Skocz do zawartości

Problem z Centrum zabezpieczeń i innymi usługami Windows


Jaycob2002

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem systemu Windows 10. Ostatnio zmagam się z dwoma problemami . Pierwszy problem polega na tym, że komputer wyświetla informacje o tym, że nie mój program antywirusowy (GDATA IS) jest wyłączony i u usługa Windows Defender jest wyłączona.

 

ScreenShot_20160808210503.png

 

Gdy próbowałem uruchomić aplikację GDATA problem nie zniknął. Gdy włączyłem Defendera przez Zasady grupy, Windows widział Defendera i ustawił go jako aktynego i GDATA który był według Windowsa wyłączony. Nie wiem co jest nie tak. Przyznam, że ostatnio bawiłem się antywirusami, testując który będzie lepszy. Z tego co pamiętam instalowałem Avasta, AVG, Bitdefender, ESET i GDATA, wszystkie w wersji próbnej. Jednak coś mnie zaniepokoiło gdy używałem ESET-a. Windows widział go, jako zaporę i antywirusa gdy był aktualny, a pozostałych programów nie widzi... Postanowiłem wyłączyć Defendera, bo gdy jest aktywny inny antywius nie może działać poprawnie (powoduje konflikt), dlatego go wyłączyłem poprzez zasady grupy i usunąłem powiadomienia. Gdy postanowiłem zrobić raport okazało się, że antywirus nie jest zarejestrowany w systemie :/ . Czy to wina ESET-a ? Wszystkie programy antywirusowe skasowałem i wyczyściłem resztki CCleaner-em. Został GDATA IS, którego postanowiłem zatrzymać.

Drugim problem jest to, że system w raporcie zapisał, że niektórych usług nie można uruchomić. Są to: "Asystent łączości sieciowej" oraz "Pomoc IP". Gdy próbuję włączyć usługi otwiera się okno z informacją:

 

sds.png

 

Co mam robić ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czy wyniki Centrum zabezpieczeń pokazane na obrazku na pewno są aktualne? FRST twierdzi, że obecnie nie ma żadnej rejestracji programów antywirusowych we WMI - goło:

 

==================== Centrum zabezpieczeń ========================

(Załączenie wejścia w fixlist spowoduje jego usunięcie.)

 

I wg raportu odinstalowałeś G Data na rzecz 360 Total Security i Zone Alarm, żaden z nich nie jest wykryty w Centrum, a dlaczego to zaraz się wypowiem.

 

 

Cytat

Postanowiłem wyłączyć Defendera, bo gdy jest aktywny inny antywius nie może działać poprawnie (powoduje konflikt), dlatego go wyłączyłem poprzez zasady grupy i usunąłem powiadomienia.

 

Windows Defender zintegrowany w systemie Windows 10 automatycznie samodzielnie się deaktywuje, gdy jest instalowany program zewnętrzny. Z tym że tu jest problem z tym, iż programy nie są rejestrowane we WMI i nie widać ich w Centrum....

 

 

Rejestracje programów w Centrum nie są poprawnie prowadzone, a Pomoc IP (zależna od usłuigi Instrumentacja Windows) nie chce się uruchomić, gdyż jest jakiś problem z funkcjonowaniem WMI. W Dzienniku zdarzeń następujący błąd:

 

Dziennik Aplikacja:
==================
Error: (08/09/2016 06:27:39 PM) (Source: SecurityCenter) (EventID: 3) (User: )
Description: Usługa Centrum zabezpieczeń systemu Windows nie może ustanowić zapytań dotyczących zdarzeń z usługi WMI, aby monitorować program antywirusowy, program antyszpiegowski i zaporę innej firmy.

 

Poproszę o raport diagnostyczny z WMI Diagnosis Utility. Skrypt należy uruchomić jako Administrator, czyli po rozpakowaniu narzędzia do jakiegoś folderu w krótkiej ścieżce dostępu i bez spacji: klawisz z flagą Windows + X > Wiersz polecenia (Administrator) > wklep ścieżkę do pliku WMIDiag.vbs i ENTER. Wynikowemu raportowi zmień ręcznie rozszerzenie z *.log na *.txt, by wszedł w załączniki.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...