Skocz do zawartości

Pamięciożerny proces svchost.exe


vito777

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam oto taki dziwny problem proces svchost.exe zeżarł mi praktycznie cały RAM. Z komputera nie dało się korzystać RAM był raz 99% -90%. Odnalazłem na jakimś forum że tak problem można usunąć wyłączając poszczególne usługi Windows update, Windows Search oraz Serwer. Z zasobami RAM się poprawiło jednak przeskanowąłem komputer programem FRSTdla pewności czy czasem w komputerze coś nie "siedzi". Jednak mam problem z interpretacją tych logów. Czy ktoś mi może pomóc jestem w tym zielony.

FRST.txt Shortcut.txt Addition.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Skoro w składzie wyłączonych usług było Windows Update, to przypuszczalnie tu jest zlokalizowany problem. Rozwiązuje się go obecnie poprzez instalację konkretnych łat. Wyłączenie usług to obejście problemu, a nie jego rozwiązanie. Poza tym, zamiast wyłączać Windows Update należy je w pełni ukończyć. Pośrednio widać tu brak aktualizacji poprzez wykrycie bardzo starej wersji IE8, która nie jest już wspierana, musi zostać zainstalowany IE11, niezależnie od faktu, że używasz Chrome. Silnik IE i tak jest używany przez system i zewnętrzne aplikacje.

 

W Dzienniku zdarzeń pojawiły się też błędy będące konsekwencją deaktywacji:

 

Dziennik System:
=============
Error: (09/27/2016 06:04:14 PM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7001) (User: )
Description: Usługa Przeglądarka komputera zależy od usługi Serwer, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu:
Nie można uruchomić określonej usługi, ponieważ jest ona wyłączona lub ponieważ nie są włączone skojarzone z nią urządzenia.

 

Wykonaj następujące operacje:

 

1. Przywróć wyłączonym usługom poprzedni Typ uruchomienia, z wyjątkiem Windows Update, któremu tymczasowo przyznaj Ręczny.

 

2. Panel sterowania > System i zabezpieczenia > Windows Update > Zmień ustawienia > ustaw Nigdy nie sprawdzaj, czy są aktualizacje (niezalecane). To krok potrzebny, by podczas instalacji poniższych łat nie uruchomiło się wyszukiwanie trwające "w nieskończoność"

 

3. Pobierz instalatory KB3020369, KB3172605, IE11. Rozłącz sieć i zainstaluj wymienione aktualizacje. Zresetuj system.

 

4. Ustaw usługę Windows Update na domyślny typ Automatycznie (opóźnione uruchomienie), a w konfiguracji Windows Update "Wyszukaj aktualizacje ale pozwól mi wybrać...". Uruchom wyszukiwanie Windows Update (po instalacji w/w łat nie powinno trwać tak długo) i zainstaluj wszystkie znalezione łaty. Wyszukiwanie powtarzaj tyle razy, aż zostanie zero znalezionych.

 

Odnośnik do komentarza

Jak się zorientowałem na necie czasem infekcje wpływają na prace svchost. Ale po twoich wskazówkach instalacji aktualizacji problem nagłego zżerania pamięci RAM przez svchost znikł. Jednak pobieranie i instalowanie u mnie tych aktualizacji trwało żmudnie. W ciągu instalacji aktualizacji CPU non stop było na wysokim poziomie. Wszystkie ważne aktualizację zainstalowałem pozostały tylko opcjonalne. Jakie powiiny być dalsze kroki? Czy zmienić jakoś tryby uruchomienia tych 3 usług bo od kiedy są włączone CPU  non stop na dużych obrotach jest.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...