Skocz do zawartości

Internet Explorer nie otwiera stron typu SSL


Microsofter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!
 

Od niedawna jestem posiadaczem 64-bitowego komputera. Zdecydowałem się na

Windows XP 64-bitowy. Posiada on 2 wersje Internet Explorera: 32- i 64-bitową. Ta 32-bitowa od początku nie chciała działać, ale nie przejmowałem się tym i zaistalowałem IE8 (ostatni dostępny dla XP/Server 2003). On także zainstalował się w dwóch wersjach. O ile wersja 64bit jakoś działa, to 32bit jakby pracowała bez połączenia z Internetem - nie jest w stanie otworzyć żadnej witryny.
Jako że IE8 ma już swoje lata i nie wszystkie strony na nim chodzą, zainstalowałem Firefoxa. Ten też nie ma łączności z Internetem. Na koniec zainstalowałem eMule, aby przetestować P2P. Tutaj też brak połącznia. Przy starcie wyskakuje taki oto komunikat:
 
Error: Server UDP socket: Failed to create server UDP Socket - The requested service provider could not be loaded or initialized.
 
Nasuwa mi się wniosek, że żadne 32-bitowe programy nie mają połączenia właśnie przez ten sam problem, bo działa wyłącznie IE 64bit. Ale też nie w pełni, bo nie chodzą w nim strony https (szyfrowane SSL), np. Google wcale nie otwiera się.
 
Jako że ten komputer ma 2 karty sieciowe, udostępnia on połączenie mojemu staremu kompowi, a na nim wszystko chodzi jak należy - jest ,,cały Internet". Wyłączenie zapory nic nie pomaga.

Szukałem długo jakichś informacji, głównie na angielskich forach, bo ten system nie był popularny w Polsce. Niestety bezowocnie. Proszę o porady.
 
Sieć wewnętrzna jest przewodowa (LAN), wszędzie stały IP4 (bez DHCP). IP6 odinstalowane (o ile pamiętam nie pomagało). Z ,,zewnątrz" Internet jest z WiFi - punkt dostępowy podpięty do sieciówki. System ma SP2 i jest to świeża, czysta instalacja z najnowszymi sterownikami. Płyta główna Asus A5N32-E SLI na nForce 650i SLI. Sieciówki zintegrowane i chipsecie. Jestem zalogowany jako administrator.
 
Instalacja Visty odpada. Mam ją na drugim komputerze i nie odpowiada mi. Jest zbyt ociężała Albo zrobimy ten stary, ale lekki, XP64, albo wlatuje XP 32-bitowy.
 
Z góry dziękuję wszystkim chcącym pomóc.

 

 

NO   I   ZRO BI ŁEM !!!!  Oryginalny tekst, który okazał się niezwiązany z problemem, ukryłem  Jak to przydaje się czasem wolny dzień! Święto zmarłych powinno być częściej.

 

Otóż w 64-bitowym systemie potrafi wykrzaczyć się Winsock. Może zrobić się tak, że wcale nie będzie Internetu, a może tak, że nie będzie go właśnie w warstwie 32bit. W każdym Windowsie, nie tylko XP. Problem rozwiązuje polecenie netsh winsock reset. Nie mogę tylko zrozumieć, czemu skopany Winsock był w świeżo zainstalowanym, czystym systemie.

 

Pozostał tylko 1 problem. Internet Explorer nie łączy się ze stronami szyfrowanymi (https://). Działają one w Firefoksie, ale nie chcą w żadnym z dwóch IE. Jak ktoś ma pomysły, walić śmiało!

 

Pozdrawiam.

oryginalny tytuł tematu: Brak Internetu w aplikacjach 32-bitowych - błąd Server UDP socket

post-18539-0-11220000-1478019578_thumb.jpg

Edytowane przez Microsofter
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...