Skocz do zawartości

Otwieranie plików graficznych GIMPem przez menu PPM - program się dubluje!


PierreNik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przesiadłem się już na W10, ale próbuję go dostosować pod nawyki z XP. Dzięki tej radzie udało mi się podmienić w rejestrze menu PPM na plikach graficznych pozycję "Edytuj" by zamiast nowego Painta włączał się (i edytował wskazany plik) stary Paint XP. Teraz potrzebuję dodać jakoś do menu program GIMP. Najlepiej jeśli dałoby się:

 

1. Stworzyć dodatkową opcję w menu PPM na plikach graficznych tak jak "Edytuj" np. o nazwie "Edytuj z GIMP". Za pomocą jednego programu udało mi się to zrobić, lecz niestety nie skutkowało to edycją wskazanego pliku, a jedynie otwarciem programu z czystą kartką / bez kartek. Program nie umożliwiał zmiany opcji "Action" z Open na Edit przy dodawaniu nowych pozycji menu, a w rejestrze nie umiem tego sam zrobić.

2. Albo ewentualnie mieć go zawsze w podmenu "Utwórz za pomocą". Problem w tym, że GIMP nie chce mi się pojawiać tam na pierwszym miejscu (nawet gdy jest domyślnie pod "Otwórz" zamiast przeglądania zdjęć), a w dodatku każde kolejne otwarcie obrazu przez GIMPa przy już włączonym GIMPie z innym obrazem powoduje otwarcie jeszcze raz całego programu, zamiast tylko nowego okienka z grafiką (otwiera się jeszcze raz to samo menu, program wczytuje wszystkie pluginy jeszcze raz). W efekcie mam włączony program GIMP tyle razy ile mam obrazów :P.

 

 

Ktoś wie jak to rozwiązać? :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Sprawdź ten sposób. Musisz tylko podać właściwą ścieżkę jaka jest u Ciebie

 

https://qubodup.wordpress.com/2014/08/09/add-edit-with-gimp-context-menu-in-windows-8-1-bonus-no-font-loading/

 

Wielkie dzięki :)

 

Udało się to zrobić, jednak pozostał problem z otwieraniem się GIMPa dla każdego pliku z osobna. Chcę edytować kolejny plik, włącza się kolejny GIMP. Na Windows XP tak się nie dzieje (tam otwiera się tylko nowe okno z wybranym obrazem, a panel z narzędziami jest ten sam) - może powinienem sprawdzić rejestr na tym XP? A może to kwestia ustawień w samym programie? Nawet jak otwieram ten sam plik 2x to cały GIMP włącza się 2x. Jedyny sposób na właściwe działanie to otwieranie plików przez Otwórz w samym GIMPie, ale to jest mniej poręczne dla mnie...

 

Edit1: Teraz zauważyłem, że GIMP 2.4.6, którego używam to wersja 32-bitowa. Dziwne, powinna się automatycznie zainstalować 64-bit. Być może stąd ten problem. Sprawdzę inną wersję GIMPa i dam znać.

Edit2: Jednak to to. Program był 32-bitowy i nie za bardzo "sparowany" z moim W10 64-bit. Zainstalowałem GIMP 2.8.18 64-bit, podpiąłem w rejestrze pod niego ten przycisk z menu kontekstowego i wszystko działa jak należy. Cóż, pozostaje przyzwyczaić się do nowszego GIMPa. Tutaj przede wszystkim inaczej wygląda zapisywanie niegimpowych formatów plików. Zamiast zwykłego zapisz jest wyeksportuj albo zastąp....

 

Dzięki, temat można zamknąć :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...