Skocz do zawartości

Podkręcanie Athlona II x2 240 2,8 GHz


Oniryczny

Rekomendowane odpowiedzi

Ten temat istnieje chyba tylko dla poprawienia sobie statystyk, ileż można fapować o jednym i tym samym.

MatiK - teraz poprosisz o test? Potem o screena z innego progsu typu Aida, potem zapodasz linka do programu do OC, a potem przez kolejne 100 postów będziesz tłumaczył co, jak dlaczego? laugh.gif Kółko wzajemnego lizania się po j..ch czy jak?

 

Edit laugh.gif a jednak pisałem posta, który wcale a wcale nie jest żadnym wymysłem. laugh.gif

Edytowane przez marekW
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ten temat istnieje chyba tylko dla poprawienia sobie statystyk, ileż można fapować o jednym i tym samym.

MatiK - teraz poprosisz o test? Potem o screena z innego progsu typu Aida, potem zapodasz linka do programu do OC, a potem przez kolejne 100 postów będziesz tłumaczył co, jak dlaczego? laugh.gif Kółko wzajemnego lizania się po j..ch czy jak?

 

Edit laugh.gif a jednak pisałem posta, który wcale a wcale nie jest żadnym wymysłem. laugh.gif

W kwestii lizania się - nie będe wnikał co robisz prywatnie, mało mnie to interesuje. Patrząc na twój styl wypowiedzi zuważyłem że bardzo nie chcesz żeby to było forum takie jak forum CDA albo PcFormat albo jeszcze jakieś inne a sam piszesz w mało kulturalny sposób. Jeżeli nie umiesz albo nie chcesz pomóc to po prostu się odczep od danego tematu. Mi nie zależy na nabijaniu postów, staram się pomóc. Czasem jest szybciej, czasem wolniej.

Odnośnik do komentarza

@MatiK - chcesz prywatnych wycieczek ? Zapewniam że możesz się naciąć, a zrobie to bardzo kulturalnie. To nie jest "szkółka niedzielna" jak nie odpowiada to zmień forum.

W kwestii tematu to Ty skutecznie zrobiłeś z niego masło maślane, czytając teraz ten temat nie można nie odnieść wrażenia, że nabijasz sobie statystyki. Zadajesz jedno pytanie i czekasz, następne i czekasz i tak w koło macieju, krótko: zrobiłeś z tego tematu flaki z olejem.

Odnośnik do komentarza

W 4 poście w temacie napisałem w miarę kompletną instrucję podkręcania. Dużo było pisania o tym latającym VCore. I prosze nie strasz mnie bo takie sprzeczanie się jest głupie i mało produktywne.

 

Co do tematu - przyjmijmy że CPU-Z się myli i wróćmy do tematu jak będą nowe dane z podkręcania procesora.

Odnośnik do komentarza

MatiK -

W 4 poście w temacie napisałem w miarę kompletną instrucję podkręcania
to się nawet nie nadaje na komentarz laugh.gif
I prosze nie strasz mnie bo takie sprzeczanie się jest głupie i mało produktywne.
zacznij więc się produkować z sensem bez fapowania, w tej ostatniej kwestii tu poruszonej to albo jesteś totalnie jeszcze zielony albo dobrze wiesz cwaniaczku laugh.gif co czynisz.
Odnośnik do komentarza

MatiK - to się nawet nie nadaje na komentarz laugh.gif zacznij więc się produkować z sensem bez fapowania, w tej ostatniej kwestii tu poruszonej to albo jesteś totalnie jeszcze zielony albo dobrze wiesz cwaniaczku laugh.gif co czynisz.

Ta a Ty jesteś produktywny jak mało kiedy. Szczególnie post 121 dowodzi kultury i chęci pomocy.

Odnośnik do komentarza
Co do tematu - przyjmijmy że CPU-Z się myli i wróćmy do tematu jak będą nowe dane z podkręcania procesora.

Dobrze. To Twoja teoria. Ale zanim coś napiszesz to sprawdź.

Oczywiście zakładam, że ten wpis odnosi się do postu http://www.fixitpc.p...dpost__p__25675.

 

Tu masz przykłady:

 

Tylko zwykły IE + poczta

 

CPU-Z

 

Cpu1.jpg

 

GPU-Z

 

GPU1.JPG

 

A tu ta sama karta po odpaleniu Google Earth i pomerdaniu budynkami 3D w Warszawie:

 

CPU-Z

 

Cpu2.jpg

 

GPU-Z

 

GPU2.JPG

 

I tyle W TYM TEMACIE. Reszta w zależności od odpowiedzi @Onirycznego.

 

EDYTA

 

Widzę odpowiedź i wydaje mi się, że temat sterowników jest poprawny.

Czy możesz sprawdzić to co pokazałem powyżej? Bo piszesz, że to nie działa. Oczywiście niekoniecznie na takim samym programie.

Ja swoją kartę troszkę pogoniłem ale minimalnie (chyba z 725 na 800 oraz 1125 na 1200).

A to jest związane z tym postem : https://www.fixitpc.pl/topic/3082-podkrecic-athlona-ii-x2-240-28-ghz/page__view__findpost__p__25548

Odnośnik do komentarza

To pierwsze primo.

Masz tam dopuszczalne, maksymalne i gwarantowane wartości przez producenta karty.

Zmiana tych wartości musi być świadoma i musisz kontrolować stan sprzętu (gonisz wyżej - kontrolujesz temperatury i stan wentylatora - HWINFO32).

 

AOD umozliwia również panowanie nad prockiem i innymi podzespołami kompa.

To mocne narzędzie i produkcji producenta sprzętu ale masz plus bo masz kompletną platformę jednego producenta (płyta i karta).

Poczytaj nt. AOD na ich stronie.

Ten program nie powinien zaszkodzić.

 

EDYTA

 

W temacie sterowników do karty. Bo to ważne .

Czy pamiętasz historię instalacji? Chodzi mi o to które wersje kolejno instalowałeś?

Odnośnik do komentarza

instalacja grafy?

pamiętam.było to tak...

podpiąłem kartę i włączyłem kompa ale zapomniałem wyłączyć integrę

obraz szedł z integry jako że pierwsza była w odpalaniu obrazu

zainstalował się HD5670 i zrobiłem restart wyłączając integrę na zupełnie

następnie nie byłem 100% pewien i zapuściłem instalację CCC w wersji 11.2

 

i tyle :)

 

 

EDIT

podkręciłem na HTT 230MHz - CPU 3,22GHz

w 3DMarku VGA wyszła prawie tak samo (jej nie ruszałem)

a CPU wyżej :D

 

EDIT

obniżyłem VCore z 1,375V na 1,35V w 3DMarku jest tak samo :)

post-1119-0-67288600-1300299620_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...