Skocz do zawartości

Błędy w podglądzie zdarzeń i wolne uruchamianie Windows 7


Leszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj mój system po restarcie "stracil"wszystkie "wlasciwosci"tzn czcionki,wyglad i pewnie jeszcze cos o czym nie wiem i do tego wolno startuje.Po drugim restarcie wszystko wrocilo do normy,ale bledy w podgladzie zdarzen nadal sa.Powtarzajacym sie bledem od paru dni jest"wywolanie ScRegSetValueExW dla FailureActions nie powiodlo sie". Czyscilem cache dns wczoraj i nie wiem,czy to nie mialo wplywu na to ,co sie stalo? Prosze o pomoc.Dzieki

Addition_23-10-2016 11.25.44.txt

FRST_23-10-2016 11.25.44.txt

Shortcut_23-10-2016 11.25.44.txt

gmer.txt

błędy.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Pozostałości po Panda Security powodują problemy. Należy usunąć to do końca. [klik]

2. Do zaktualizowania system. IE jest w wersji 8 co sugeruje długi brak aktualizacji systemu. W razie problemów należy ręcznie zaktualizować łatkę [klik], a potem wyszukać resztę aktualizacji w windows update.

tyle na teraz, przyjrzę się w międzyczasie bliżej.

Odnośnik do komentarza

1. Pozostałości po Panda Security powodują problemy. Należy usunąć to do końca. [klik]

2. Do zaktualizowania system. IE jest w wersji 8 co sugeruje długi brak aktualizacji systemu. W razie problemów należy ręcznie zaktualizować łatkę [klik], a potem wyszukać resztę aktualizacji w windows update.

tyle na teraz, przyjrzę się w międzyczasie bliżej.

Ok.Dzieki-zrobie na razie to-ciekawe tylko co powoduje ten blad rejestru? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ok.Dzieki-zrobie na razie to-ciekawe tylko co powoduje ten blad rejestru? Pozdrawiam

Próbowalem zainstalowac latke,ktora podales,lecz wyswietlilo mi monit o tresci-"Ta aktualizacja nie ma zastosowania do tego komputera"..? Resztki Pandy wywalone.Jak bedziesz mial chwile zobacz prosze,co powoduje ten blad-Wywołanie SCRegSetValueExW dla FailureActions nie powiodło się i wystąpił błąd:Odmowa dostępu.Czesc

Odnośnik do komentarza

Próbowalem zainstalowac latke,ktora podales,lecz wyswietlilo mi monit o tresci-"Ta aktualizacja nie ma zastosowania do tego komputera"..? Resztki Pandy wywalone.Jak bedziesz mial chwile zobacz prosze,co powoduje ten blad-Wywołanie SCRegSetValueExW dla FailureActions nie powiodło się i wystąpił błąd:Odmowa dostępu.Czesc

W podgladzie zdarzen-aplikacje-nie ma juz bledow,sa tylko nadal w systemie-Wywołanie SCRegSetValueExW dla FailureActions nie powiodło się i wystąpił błąd:Odmowa dostępu.Poczytam o tym jeszcze w sieci.Czesc

Odnośnik do komentarza

Są to błędy odmowy dostępu, więc mogą wynikać właśnie z tej Pandy, lub innego oprogramowania zabezpieczającego. Masz na komputerze tego dość dużo, nawiasem jedne z drugimi mogą się kłócić.

 

Widzę też błędy typu "Usługa "Zapora systemu Windows" nie jest uruchomiona.". Włącz ją. 

 

Z tego co widzę wygląda też na uszkodzony WMI. Sprawdź repozytorium WMI i w razie czego zresetuj. Instrukcja: [klik] (link zewnętrzny).

 

Edit: Co do łatki, możliwe że masz ją już zainstalowaną. Jej ręczna instalacja jest potrzebna tylko, jeśli wyszukiwanie aktualizacji trwa w nieskończoność (ponad 2 godziny) lub kończy się niepowodzeniem. Sprawdź w windows update > zainstalowane aktualizacje. Jeśli jej nie będzie, sprawdź czy zainstalowana jest aktualizacja  KB3020369 która jest niezbędna do zainstalowania tej, którą podałem wcześniej. 

 

I pamiętaj, nie dodawaj posta pod postem, używaj funkcji Edit. :)

Odnośnik do komentarza

Są to błędy odmowy dostępu, więc mogą wynikać właśnie z tej Pandy, lub innego oprogramowania zabezpieczającego. Masz na komputerze tego dość dużo, nawiasem jedne z drugimi mogą się kłócić.

 

Widzę też błędy typu "Usługa "Zapora systemu Windows" nie jest uruchomiona.". Włącz ją. 

 

Z tego co widzę wygląda też na uszkodzony WMI. Sprawdź repozytorium WMI i w razie czego zresetuj. Instrukcja: [klik] (link zewnętrzny).

 

Edit: Co do łatki, możliwe że masz ją już zainstalowaną. Jej ręczna instalacja jest potrzebna tylko, jeśli wyszukiwanie aktualizacji trwa w nieskończoność (ponad 2 godziny) lub kończy się niepowodzeniem. Sprawdź w windows update > zainstalowane aktualizacje. Jeśli jej nie będzie, sprawdź czy zainstalowana jest aktualizacja  KB3020369 która jest niezbędna do zainstalowania tej, którą podałem wcześniej. 

 

I pamiętaj, nie dodawaj posta pod postem, używaj funkcji Edit. :)

Ok :) Zrobie co napisales,ale jest problem z Wininit.exe a dokladnie odinstalowalem Zemana AntiLogger Free i nie moge usunac procesu " C:\PROGRA~2\KeyCryptSDK\KeyCrypt64(4).dll" ktory to "trzyma"wlasnie Wininit.exe? W podgladzie zdarzen ten blad wychodzi po kazdym uruchomieniu kompa? Aktualizacja  KB3020369 zainstalowana-system szuka aktualizacji...szuka juz dlugo :) pewnie 2 dni bede czekal? :)Resetowanie repozytorium nie powiodlo sie.        Chyba naprawilem WMI ? Aktualizacje na chwile obecna wylaczylem,bo ponad 2 h skanowalo i nic nie znalazlo.Na chwile obecna jest tylko jeden blad w systemie o ktorym informowalem wczesniej.Daje nowe logi FRST I GMER

Addition_23-10-2016 19.50.08.txt

FRST_23-10-2016 19.50.08.txt

Shortcut_23-10-2016 19.50.08.txt

Gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Error: (10/23/2016 07:43:45 PM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7006) (User: )
Description: Wywołanie ScRegSetValueExW dla FailureActions nie powiodło się i wystąpił następujący błąd: 
Odmowa dostępu.

Te błędy w dzienniku zdarzeń, pojawiające się po każdym uruchomieniu systemu, związane są z zainstalowanym antywirusem, a dokładnie z funkcją Self Protection. Wyłączenie jej w opcjach antywirusa powinno wyeliminować błąd.

Odnośnik do komentarza

Nie widzę w nowych logach błędu WMI który był widoczny wcześniej, więc chyba z tym wszystko w porządku. 

Aktualizacja win update mieli, bo nie masz zainstalowanej łatki, o której pisałem wcześniej. Tej której instalacja się nie powiodła. Po tym, jak zainstalowałeś  KB3020369, aktualizacja KB3172605 powinna przebiec już bez problemów, a potem (po restarcie komputera) windows update nie będzie się już zacinał.

Odnośnik do komentarza
Error: (10/23/2016 07:43:45 PM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7006) (User: )
Description: Wywołanie ScRegSetValueExW dla FailureActions nie powiodło się i wystąpił następujący błąd: 
Odmowa dostępu.

Te błędy w dzienniku zdarzeń, pojawiające się po każdym uruchomieniu systemu, związane są z zainstalowanym antywirusem, a dokładnie z funkcją Self Protection. Wyłączenie jej w opcjach antywirusa powinno wyeliminować błąd.

 

Dzieki serdeczne :) tego bledu juz nie ma.Pozostalo tylko 1 ostrzezenie "C:\PROGRA~2\KeyCryptSDK\KeyCrypt64(4).dll" W folderze KeyCryptSDK sa 2 pliki KeyCrypt32 i KeyCrypt64 ktorych nie moge usunac.Czyscilem recznie rejestr po KeyCryptSDK i to nic nie dalo.Trzyma te 2 pliki proces Wininit.Bede wdzieczny jak pomozesz mi ten problem rozwiazac.Daje logI z FRST

Addition_24-10-2016 22.21.58.txt

FRST_24-10-2016 22.21.58.txt

Shortcut_24-10-2016 22.21.58.txt

freefixer-log.txt

Odnośnik do komentarza

Nie widzę w nowych logach błędu WMI który był widoczny wcześniej, więc chyba z tym wszystko w porządku. 

Aktualizacja win update mieli, bo nie masz zainstalowanej łatki, o której pisałem wcześniej. Tej której instalacja się nie powiodła. Po tym, jak zainstalowałeś  KB3020369, aktualizacja KB3172605 powinna przebiec już bez problemów, a potem (po restarcie komputera) windows update nie będzie się już zacinał.

Dzieki wielkie :) Aktualizacje zrobione :) Wiem-mialem edytowac nastepny post,ale wybaczysz mi to chyba? :) .Pozostalo tylko 1 ostrzezenie "C:\PROGRA~2\KeyCryptSDK\KeyCrypt64(4).dll" W folderze KeyCryptSDK sa 2 pliki KeyCrypt32 i KeyCrypt64 ktorych nie moge usunac.Czyscilem recznie rejestr po KeyCryptSDK i to nic nie dalo.Trzyma te 2 pliki proces Wininit.Bede wdzieczny jak pomozesz mi ten problem rozwiazac.Daje logI z FRST      TOSKA78 tez moze sie temu przyjrzy? :) Jeszcze raz dzieki :)

Addition_24-10-2016 22.21.58.txt

FRST_24-10-2016 22.21.58.txt

Shortcut_24-10-2016 22.21.58.txt

freefixer-log.txt

Odnośnik do komentarza

Masz lub miałeś kiedyś program typu Zemana Antilogger albo Zemana Antymalware? Jeśli tak, odinstaluj. Jeśli już ich nie ma na liście, urzyj tego programu [klik] i sprawdź czy tam będą się znajdywać. W ostateczności sprawdź w C:\Program Files (x86) i C:\Program Files czy nie ma tam folderów wskazujących na te programy i jeśli są, usuń je ręcznie. 

 

Dalej wejdź w rejestr, użyj opcji szukaj by wyszukać:

"AppInit_DLLs" o wartości "C:\PROGRA~2\KeyCryptSDK\KeyCrypt64(4).dll"

i

"AppInit_DLLs-x32" o wartości "C:\PROGRA~2\KeyCryptSDK\KeyCrypt32(4).dll". 

Kliknij dwukrotnie na wpis i wyczyść jego wartość. W samym wpisie appinit mogą być również inne wartości wymienione po przecinkach, w takim wypadku usuń tylko tę jedną część, a resztę zostaw. 

Odnośnik do komentarza

Masz lub miałeś kiedyś program typu Zemana Antilogger albo Zemana Antymalware? Jeśli tak, odinstaluj. Jeśli już ich nie ma na liście, urzyj tego programu [klik] i sprawdź czy tam będą się znajdywać. W ostateczności sprawdź w C:\Program Files (x86) i C:\Program Files czy nie ma tam folderów wskazujących na te programy i jeśli są, usuń je ręcznie. 

 

Dalej wejdź w rejestr, użyj opcji szukaj by wyszukać:

"AppInit_DLLs" o wartości "C:\PROGRA~2\KeyCryptSDK\KeyCrypt64(4).dll"

i

"AppInit_DLLs-x32" o wartości "C:\PROGRA~2\KeyCryptSDK\KeyCrypt32(4).dll". 

Kliknij dwukrotnie na wpis i wyczyść jego wartość. W samym wpisie appinit mogą być również inne wartości wymienione po przecinkach, w takim wypadku usuń tylko tę jedną część, a resztę zostaw. 

 

recznie nie dalo rady,ale juz w rejestrze tak i po restarcie recznie mozna to bylo usunac. Na chwile obecna nie ma juz zadnych bledow. :) Dzieki serdeczne

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...