Skocz do zawartości

Laptop ASUS przestał widzieć dysk zewnętrzny na USB 3.0 ale przez kabel USB 2.0 ten sam port go widzi?


viper

Rekomendowane odpowiedzi

Mam laptopa ASUS N751JX z Windows 10 x64.

Podłączam do niego dysk zewnętrzny Transcend poprzez kabel USB 3.0.

Wszystko było ok do około połowy lipca/ poczatkusierpnia 2016 roku kiedy to Windows przestał widzieć dysk zewnętrzny (wydaje mi się, że to było po jakiejś aktualizacji Windowsa?).

Posprawdzałem kable (różne USB 3.0, również z podwójnym wejściem USB - z dodatkowym zasilaniem) ale nadal Asus dysku nie widzi - choć zawsze dioda na dysku oznaczająca zasilanie, pali się.

Dysk na innych komputerach (inne PC, laptopy) pięknie zostaje wykryty zarówno na USB 3.0 jak i USB 2.0.

Zaktualizowałem chipset w laptopie, zaktualizowałem wszystkie sterowniki od Intela i nadal nic :(

 

Dzisiaj po raz kolejny wróciłem do tematu i przeszukując internet wpadłem na jeszcze jedno sprawdzenie tzn. podłączyłem ten dysk przez kabel USB 3.0 jak zawsze i do tego kabla USB 3.0 podłączyłem przedłużacz USB 2.0, który to podpiąłem do laptopa. I ku mojemu zdziwieniu (albo i nie bo obstawiam że problem jest ze sterownikiem USB 3.0) dysk wykrywa się na wszystkich portach laptopa USB 3.0 (laptop nie ma portów stricte USB 2.0). Czyli jeśli nawet używam portu w laptopie USB 3.0 ale podłączam kablem USB 2.0 to dysk wykrywa się. Niestety nadal bezpośrednio przez kabel USB 3.0 dysk jest niewidoczny.

 

Oczywiście mógłbym tak używać tego dysku przez przejściówkę ale nie po to mam dysk USB 3.0 i porty w laptopie USB 3.0 aby korzystać z transferu jaki daje USB 2.0.

 

Może ktoś coś podpowie?

post-4707-0-92000000-1478003675_thumb.jpg

post-4707-0-32560000-1478003676_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...