Skocz do zawartości

Fatalne skutki defragmentacji dysków


drugster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jeśli będę w stanie wstawić jakieś dane i zrzuty uczynię to natychmiastowo, ale system odmawia na razie wspólpracy.

 

Najkrócej mówiąc, w komputerze stacjonarnym Dell ( windows 7) przystąpiłem do rozszerzenia partycji systemowej programem Mini Tool Partition Wizzard Home Edition, ponieważ praktycznie pozostało 0 wolego miejsca na dysku. Po wykonaniu rozszerzeń i zwężen woluminów system wymusił dokończenie zadania poprzez restart systemu , gdyż któraś z  aplikacji była uruchomiona(skype?). System działał w trybie "czarnym" i na ekranie wyświetlał się proces defragmentacji. No i niestety ... krok defragmentacyjny 1/2 trwał ok ..5 godzin i nic się nie działo. Podjąłem decyzję o manualnym restarcie.

Po uruchomieniu systemu program nie przydzielił wyodrębnionego wolumenu ok 50 G do dysku C , i była to przestrzeń nadal aktywna, widoczna. Po połączeniu  tego wolumenu z dyskiem C , uzyskałem zamierzony cel , ale już bez restartu systemu.

Skutki podziału są fatalne, nie mogę otworzyć prawie żadne aplikacji i programu, obok kursora pojawia się  "myślące" kółku praktycznie przy wszystkim.

Przykładowe objawy:

1.System i zabezpieczenia/kopia zapasowa i przywracanie-klik i znowu "myśli"

2. Nie można zamknąć , zrestartować systemu-tylko ręczne wymuszenie-"myśli"

3. Zarządzanie dyskami- trwa łączenie z usługą dysków wirtualnych i "myśli"

4. program HWiNFO po  zainstalowaniu i i uruchomieniu staje -detecting ide/scsi drive..-analyzing.

 

 

To kilka przykładów tego na co system mi pozwala a na co nie. Internet chodzi normalnie, niektóre pliki z panelu sterowania, np. do drukarki działają ale wszystkie związane z dyskami systemowymi "siadają". Pogram Mini Tool.. czasami się otwiera( loteria) ale dałem rade zrobić print screan.

 

Prosiłbym o pokierowanie co mógłbym uczynić, aby móc pójść naprzód i chociaż załączyć jakieś dane dysków.

zdaję sobie również sprawę , że trafiłem na sezon ogórkowy , ale mój pobyt w kraju trwa niecały tydzień , a nie chciałbym zostawić po sobie taki bardak i bezhołowie.

 

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

post-644-0-07780000-1468668320_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Napisz krótko i konkretnie co uległo zmianie? Wcześniej partycja systemowa była o 50 GB  większa czy jak?

Partycja systemowa miała 50G. Była zapchana po brzegi , praktycznie zero wolnego miejsca. Zwiększyłem ją o 50 G do 100G.

Nie było nawet miejsca na punkty przywrócenia systemu, po po podziale partycji chciałem to uczynić ale dopiero zrobił się pierwszy punkt, niestety już po podziale.

Oczyszczanie systemowe informowało , że potrzebuje ok 300 MB, nie wiedziałem co deinstalować i wyrzucać dlatego podjąłem się od razu podziału.

 

Objawy najistotniejsze to nadal:

1. Niemożność zamknięcia systemu, tylko ręczne wymuszenie.

2. Panel sterowania- kopia zapasowa/przywracanie-"myśli" ( doszedłem do punktów przez system i zabezpieczenia/ochrona systemu)

3.Nie odpala niektórych programów.

Odnośnik do komentarza

Nie wiedziałem który txt jest ważniejszy, ale zrezygnowałem z shortcut.

Już nie mam wolnego miejsca na załączanie plików, o ile w tym wątku.

 

Przy okazji- w narzędziach systemowych/ właściwościach OS/ opcja sprawdzaj dysk w poszukiwaniu błędów-również "zawias"

 

 

Udało mi się odpalić HWiNFO, lecz nie mam miejsca na załączenie wyniku.

 

  Chyba coś powoli zaczyna się wyjaśniać- wyłączyłem na godzinę comodo firewall i o dziwo, w tym trybie na razie do wszystkiego mam dostęp. Frapujące jest to, że ja praktycznie nic nie zmieniałem w zaporze nawet przed podziałem na partycje. Wtedy działało wszystko ,a teraz dopiero po wyłączeniu zapory.

FRST.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...