Skocz do zawartości

PC się nie włącza


ilus

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

mam następujący problem z moim PC i bardzo proszę o podpowiedź, co mogło się popsuć.

 

Komputer ma już 9 lat. Od 3-4 lat, po wyłączeniu (choć jednocześnie jest podłączony pod listwę non stop, czyli jest cały czas podpięty pod prąd) zawsze piszczy, czasem coś donośnie (mówiono mi, że to pewnie zasilacz). Niekiedy samoistnie się resetował (też od lat). Poza tym żadnych innych objawów w ostatnim czasie. Zapewne to zbieg okoliczności, ale w związku z wyjazdem, listwa została na 2 dni wyłączona i komputer przez te 2 dni nie mógł sobie popiszczeć :) Po powrocie, już się nie włączył :/

 

Wygląda to tak, że po włączeniu, wszystko (chyba) startuje, bo słychać charakterystyczny trzask jak coś zaskakuje i szumi (dysk?). Brzmi tak samo jak od początku swego żywota :) Włącznik się podświetla. Niestety, na ekranie nic się nie pokazuje. Myślałam, że monitor, ale wciskanie reset/włącznika nic nie zmienia (nie słychać, tak jak zawsze, żeby się resetował), nie otwiera też napędu cd-rom. Posprawdzałam, czy nic się nie poluzowało, podociskałam, ale niestety bez zmian. Czy można chociaż podejrzewać, co zdechło? :( Będę wdzięczna za podpowiedzi.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...