Skocz do zawartości

Skwierczenie w okolicach grafiki i zasilacza, spore spadki fps w grach.


sadguy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moja konfiguracja:

Intel i5 4690K

Gigabyte Geforce GTX 970

8GB RAM DDR3, Cosair Vengeance

MOBO: Gigabyte Z97X Gaming 5

Zasilacz: Corsair CX750

 

 

Od jakichś 4 dni borykam się z problemem, którego nie potrafię rozwiązać a próbowałem wielu sposobów. A mianowicie, od kilku dni słyszalne jest skwierczenie w okolicach zasilacza i karty graficznej. Temperatury są w normie, na procesorze max. 73 stopnie, na grafice 60 stopni. Sytuacja jest na tyle dziwna, że skwierczenie słychać tylko w grze i tylko wtedy gdy na ekranie musi zostać wygenerowane więcej rzeczy. Grając w GTA V, kiedy patrzę w ziemie lub w niebo, skwierczenie ustaje, natomiast kiedy patrzę przed siebie, na przejeżdżające samochody, przechodniów, itp. skwierczenie jest słyszalne. Robiony był test 3DMark, wynik w normie (3450 pkt). Również przeszedłem z Windows 10 64x na Windows 8.1 64x, skwierczenie jest dalej słyszalne ale póki co nie ma aż takich ścin podczas grania i raczej jest stałe 60 fps na ultra detalach, we wszystkich grach w które gram. Niepokoi mnie to skwierczenie, bo wiem, że tego jeszcze niedawno nie było. Jakieś sugestie?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tcase dla tego procka to 72,72. Czytaj - temp. maksymalna. 

Pobierz program OCCT i na domyślnych ustawieniach zrób test, następnie wrzuć tu obrazy, które zostaną stworzone w folderze uzytkownika (po teście otworzy się folder z nimi). Programy wyświetlają temp. rdzeni, które na ogól są o kilka (ok. 5) stopni wyższe. Twój procek osiąga prawie maksymalne temp. , a Ty piszesz, że temp. są w normie. Zamiast skupiać się na swoich odczuciach - zacznij podawać fakty i zastosuj się do zasad działu hardware.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...