Skocz do zawartości

Nie instalują się aktualizacje "Trwa wyszukiwanie" całymi godzinami


jarecki007

Rekomendowane odpowiedzi

Jak opisałem w tytule jest kłopot z pobieraniem aktualizacji. Problem powstał sam bez żadnej konkretnej przyczyny wykluczam infekcję wirusami. Wykonałem czynności w artykule "Problematyka Windows Update" ale nic to nie dało hmm. System ciągle poszukuje tych aktualizacji przez co zużywa pmięć RAM i obciąża CPU, stał się troszkę wolniejszy. Niw mogę załączyć loga z GMER po kilku sekundach pojawia się okno z błędem dołączę screena. Proszę bardzo o pomoc. 

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

post-829-0-51080000-1476011886_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ale tak się może dziać. Szczególnie na starym komputerze (a chyba nówka to to nie jest, skoro zwalnia przy aktualizacjach?). No i bezpośrednio po instalacji. Aktualizacji do Win7 mam już około 300. Ich pobieranie "trochę" trwa...

System potrafi je pobierać kilka dni...

Skąd wiesz, że rzeczywiście coś jest nie halo? Wywala Ci jakiś konkretny błąd?

System jest świeżo postawiony? Wcześniej Windows Update nie sprawiało problemów?

Odnośnik do komentarza

Ale tak się może dziać. Szczególnie na starym komputerze (a chyba nówka to to nie jest, skoro zwalnia przy aktualizacjach?). No i bezpośrednio po instalacji. Aktualizacji do Win7 mam już około 300. Ich pobieranie "trochę" trwa...

System potrafi je pobierać kilka dni...

Skąd wiesz, że rzeczywiście coś jest nie halo? Wywala Ci jakiś konkretny błąd?

System jest świeżo postawiony? Wcześniej Windows Update nie sprawiało problemów?

System zainstalowany 2014 nie miałem wcześniej problemów z pobieraniem aktualizacji. W załączniku plik txt są podstawowe dane sprzętu. Fakt leciwy laptopik, ale włożyłem mu dysk SSD i do netu YouTube poczty bardzo fajny tylko ciągle pracuje mocno pamięć zużywa ciągle szuka tych aktualizacji :(

Info.txt

Odnośnik do komentarza

Nie no, technicznie to nie jest aż taki złom, myślałem że będzie gorzej... ;)

Masz jakąś historię aktualizacji? Kiedy przestały sie pobierać?

Masz włączoną Usługę inteligentnego transferu w tle? I samą Windows Update, oczywiście?

Może spróbuj ją zresetować przy pomocy Microsoft Fixit 50202 lub naprawić systemowym narzędziem naprawczym zawartym w dziale Rozwiązywanie problemów z komputerem/System i zabezpieczenia/Rozwiąż problemy z usługą Windows Update.

Sprawdź też ilość wolnej pamięci na dysku C: Poniżej 3-4GB usługa może nie działać prawidłowo i Microsoft ci tego nie powie, bo jest na to za głupi i za wredny.

Takoż dobrze zainstalować najnowszego Internet Eksplorera 11 jeśli nie posiadasz, z instalatora offline. Albo po prostu go nadpisać, bo to często bywało przyczyną w systemach które uaktualniałem...

Odnośnik do komentarza

Nie no, technicznie to nie jest aż taki złom, myślałem że będzie gorzej... ;)

Masz jakąś historię aktualizacji? Kiedy przestały sie pobierać?

Masz włączoną Usługę inteligentnego transferu w tle? I samą Windows Update, oczywiście?

Może spróbuj ją zresetować przy pomocy Microsoft Fixit 50202 lub naprawić systemowym narzędziem naprawczym zawartym w dziale Rozwiązywanie problemów z komputerem/System i zabezpieczenia/Rozwiąż problemy z usługą Windows Update.

Sprawdź też ilość wolnej pamięci na dysku C: Poniżej 3-4GB usługa może nie działać prawidłowo i Microsoft ci tego nie powie, bo jest na to za głupi i za wredny.

Takoż dobrze zainstalować najnowszego Internet Eksplorera 11 jeśli nie posiadasz, z instalatora offline. Albo po prostu go nadpisać, bo to często bywało przyczyną w systemach które uaktualniałem...

- historię wysyłam w pliku

 

- inteligentna usługa transferu usług jest włączona 

 

- update oczywiście też

 

- Może spróbuj ją zresetować przy pomocy Microsoft Fixit 50202 robiłem to lapek chodził około 18godzin z wiszącym komunikatem coś o naprawie czy pobieraniu aktualizacji już dokładnie nie pamiętam ale przerwałem to w końcu.

 

- aktualną wersją przeglądarki wysyłam w pliku.

 

- miejsce na partycji systemoej wysyłam również w pliku.

post-829-0-99630000-1476032123_thumb.png

post-829-0-71190000-1476032135_thumb.png

post-829-0-00150000-1476032150_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Czyli miejsce masz, przeglądarkę masz, a historia aktualizacji stanęła w miesiącu maju. Szkoda ze przerwałeś pobieranie i nie zrzuciłeś tego komunikatu. Oczywiście Microsoft Ci nic nie wyjaśni, ale mogłoby to nas naprowadzić na problem...

Proponuję odpalić powtórnie i spokojnie śledzić proces. Dramatu nie powinno być, bo od tego czasu wyszło około 25-30 aktualizacji. Zaczekajmy na błąd...

Odnośnik do komentarza

To nie musi być aż taki dramat. Szczególnie jeśli na kompie nie masz całej kupy oprogramowania i precyzyjnie tuningowanego systemu. Zresztą możesz wybrać opcję nakładkową i Winda pozostawi ci foldery użytkownika.Wtedy to lepsze wyjście i szybsze...

Choć nikt nie zagwarantuje, że problem znowu nie wystąpi... ;)

 

Na przyszłość proponuję robić backup. Potrafi uratować życie, a na pewno oszczędzić zdrowie... ;)

Odnośnik do komentarza

Podane poprawki są w tej chwili obligatoryjne również po świeżej instalacji systemu inaczej taki windows nie potrafi "skorzystać" z windows update.

 

pzdr

Pomogło doinstalowanie poprawki KB3172605. Aktualizacje po jej zainstalowaniu ruszyły tzn. ruszyło pobieranie po ok 30min szukania, ja nie wiem, dlaczego akurat w moim przypadku to rozwiązało problem i co się wcześniej stało co mogło go wywołać, ale zużycie procesora i pamięci ram mocno spadło. Sam ram z ok. 2,8GB do ok. 1,5GB a procesor z 70% do ok 3%-5%. Zatem bardzo dziękuję wszystkim raz jeszcze za poświęcony czas i chęć pomocy jestem bardzo zadowolony.

 

Pozdrawiam Jarek.

post-829-0-95000000-1476124318_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...