Skocz do zawartości

Zawirusowany dell oraz dziwne błędy


scooter31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój problem jest trochę nietypowy, a więc po kolei:

Na laptopie dell 6430 znajomy ma system windows 8 wersja 64 bit.

Uzbierało mu się trochę "dziadostwa" z neta, więc przyszła pora na oczyszczanie, ciężko było cos nawet zrobić (zwłaszcza zdalnie) bo co chwilkę zrywało połączenie. Adware cleaner oraz malwarebytes anti malvare zrobiły swoją robotę. Doszło też przywrócenie systemu.

Obecnie nic nie wykrywa, ale co dziwne, przy sprawdzaniu systemu sfc nie mogę dostać się do pliku logu - odmowa dostępu. Jeżeli plik skopiuję w inne miejsce to już nie ma problemu. Załączam też ten plik (cbs log).

Problemem są też aktualizacje windows, które co trochę mają problemy z instalacją.

 

Po wykonaniu sfc pojawia się komunikat, dodałem go też do załączonych plików (sfc_err.txt):

 

Windows Resource Protection found corrupt files but was unable to fix some

of them. Details are included in the CBS.Log windir\Logs\CBS\CBS.log. For

example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. Note that logging is currently not

supported in offline servicing scenarios.

Może jakaś mądra głowa podpowie mi co w nim jeszcze "siedzi"?

Aktualny plik odfiltrowany z działania sfc - sfc.txt

addition.txt

frst.txt

gmer.txt

sfc_err.txt

shortcut.txt

dism.txt

sfc.txt

Edytowane przez picasso
Zbędny pełny CBS usunięty.
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Proszę nie zapisuj logów FRST do nowych plików, bo te to nie są w oryginalnym kodowaniu (jest ANSI zamiast UTF-8).

 

 

Uzbierało mu się trochę "dziadostwa" z neta, więc przyszła pora na oczyszczanie, ciężko było cos nawet zrobić (zwłaszcza zdalnie) bo co chwilkę zrywało połączenie. Adware cleaner oraz malwarebytes anti malvare zrobiły swoją robotę. Doszło też przywrócenie systemu.

W systemie widać jeszcze dwa niepożądane programy BackupPCFiles 1.0.0.676 i TV-Plugin.

- Wejdź do folderu C:\Program Files (x86)\Tv-Plug-In, wyszukaj deinstalator i z prawokliku Uruchom jako administrator.

- Klawisz z flagą Windows + X > Programy i funkcje > odinstaluj BackupPCFiles 1.0.0.67. Odinstaluj również: Bonjour, Google Chrome, Java 7 Update 71, QuickTime 7, Skaner on-line mks_vir. Chrome przekonwertowane przez adware do wersji developerskiej, MKS martwy od lat, a reszta to stare wersje z niebezpiecznymi lukami.

 

Po deinstalacjach zrób nowe raporty z FRST. Potem do czyszczenia będą jeszcze inne szczątki adware, ale nie ma to obecnie znaczenia w kontekście problemów głównych.

 

 

Obecnie nic nie wykrywa, ale co dziwne, przy sprawdzaniu systemu sfc nie mogę dostać się do pliku logu - odmowa dostępu. Jeżeli plik skopiuję w inne miejsce to już nie ma problemu. Załączam też ten plik (cbs log).

Problemem są też aktualizacje windows, które co trochę mają problemy z instalacją.

To normalne. Plik CBS.LOG jest w lokalizacji chronionej i nie można go otwierać ani kopiować bezpośrednio w obrębie tej lokalizacji. I dostarczony plik CBS.LOG jest za duży (zawiera wszystko), zrób wersję przefiltrowaną ograniczoną do akcji narzędzia SFC, zgodnie z wytycznymi: KLIK.

Odnośnik do komentarza

Skąd wiadomo że chrome jest przekonwertowany?

W raporcie FRST:

 

CHR dev: Chrome dev build detected!

 

 

Skąd się bierze komunikat z pierwszego posta po wykonaniu sfc /scannow?

Otwórz plik sfc.txt, który właśnie dostarczyłeś. Uszkodzone nienaprawialne pliki. Analiza tego mi zamie trochę, ale na razie to wygląda na jakieś błahe sprawy, tzn. naruszone tylko skróty LNK, co nie ma związku z problemem Windows Update. Prawdopodobnie tych naruszeń nie będziemy w ogóle naprawiać (wymagane podstawie plików z innego systemu), jest ich dużo, a nie wyglądają na ważne.

 

 

Jak zrobi się nowy raport frst to dam znać.

Logi proszę dostarcz już w nowym poście. Nie edytuj pierwszego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...