Skocz do zawartości

Piszczenie komputera podczas grania


GrzesPl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od 3 miesięcy mam nowy komputer i zauważyłem że przy graniu w randomowe gry komputer dziwnie piszczy, np w takim bf4 jest wszystko ok a gdy gram w minecraft słychać dziwne piszczenie, co to może być?

 

Specyfikacja komputera (podam wszystko co możliwe żeby łatwiej było ustalić co to);

-system: windows 7 pl 64 bit zaktualizowany do windows 10

-płyta główna: asrock h81 pro-g

-procesor- intel core i5 446 3.20 ghz, 3,40 turbo, chłodzenie boxowe temperatury max 50 stopni

-karta graficzna: asus gtx 960 oc turbo wersja 4gb (taka z turbiną) temperatury max 70 stopni

-pamięć ram: 1x8gb hyper x fury black ddr3

obudowa: zalman z1 neo (wbudowane 3 wiatraki wiec powinno być chłodno) do tego z przodu jest duży filtr który zbiera kurz)

-zasilacz: antec vp 550 80plus bronze 550w

-dyski:blaze patriot ssd 120 gb (z systemem)

seagate samsung spinpoint m8 st1000lm024 1tb 

 

przepraszam za błędy jeśli są ale jest 2 w nocy, czekam na pomysły, z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam od 3 miesięcy mam nowy komputer i zauważyłem że przy graniu w randomowe gry komputer dziwnie piszczy, np w takim bf4 jest wszystko ok a gdy gram w minecraft słychać dziwne piszczenie, co to może być?

Temat przenoszę do działu Hardware. Opis sugeruje, że prawdopodobnie uaktywnia się alert BIOS związany z temperaturą - przykładowy temat z forum Minecraft: KLIK. Wyliczasz tu "max temperatury", ale czy takie są osiągane podczas grania?

 

 

PS. Logi FRST stąd usuwam, przy czym Addition.txt nawet nie był z Twojego komputera tylko omyłkowo z cudzego tematu pobrany i załączony. Logi pod kątem infekcji zostały już ocenione w drugim temacie.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli piszczenie dochodzi z okolic karty graficznej, może to być spowodowane cewkami na tejże karcie, które nie zostały należycie zalane/zaizolowane. Ogólnie im więcej klatek na sekundę  generuje karta, czyli im większy fps, tym bardziej słyszalne piszczenie. Żeby zniwelować piszczenie można wówczas sprawdzić jak się zachowuje karta przy włączonej synchronizacji pionowej (v-sync), która jak wiadomo redukuje maksymalny fps do poziomu częstotliwości  odświeżania wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...