Skocz do zawartości

Problemy z uruchomieniem - błąd "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key"


heroex2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam od paru dni kłopot z moim laptopem Asus R556LB. Mianowicie komputer raz się uruchamia normalnie, a jak go zamknę i próbuje uruchomić jeszcze raz np. za chwilę to wyrzuca błąd zaraz po etapie BIOSu "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key" i tak cały czas, jak go odstawię na kilka godzin to znowu się uruchomi poprawnie później. Podejrzewam, że szwankuje coś dysk twardy, próbowalem reinstalacji Windowsa i zatrzymywała mi się na kopiowaniu plików 0%, dopiero za 3 razem chyba ruszyła poprawnie. Chciałem przeskanować dysk MHDD, ale mój laptop nie obsługuje IDE i Compatible mode tylko AHCI, więc MHDD nie widzi mojego dysku. Użyłem programu Vivard i użyłem testu Read, otrzymałem około 5000 kwadratów czerwonych z symbolem ERR (załącznik), ale nie wiem czy brać to na poważnie, bo wynika z tego, że jest ogromna liczba bad sectorów. A w sumie dysk ma dopiero 1 rok. Testy smart nie wskazują żadnych problemów. Jakieś sugestie? Czy może oddać laptop na gwarancję?

 

EDIT: Uruchomiłem Ulitmate BootCD i odpaliłem parted magic, przeskanowałem dysk GSmartControl'em i nie wykrył problemów, ale pokazuje jakieś dziwne rzeczy w error logu. (załącznik) Nie wiem, może wyzerować jakoś dysk i to coś pomoże? Dane mogą przepaść mam kopię zapasową...

post-7497-0-18730000-1474388731_thumb.png

post-7497-0-34700000-1474393252_thumb.jpg

post-7497-0-12180000-1474393266_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...