Skocz do zawartości

Wyłączający sie spooler


scooter31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu mam spory problem z usługą spooler. Otóż: po uruchomieniu systemu Win 10 Pro drukarki sieciowe hp laserjet 1022 i M1530 są widoczne, ale po kilku minutach robią się offline. Wyłączenie i włączenie usługi spooler nic nie daje, bo czasem przy ponownym uruchomieniu usługi potrafi się zawiesić i wtedy już z nią nic się nie zrobi. Dziwi mnie też fakt, że w aplecie urządzenia i drukarki nie wyszukuje drukarek w sieci, mimo że ustawiłem sieć jako prywatną, chociaż musiałem to zrobić przez rejestr bo nie mogłem zmienic z publicznej w prostszy sposób. Żeby było śmieszniej, to komputery w sieci widać normalnie, ale już połączyć się z drukarką udostępnioną z innego komputera się nie da. Boje się że to już końcowe dni systemu.

 

Zrobiłem na razie skany frst, bo gmer już skanuje od ponad 12 godzin - system jest po upgrade z 7 i nie usuwałem jeszcze folderu windows.old.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Odświeżę temat.

Oczyściłem trochę system z niepotrzebnych aplikacji, trochę śmieci też poszło.

Ale problemy jakie nadal występują, to:

1. Problem z wyszukiwaniem drukarek (same HP - np HP M1530), nadal widzę komputery w sieci, nawet na jednym udostępnioną drukarkę hp deskjet, jednak po kliknięciu Połącz, komputer stoi w miejscu, próbuje łączyć, po czym wyświetla że nie udało się nawiązać połączenia.

2. W dzienniku zdarzeń co chwilkę jest błąd "system center" z opisem "Błąd podczas aktualizowania stanu  na wartość SECURITY_PRODUCT_STATE_ON (błąd 02000000).".

3. Przy próbie instalacji lub deinstalacji sterownika HP wyskakuje komunikat:

RegASM.exe Configuration Parser error
C:\Windows\Microsoft.NET\Framework|v2.0.50727\config\machine.config
Parser returned error 0xC00CE556

Wiem, że to problem net framework w wersji 2.0, znalazłem nawet takie cuś, jako rozwiązanie:

You have to go to the .NET Framework folder in \Windows and copy the machine.config files contents from the Framewok x64 folder into the machine.config in the standard Framework folder. This seems to be caused by the fact that installing .NET Framework on an 64 bit computer does not install the necessary files for the x86 version. 

Problem w tym, że to windows 10 32-bitowy.

 

Dodałem jeszcze wyniki sfc, ale na pierwzy rzut nie znalazłem nic poza błędami z .lnk.

Addition.txt

FRST.txt

gmer.txt

sfc.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...