznaczony był w zasadzie na system, antywirus i kilka innych programów. Dane mam na innym dysku komputera. Nie robiłbym z tej sytuacji afery gdyby nie fakt, że inni użytkownicy (żona, dzieci) mają tam swoje pliki, w tym archiwa poczty- pomimo moich zaleceń by tam ich nie trzymać. Tym samym najprostsze rozwiązanie: wyrzucić uszkodzony dysk, kupić nowy i postawić system od początku, nie jest optymalnym wyjściem.

 

Czy i jak mogę spróbować odzyskać dane z tego dysku (nowy kupię tak czy owak, i na nim postawię system). Mam do dyspozycji laptopa, ale rzeczony dysk wymaga połączenia kablem SATA a do lapka takiego wejścia nie ma. Backup danych przewidziałem i mam dla... danych, nie dla systemu. Mój błąd.

 

Jak dotąd dawałem sobie radę, kilkukrotnie korzystałem z...Searchengines.pl...(czyli lata temu), aż do dziś.

Poddałem się, założyłem konto i proszę o poradę.

 

Z przyczyn oczywistych nie mogę dodać plików czy zrzutów z ekranu. 

 

Z góry dziękuję za pomoc

Maciek

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tak, ściągnąłem i odpaliłem dziś rano. Dysk rzeczywiście wyskakuje jako uszkodzony. Właśnie przechodzę czasochłonną ścieżkę instalacji Win8 -> komplet uaktualnień -> Win 8.1 by wreszcie odzyskać Win 10. Nie znalazłem drogi na skróty więc zajmie mi to większość dnia.

 

Pierwotne pytanie pozostaje w mocy: Gdy już odbuduję system i przywrócę komputer do pełnej funkcjonalności, podepnę uszkodzony dysk by spróbować odzyskać z niego tyle danych ile się da.

 

Czy możecie zaproponować mi przyzwoity program, który pomógłby mi w tym zadaniu? Preferowane freeware, ale mogę też zakupić jakiś komercyjny o ile cena nie będzie zaporowa (powiedzmy do 100 PLN).

 

@Grimm: Zakładam, że żartowałeś. Jakoś mnie ten żart nie ubawił...

Odnośnik do komentarza

Witam,

Odzywam się po kilku dniach. Udało mi się odzyskać większość danych. Użyłem programu R-Studio (49 USD). Program zadziałał na 4+. Jedyną wadą odzysku jest 30 tys folderów wynikowych (w moim przypadku) a nie widok jak z drzewka eksploratora Windows. I później trzeba sporo wyszukiwania/filtrowania by wywołać odzyskane pliki. Tak czy owak było to czasochłonne, ale skuteczne.

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...