Skocz do zawartości

Zapis do pliku tagów z plików mp3


suncez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak wylistować do pliku tekstowego tagi z plików mp3. W Eksploatorze Windows (Xp) można je ładnie podejrzeć, ale chciałbym móc zapisać je do pliku. Nie udało mi się znaleźć odpowiedniego programu, podejrzewam że pewnie i sam Eksplorator potrafi coś takiego, ale jak go do tego zachęcić?

 

 

tagi1.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dziękuję Ci za pomoc. Faktycznie mp3tag potrafi to o co mi chodzi.

Od dawna korzystam z EasyTAG 2.1 do opisywania plików mp3. Ma on funkcję tworzenia playlisty z wczytanych plików, ale przy zapisie, poza interesującymi mnie danymi dodawane jest do niej sporo "śmiecia". Czytałem opisy innych programów tego typu i niektóre testowałem, ale tak jak piszesz, nie mają takiej opcji jak mp3tag, a jego nie sprawdziłem.

 

Ciekawe jak Eksplorator Windows czyta tagi mp3. Pewnie jest możliwość wywołania pożądanej akcji w wierszu poleceń i skierowania wyniku do pliku, podobnie jak przy poleceniu dir.

Właśnie miałem się temu przyjrzeć, ale mp3tag po zapoznaniu może nie tylko pozwolić mi eksportować informacje do pliku, ale i zastąpić EasyTAG, który zdążyłem poznać. A nie znam wiersza poleceń Windows, kiedy jeszcze miałem więcej zapału (i czasu) do pracy przy komputerze korzystałem z basha w Linuksie (aktualnie już nie mam żadnej dystrybucji na dysku).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...