Skocz do zawartości

Problemy z DNS i otwieranie dodatkowych kart w Operze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio przy każdym uruchomieniu przeglądarki Opera oprócz karty startowej otwierają się dwie dodatkowe, jedna z wpisanym adresem http://0.0.0.4, druga http://0.0.0.2, lecz nie wyświetla się nic poza komunikatem z przeglądarki mówiącym iż nie da się połączyć z danym adresem. Następny problem to częste komunikaty przeglądarki o tym, że nie można połączyć się z DNS. Problem z DNS dzisiaj prawdopodobnie zniwelowałem poprzez zmianę domyślnego adresu DNS w ustawieniach połączenia sieciowego na "OpenDNS", na razie błąd nie pojawia się. Mam jeszcze pytanie nie dotyczące problemu, czy warto zmienić preinstalowany w laptopie system Windows 8.1 Core x64 na Windows 7? Chodzi mi głównie o wydajność systemu jak i o to, że po prostu systemy powyżej Windows 7 mi nie pasują, czytałem co nieco o tym i teoretycznie Windows 10 poprawia wydajność ogólną, a szczególnie w grach, lecz gdy przeczytałem m.in. o przymusowych aktualizacjach w tym systemie i tym podobnych problemach, jak na przykład zanikanie partycji, problemy ze sterownikami to wolę sobie odpuścić. Proszę o pomoc i jeśli można to poradę co do systemu. Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

 

Addition.txt FRST.txt GMER.txt Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Cytat

Ostatnio przy każdym uruchomieniu przeglądarki Opera oprócz karty startowej otwierają się dwie dodatkowe, jedna adresem http://0.0.0.4, druga http://0.0.0.2, lecz nie wyświetla się nic poza komunikatem z przeglądarki mówiącym iż nie da się połączyć z danym adresem. Następny problem to częste komunikaty przeglądarki o tym, że nie można połączyć się z DNS.

 

Masz włączone przywracanie sesji i to wygląda na przyczynę dlaczego te karty się w kółko otwierają:

 

OPR Session Restore: -> [funkcja włączona]

 

Jest też inny problem z Operą będący konsekwencją pobytu adware. Otóż skróty Opery zostały zastąpione przez adware i kierują na już nieistniejący szkodliwy obiekt, a ten ostatni skrót wyglądający względnie dobrze też nie do końca poprawny (ma ukrytą Cyrylicę w nazwie, ostały się też argumenty skrótu adware):

 

Shortcut: C:\Users\Natalka\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Intеrnеt Ехрlоrеr.lnk -> C:\Users\Natalka\AppData\Roaming\HPReyos\ReyosStarter3.exe (Brak pliku)
Shortcut: C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Ореrа.lnk -> C:\Users\Natalka\AppData\Roaming\HPReyos\ReyosStarter3.exe (Brak pliku)
Shortcut: C:\Users\Public\Desktop\Ореrа.lnk -> C:\Users\Natalka\AppData\Roaming\HPReyos\ReyosStarter3.exe (Brak pliku)
ShortcutWithArgument: C:\Users\Natalka\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\TaskBar\Ореrа Intеrnеt Вrоwsеr.lnk -> C:\Program Files (x86)\Opera\40.0.2308.62\opera.exe (Opera Software) -> 4 2

 

Jeśli chodzi o komunikaty DNS, to nie wiadomo co było wcześniej w systemie, obecnie widzę tylko OpenDNS i adresy dostawcy Vectra. I kombinowałeś z niepożądanym crackiem KMSAuto Net.

 

 

Cytat

Mam jeszcze pytanie nie dotyczące problemu, czy warto zmienić preinstalowany w laptopie system Windows 8.1 Core x64 na Windows 7? Chodzi mi głównie o wydajność systemu jak i o to, że po prostu systemy powyżej Windows 7 mi nie pasują, czytałem co nieco o tym i teoretycznie Windows 10 poprawia wydajność ogólną, a szczególnie w grach, lecz gdy przeczytałem m.in. o przymusowych aktualizacjach w tym systemie i tym podobnych problemach, jak na przykład zanikanie partycji, problemy ze sterownikami to wolę sobie odpuścić. Proszę o pomoc i jeśli można to poradę co do systemu.

 

Moja opinia nie musi być wiążąca, ale zdecydowanie nie cofałabym się do Windows 7. Windows 7 to konstrukcja z roku 2009, czyli przestarzała i natywnie gorzej zabezpieczona niż najnowszy system (np. Windows Defender to nie to samo). Microsoft wspiera siódemkę w sposób już tylko podstawowy, żadnych wybitnych ulepszeń nie będzie, a aktualizacje ograniczone tylko do najważniejszych. Z Windows 7 też są obecnie problemy, np. potwornie długie wyszukiwanie aktualizacji i ogromne obciążenie systemu przez Windows Update, które rozwiązano dopiero po kilku miesiącach. Ponadto, nie ma gwarancji co będzie dalej.

Wszystkie siły i bonusy są skoncentrowane na Windows 10. Problemy z systemami zawsze mogą wystąpić, niezależnie od edycji. Unikatowe konfiguracje sprzętowo-softwarowe, więc jest niemożliwym, by system był w pełni bezawaryjny. Nie dowiesz się jak się system zachowuje w Twoim środowisku, dopóki tego nie sprawdzisz na własnej skórze.

 

Przykładowo już od dawna siedzę na Windows 10, wszystkie moje komputery w domu zostały zaktualizowane do tej wersji i na żadnym nie mam problemów. Do Windows 7 nie wrócę.

 

 

 


 

 

Doczyszczanie systemu:

 

1. Klawisz z flagą Windows + X > Programy i funkcje > odinstaluj HPReyos (adware), gpedt.msc 1.0 (wadliwa funkcjonalność) i Maxthon Cloud Browser. To sztuczne gpedit w ogóle nie działa poprawnie w edycjach Home, tworzy tylko pozory: KLIK. Natomiast Maxthon jest powiązany z "aferą szpiegowską": KLIK.

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
S3 KMDFVirtualKbd; \SystemRoot\System32\drivers\KMDFVirtualKbd.sys [X]
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Mozilla
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\MozillaPlugins
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\City Car Driving.lnk
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Ореrа.lnk
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\TomTom
C:\Users\Natalka\AppData\Local\MSfree Inc
C:\Users\Natalka\AppData\Roaming\HPReyos
C:\Users\Natalka\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Intеrnеt Ехрlоrеr.lnk
C:\Users\Natalka\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\TaskBar\Ореrа Intеrnеt Вrоwsеr.lnk
C:\Users\Natalka\Desktop\KMSAuto Net.exe
C:\Users\Natalka\Desktop\x\Nowy folder\GTA 3.lnk
C:\Users\Natalka\Desktop\x\Nowy folder\mc2 — skrót.lnk
C:\Users\Natalka\Desktop\x\Nowy folder\Sleeping Dogs Definitive Edition.lnk
C:\Users\Natalka\Desktop\x\Nowy folder\TestDriveUnlimited.lnk
C:\Users\Natalka\Desktop\x\Nowy folder\Tropico 5.lnk
C:\Users\Natalka\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\CNext.lnk
C:\Users\Public\Desktop\Ореrа.lnk
CMD: ipconfig /flushdns
CMD: type C:\WINDOWS\system32\Drivers\etc\hosts
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > wprowadź nazwę fixlist.txt > Kodowanie zmień na UTF-8

 

Plik fixlist.txt w folderze z którego uruchamiasz FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

3. Skróty Opery zostały usunięte, odtwórz sobie ręcznie w wybranych miejscach skróty do poprawnej ścieżki. W Operze zlikwiduj przywracanie poprzedniej sesji: Ustawienia > sekcja Przeglądarka > Po uruchomieniu przeglądarki > "Kontynuuj poprzednią sesję" przestaw na "Otwórz stronę startową". Przy okazji, skoro masz zainstalowany uBlock Origin, Adblock Plus jest zbędny.

 

4. Zrób nowy log FRST z opcji Skanuj (Scan), bez Shortcut. Dołącz też plik fixlog.txt.

 

Odnośnik do komentarza

Usunąłem gpedt i Maxthona, natomiast przy HPReyos pojawił się komunikat z Eset Smart Security o znalezionym zagrożeniu, niestety nie zdążyłem zrobić screenshot'a. Zablokował on deinstalator, ale po zastosowaniu fixa i restarcie systemu HPReyos dał już się odinstalować. 

 

Co do zmiany systemu to chyba będę musiał się przełamać na Windows 10, ale do tego czasu pozostanę przy 8.1, dziękuję bardzo za fachową poradę. :)

KMS chciałem użyć do aktywacji MS Office, gdyż mam pudełkową wersję, która nie chciała aktywować się moim kluczem, a ten nigdy nie był używany (pudełko leżało nie otwierane). Ale jak widać nie warto iść na łatwiznę i używać aktywatorów, jutro zadzwonię na infolinię Microsoftu i zapytam co zrobić. 

Co do problemów z DNS to chyba mój dostawca, jak już zauważyłaś - Vectra prawdopodobnie ma jakiś problem, mój znajomy, który również korzysta z ich usług ma ten sam problem.

Fixlog.txt Addition.txt FRST.txt

Odnośnik do komentarza

1. Fix FRST wykonany. Natomiast nadal widzę w Operze aktywne przywracanie sesji. Czy nie wykonałeś zadania rekonfiguracji, czy może ustawiłeś to po prostu ponownie?

 

OPR Session Restore: -> [funkcja włączona]

 

2. Druga sprawa, ten gpedt.msc 1.0 wprawdzie odinstalowany, ale na dysku są po nim ślady. Upewnij się czy pliki systemu zostały przywrócone do formy pierwotnej. Tzn. wykonaj sfc /scannow i dostarcz przefiltrowany log wynikowy: KLIK.

Odnośnik do komentarza

Tylko się upewniałam czy to ponowne ustawienie przywracania sesji, tzn. czy poprzednie dane sesji przywracające wadliwe karty zostały już usunięte. Skoro to nowa sesja z innymi danymi, to nie widzę problemu.

 

SFC widzi to zamieszanie, które zrobił gpedt.msc 1.0, tzn. detekcja "uszkodzonych" plików przystawki gpedit. Daj mi czas na analizę wyciągu i przygotowanie instrukcji, bo tu trzeba skorygować odczyt przywracając poprzednie poprawne wersje.

Odnośnik do komentarza

Ok, rozumiem. Tamte karty się już nie otwierają więc jest jak najbardziej w porządku. W takim razie czekam na dalsze instrukcje.

 

Problem z DNS powrócił, dzieje się tak tylko w tym komputerze, inny z Windows 7 nie ma problemu, smartfony z systemem Android też łączą się i połączenie jest stabilne a tu znów się tak dzieje... Ogólnie od samego początku były problemy z internetem na tym komputerze, zrywanie połączenia, nagła zmiana statusu sieci z "połączono" na "ograniczone" i pomaga tylko restart routera, dzieje się tak tylko poprzez wifi, przez ethernet nie ma problemu, jak również poprzez wifi na innych urządzeniach też jest ok. Myślę, że to wina karty sieciowej, lub może sterownika, co Ty o tym sądzisz?

Odnośnik do komentarza

W kwestii wyników SFC:

 

1. Poniższe rekordy spróbuj rozwiązać przy udziale SFCFix opisanego w moim artykule. Dostarcz log z narzędzia.

 

2016-10-02 15:15:48, Info CSI 000009e8 [SR] Cannot repair member file [l:36{18}]"Amd64\CNBJ2530.DPB" of prncacla.inf, Version = 6.3.9600.17415, pA = PROCESSOR_ARCHITECTURE_AMD64 (9), Culture neutral, VersionScope = 1 nonSxS, PublicKeyToken = {l:8 b:31bf3856ad364e35}, Type = [l:24{12}]"driverUpdate", TypeName neutral, PublicKey neutral in the store, hash mismatch
2016-10-02 15:15:49, Info CSI 00000a04 [SR] Cannot repair member file [l:36{18}]"Amd64\CNBJ2530.DPB" of prncacla.inf, Version = 6.3.9600.17415, pA = PROCESSOR_ARCHITECTURE_AMD64 (9), Culture neutral, VersionScope = 1 nonSxS, PublicKeyToken = {l:8 b:31bf3856ad364e35}, Type = [l:24{12}]"driverUpdate", TypeName neutral, PublicKey neutral in the store, hash mismatch

 

2. Jeśli chodzi o problem z naruszeniem plików gpedit, to podaj mi skan na wszystkie wystąpienia tych plików. Uruchom FRST, w polu Szukaj (Search) wklej co poniżej i klik w Szukaj plików (Search Files). Przedstaw wynikowy Search.txt.

 

fde.dll;fdeploy.dll;gpedit.dll;gptext.dll

 

Cytat

Problem z DNS powrócił, dzieje się tak tylko w tym komputerze, inny z Windows 7 nie ma problemu, smartfony z systemem Android też łączą się i połączenie jest stabilne a tu znów się tak dzieje... Ogólnie od samego początku były problemy z internetem na tym komputerze, zrywanie połączenia, nagła zmiana statusu sieci z "połączono" na "ograniczone" i pomaga tylko restart routera, dzieje się tak tylko poprzez wifi, przez ethernet nie ma problemu, jak również poprzez wifi na innych urządzeniach też jest ok. Myślę, że to wina karty sieciowej, lub może sterownika, co Ty o tym sądzisz?

 

Nie wiem gdzie leży problem, ale kwestia sterowników nie jest wykluczona. Próbowałeś je aktualizować?

 

Odnośnik do komentarza

Punkt pierwszy wykonany pomyślnie, SFCFix naprawił usterkę:

 

FIXED: Performed DISM repair on file Amd64\CNBJ2530.DPB of version 6.3.9600.17415.

 

Natomiast została kwestia lewych plików gpedit, ale na operację ich podmiany potrzebuję znacznie więcej czasu (porównanie sum kontrolnych z mojej maszyny z Windows 8). Nie mogę obiecać, że szybko tu się zgłoszę z fiksem.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...