Skocz do zawartości

Zamulony laptop przy korzystaniu z internetu


sadmas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bardzo prosiłbym o sprawdzenie logów,  chrome czy tez firefox tak mi zamulają że nie chce się przeglądać, a laptop wydaje mi się nie taki najgorszy jak do internetu:

Procesor Intel® Core i5 CPU M 430 @ 2.27GHz   

Pamięć (RAM) 4,00 GB

Grafika AMD Mobility Radeon HD 5000 Series

Z góry dziękuję za pomoc.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jednak niezbędna jest zwykła, okresowa konserwacja laptopa:

 

1. W Menu Start wpisz w Wyszukaj programy i pliki  > Oczyszczanie dysku.

Otwórz z PPM i kliknij Uruchom jako administator > potem wskaż do oczyszczenia dysk C i tak dalej....

 

2. We Właściwościach systemu otwórz Ochronę systemu i w opcji Konfiguruj usuń punkty przywracania, a potem ustaw maksymalne użycie dysku przez ochronę systemu na 5% . Na końcu utwórz nowy punkt przywracania, bo warto taki mieć.

 

3. Zainstaluj CCleaner, CleanJet lub Odkurzacz i nimi wykonuj czyszczenie, to bezpieczne programy. Ja używam Odkurzacz z oczyszczaniem podstawowym w ustawieniach domyślnych..

 

4. Usuń czyli odinstaluj zbędne programy, sam zobaczysz ile tego jest. 

Także programy do wykonania w danej chwili konkretnych zadań  jak Malwarebytes AntiMalware, SpaceSniffer i itp. po wykonaniu pracy usuń, jak będą ponownie potrzebne to znowu je pobierzesz...

 

5. Niektóre programy zastąp "lżejszymi". Np. Adobe Reader 11 zastąp Sumatrą PDF ...

 

6. Wykonuj nawet defragmentatorem systemowym defragmentację dysku gdy przekracza 5%. Ja używam stary, bezpieczny  Auslogics Disk Defrag wersja 3.5

 

7. Aktualizacji swoich najważniejszych programów wykonuj co 3-5 wersję. Starą wersję dokładnie odinstaluj, a nową instaluj na "czysty system". 

 

 

PS. Powyższe czynności warto raz w miesiącu w ramach konserwacji wykonywać, a czyszczenie CCleanerem co 3-5 dni po zakończeniu pracy z laptopem.....

 

PS. Proponuję wykonać powyższe. A specjaliści przeanalizują Twoje raporty....

Odnośnik do komentarza

usuń JDownloader 2, Malwarebytes Anti-Malware (Kaspersky wystarczy), jeśli nie używasz to Raptr i Plays TV. Zaktualizuj sterownik urządzenia "Realtek PCIe GBE Family Controller".

Masz dużo błędów kontrolera osadzonego z ostatnich dni. Sprawdź czy jest dostępna nowa wersja BIOS i zaktualizuj go. 

JD2 musowo? Korzystam z niego dosyć często. Resztę usunąłem, sterownik zaktualizowałem, BIOSu nowego nie ma, mam najnowszy. A co znaczy  " dużo błędów kontrolera osadzonego z ostatnich dni"?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...