Skocz do zawartości

AsMedia 1042 - PCIE to USB 3.0 - dziwne zachowanie


jpomiar

Rekomendowane odpowiedzi

Mam blaszaka z 2009 roku który nie miał USB 3.0. Dokupiłem więc kartę rozszerzeń AsMedia 1042 - PCIE to USB 3.0 firmy Digital Box. Z kartą były sterowniki do Win XP do 7 włącznie. I do Win 7 wszystko pracowało normalnie, tzn. po zakupie włożyłem kartę do wolnego gniazda PCIe na płycie głównej, zainstalowałem sterowniki i mogłem używać do pracy z dyskami zewnętrznymi które miały podłączenie USB 3.0. Ostatnio zachciało się mi zaktualizować win do Win 10 i zaczęły się schody.

Sterownik zaktualizował się do postaci jak na obraz_01.jpg.

Po odpaleniu kompa i podłączeniu dysku do USB 3.0 na karcie zaczął się ping-pong. Karta wykrywała dysk na chwilę a za moment dysk znikał. Dysk podłączony do USB 2.0 na płycie głównej pracuje normalnie.

Na Internecie znalazłem sterowniki do AsMedia 1042 pracujące w Win 10.

Po wyłączeniu komputera i ponownym włączeniu okazało się że karta jest niewidoczna (obraz_02.jpg).

I teraz po wyłączeniu komputera, wyjęciu karty z gniazda, uruchomieniu komputera bez karty, wyłączeniu komputera, włożeniu karty do gniazda i uruchomieniu komputera karta znowu jest widoczna jak na (obraz_01.jpg). Po wyłączeniu i ponownym włączeniu komputera znowu jest nie widoczna (obraz_02.jpg).

Później zainstalowałem sterowniki producenta procesora (ASMedia_USB3.1-1.16.35.1). I z tym sterownikiem dzieje się dokładnie to samo (karta jest widoczna na jedno uruchomienie komputera), z tym że przy tym sterowniku dysk jest wykrywany i pracuje poprawnie.

Proszę o radę co mam zrobić, aby sytuacja wróciła do normy.

 

Pozdrawiam

 

jpomiar

post-18088-0-78950000-1470164069_thumb.jpg

post-18088-0-99030000-1470164080_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Miałem podobny problem, ale z zupełnie innym sprzętem, sytuację rozwiązała, któraś z aktualizacji, a trzeba było trochę na nią czekać. Czy Twój system posiada wszystkie hotfixy? Nie pracuję teraz na 10, więc nie mogę Ci powiedziec jak powinieneś to sprawdzić... 

 

Użyj programu np. usbdeview ze stajni Nirsoft, usuń sterowniki i zobacz czy sytuacja wróci do stanu pierwotnego... 

Odnośnik do komentarza

Po usunięciu sterowników nie widać mojej karty w menadżerze urządzeń. Przy próbie instalowania sterowników najpierw coś tam robi, a potem daje komunikat

jak na obraz_03.jpg. Teraz trzeba wyłączyć komputer, wyjąć kontroler, włączyć komputer bez kontrolera, wyłączyć komputer, włożyć kontroler i po uruchomieniu znowu będzie widoczny.

Ale to zrobię już jutro i wtedy dołączę ekrany z usbdeview.

 

Pozdrawiam

 

jpomiar

post-18088-0-94270000-1470169588_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Po odinstalowaniu sterownika nakazanie "skanuj w poszukiwaniu zmiany sprzętu" nic nie daje (na chwilę tylko miga okno menadżera), bo wg systemu tego kontrolera w systemie nie ma.

Tak raportował, gdy chciałem instalować sterowniki w przypadku, gdy nazwa kontrolera nie jest na liście z (obraz_01.jpg) dołączonym do pierwszego posta.

I mimo, że zaznaczyłem "Usuń pliki sterownika dla tego urządzenia" to pliki nadal są w katalogu Windows/system32/drivers/.

 

Pozdrawiam

 

jpomiar

Odnośnik do komentarza

Załączam raporty z FRST. System załadował dla kontrolera AsMedia sterownik Microsofta, ale w tej chwili działa poprawnie. Podłączałem pendraiwa i widziałem go w Windowsie.

Ostatnio kombinowałem ze sterownikami i teraz po uruchomieniu pojawia się mi BSOD i komunikat "Kernel auto boost lock acquisition with raised irql". Potem komputer coś tam robi, uruchamia się drugi raz i normalnie wchodzi do Windowsa. A potem mogę robić wszystko tak jak przedtem.

 

Pozdrawiam

 

jpomiar

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza

 

A potem mogę robić wszystko tak jak przedtem.

W sensie takim jak opisałem w pierwszym poście. Tylko że teraz mam problem również z uruchomieniem.

I teraz po wyłączeniu komputera, wyjęciu karty z gniazda, uruchomieniu komputera bez karty, wyłączeniu komputera, włożeniu karty do gniazda i uruchomieniu komputera karta znowu jest widoczna jak na (obraz_01.jpg z pierwszego postu). Po wyłączeniu i ponownym włączeniu komputera znowu jest nie widoczna (obraz_02.jpgz pierwszego postu).

 

Tylko dodatkowo przy każdym włączeniu uruchamia się BIOS, potem zaczyna uruchamiać się Windows, potem jest ekran BSOD i komunikat "Kernel auto boost lock acquisition with raised irql". I teraz jeszcze raz uruchamia się BIOS, potem zaczyna uruchamiać się Windows i teraz Windows uruchamia się do końca.

 

Na obecną chwilę jest to mniej uciążliwe niż ten problem z kontrolerem AsMedia, bo ten drugi start odbywa się automatycznie.

A napisałem o tym dlatego że prawdopodobnie znajdziesz informacje o tym w załączonych plikach. I myślę że zajmijmy się na razie problemem z kontrolerem AsMedia, a na ten drugi problem przyjdzie czas później.

 

Pozdrawiam

 

jpomiar

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...