Skocz do zawartości

Zmiany w gpedit.msc usuwane po restarcie


Rychwal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż ostatnio bawiłem się troszeczkę moim zabytkowym komputerem i wyłączałem pewne usługi itd.

Przy okazji wszedłem w narzędzie gpedit i z menu start usunąłem pomoc techniczna, ulubione itp.

Wszystko pięknie, ładnie dopóki nie wyłącze komputera, po ponownym uruchomieniu wszystkie te zakładki się pojawiają, a jak wejdę w gpedit to po jakimś czasie znowu znikają, aż do restartu.

O co chodzi tutaj? Jakieś podpowiedzi? :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Znika po restarcie jak wejdę w gpedit. A tam mam cały czas skonfigurowane co ma być włączone a co wyłączone.

 

Jak uruchomię komputer to mam te wszystkie funkcje pomimo, że są wyłączone w zasadach grupy. Jak ręcznie uruchomię gpedit to wtedy dopiero jakby się on aktywował i wszystko to co ma zniknąć to znika, aż do restartu.

 

No teraz nawet jak tam wejdę to mam je odznaczone.

 

Tutaj chodziło mi o to że odznaczone mam w tych właściwościach menu start, o których Ty pisałeś. Czyli

PPM na Start > Właściwości > Dostosuj>Zaawansowane
Odnośnik do komentarza
Przy okazji wszedłem w narzędzie gpedit i z menu start usunąłem pomoc techniczna, ulubione itp.

 

Może pokaż co Ty tak właściwie w polisach w rejestrze masz. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

regedit /e log1.txt HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer
regedit /e log2.txt HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako LIST.BAT > Uruchom ten plik

 

W folderze, z którego uruchomisz BAT, powstaną dwa pliki tekstowe. Przeklej ich zawartość do posta.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie. Otóż logi wyglądają następująco.

 

Zaraz po włączeniu komputera:

log1.txt

log2.txt

 

A później jeszcze raz zrobiłem logi po tym jak włączyłem gpedit i sprawdziłem czy są włączone te usługi:

 

po wejściu w gpedit log2.txt

po wejściu w gpedit log1.txt

 

I teraz już sam nie wiem o co chodzi ponieważ to jest a później znika.

 

Wiem, że mogę ręcznie dodać te nowe wartości DWORD, ale to chyba powinien za mnie zrobić gpedit i automatycznie dodać to do rejestru.

 

EDIT:

 

Zaczęło wreszcie to normalnie się zachowywać. Nie wiem czemu tak się działo, ale niech to zostanie zagadką ;)

Grunt, że teraz jest dobrze.

Pozdrawiam i dzięki za ruch w tym temacie.

 

Temat do zamknięcia.

Edytowane przez Rychwal
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...