Skocz do zawartości

Nie mogę zauktualizować systemu do Windows 10 Home


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

-chciałam przejść z Windows 7 Starter na Windows10 Home, ale pomimo pobrania dwóch zalecanych narzędzi  MediaCreationTool( nie uruchamia się to narzędzie) i Windows10Upgrade9252 pokazuje mi się błąd o numerze 0x80070005 i o konieczności odinstalowania programu antywirusowego co oczywiście po kilku nieudanych próbach uczyniłam ,ale błąd nadal ten sam się pojawia

- podczas próby wchodzenia w Pomoc i obsługi technicznej pojawia się problem "Nie można uruchomić Pomocy i obsługi technicznej

-w jaki sposób w moim sprzęcie zainstalować nowy BIOS-1005PX-ASUS-1201

 

Edite

-dawno nie aktualizowałam systemu poprzez Windows Update i obecnie gdy pobieram 102 aktualizacje i próbie zainstalowania to system daje zwrot o nieudanej konfiguracji Windows i cofa wszystkie zmiany- jak przeprowadzić aktualizacje do Windows 10 przez Update?

- pobieram 5-10 aktualizacji i jedne z powodzeniem a inne nie -jak przeprowadzić aktualizacje aby wszytko było ok?

Addition.txt

FRST.txt

Edytowane przez pielegniarka
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zmiana systemu poprzez aktualizację nie jest moim zdaniem najlepszym pomysłem.

 

Błedy w dzienniku zdarzeń

 

Error: (07/02/2016 05:05:57 PM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7001) (User: )
Description: Usługa Przeglądarka komputera zależy od usługi Serwer, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu:
%%1058 = Nie można uruchomić określonej usługi, ponieważ jest ona wyłączona lub ponieważ nie są włączone skojarzone z nią urządzenia.

 

 

Start > w polu szukania wpisz services.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator > wyszukaj usługę Serwer i ustaw Typ uruchomienia na Automatyczny.

 

 

Testowo odinstaluj następujące programy

 

IObit Uninstaller
Wise Care 365 3.98
Wise Memory Optimizer 3.45
Glary Utilities 5.51
ASUSUpdate for Eee PC

 

 

Przeprowadź weryfikację plików systemowych i podaj końcowy komunikat.

 

https://www.fixitpc.pl/topic/1236-weryfikacja-integralnosci-plikow-via-narzedzie-sfc/

Odnośnik do komentarza

Zmiana systemu poprzez aktualizację nie jest moim zdaniem najlepszym pomysłem.

 

Błedy w dzienniku zdarzeń

 

Error: (07/02/2016 05:05:57 PM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7001) (User: )

Description: Usługa Przeglądarka komputera zależy od usługi Serwer, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu:

%%1058 = Nie można uruchomić określonej usługi, ponieważ jest ona wyłączona lub ponieważ nie są włączone skojarzone z nią urządzenia.

 

 

Start > w polu szukania wpisz services.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator > wyszukaj usługę Serwer i ustaw Typ uruchomienia na Automatyczny.

 

 

Testowo odinstaluj następujące programy

 

IObit Uninstaller

Wise Care 365 3.98

Wise Memory Optimizer 3.45

Glary Utilities 5.51

ASUSUpdate for Eee PC

 

 

Przeprowadź weryfikację plików systemowych i podaj końcowy komunikat.

 

https://www.fixitpc.pl/topic/1236-weryfikacja-integralnosci-plikow-via-narzedzie-sfc/

service-uruchomione, programy odinstalowane

https://megawrzuta.pl/download/93390f65c6cf675529171a128206ad3b.html

Odnośnik do komentarza

https://megawrzuta.pl/download/93390f65c6cf675529171a128206ad3b.html

 

Jakieś 2 godziny temu rozpoczęłam skanowaniem MBAM i jak do tej pory scan trwa,weryfikacja ma się odbyć po ponwnym uruchomieniu systemu.

 W jaki sposób uaktualnić system do win 10 jeśli wszystko wróci do normy? Nie mam nośnika DVD ani w biosie nie ma opcji zmiany na botowanie z USB? Czy system postawić od zera czy też zostawić pliki?

Mam jeszcze pytanie związane z Microsoft Office wersja studencka z 2007 co zrobić aby nie stracić pakietu( zgubiłam kartkę  kluczem) i w razie czego nie będę mogła pakietu aktywować po zmianie systemu. czy jest jakiś program który prawidłowo odczyta mój klucz,mam w tym programie dużo ważnych danych typu praca licencjacka i magisterska?

Odnośnik do komentarza
Jakieś 2 godziny temu rozpoczełam skanowaniem MBAM i jak do tej pory scan trwa

 

Ten skan jest zbędny. Nie ma infekcji.

 

 

-w jaki sposób w moim sprzęcie zainstalować nowy BIOS-1005PX-ASUS-1201

 

czy to twój lapek?

https://www.asus.com/pl/support/Download/30/5/0/94/apsVdNcEGEY7FqYF/29/

 

,weryfikacja ma się odbyć po ponwnym uruchomieniu systemu.

 

wykonaj weryfikację i podaj końcowy komunikat - to jest najważniejsze

Odnośnik do komentarza

tak,to mój sprzęt .próbowałam zrobić aktualizacje biosu bo myślałam ,że tu jest problem,ale nie umiem(nie wiem jak). Będę później około 20 godziny wtedy zrobię weryfikację. Nie zauważyłam i pobrały się aktualizację Windows i teraz się instalują 112 pozycji( nie chcę ich przerywać)

 

edid-

wykonany został sfc/scannow   o to chodziło?

 

https://megawrzuta.pl/download/93390f65c6cf675529171a128206ad3b.html

Odnośnik do komentarza
tak,to mój sprzęt .próbowałam zrobić aktualizacje biosu bo myślałam ,że tu jest problem,ale nie umiem(nie wiem jak).

 

Na stronie masz do pobrania narzedzie do aktualizacji biosu Bupdater Utility under DOS/ sekcja bios utilities

 

Należy pobrać plik biosu/ sekcja Bios i wypakować na dysk C. Uruchomić program i wskazać plik.

 

Moim zdaniem nie powinnaś aktualizować systemu do wersji 10. Nie ma sterowników do tego maleństwa. Jedyne obsługiwane systemy to XP i W732bit.

Mogą wystąpić przeróżne problemy.

 

wykonany został sfc/scannow   o to chodziło?

 

Tak. Ale musisz przefiltrować raport poleceniem

 

Uruchom wierzs polecenie i wklej komendę

 

findstr /c:"[sR]" %windir%\logs\cbs\cbs.log >sfc.txt & start notepad sfc.txt

 

przedstaw wynikowy raport

Odnośnik do komentarza

W logu było wiele uszkodzonych plików. Ostatni komunikat mówi że wszystko naprawiono

 

2016-07-03 12:40:04, Info CSI 00000559 [sR] Verify and Repair Transaction completed. All files and registry keys listed in this transaction have been successfully repaired

 

 

zrób jeszcze raz sfc /scannow

 

i daj mi taki obrazek

 

post-13301-0-20710000-1467564427_thumb.jpg

 

 

co do biosu pobrałam narzędzie wskazane przez Ciebie,pokazuje się na chwile cmd ale nie ma opcji abym wskazała plik aktualizujący bios :(

 

 

 

 

biosem zajmiemy się potem. To nie ma związku z aktualizacją systemu.

Edytowane przez Zappa
Odnośnik do komentarza

Głownie uszkodzone są pliki o rozszerzeniu jpg i wmv. One nie mają żadnego wpływu na funkcje systemu. Ale uszkodzony jest plik desktop.ini oraz biblioteka SampleRes.dll

Uruchom FRST i w okno wklej

 

SampleRes.dll;desktop.ini

 

klikni w Szukaj plików > przedstaw raport

 

Czy aktualizacje się pobrały i zainstalowały?

 

Umiesz wejść do biosu?

Odnośnik do komentarza

Czyli choć mam Windows 7  to ma pobrać system DOS, ale jest problem mój pendrive po formacie ma tylko możliwość do 32 FAT lub exFAT czy to może być?

 

Edite

biosu nie udało mi się zaktualizować:(,ale mój bios w  netbook znalazł na innym pendrivie plik botowalny z Windows 10 i tu ruszyło ale, prosił o klucz od systemu a tu kicha totalna netbook miał przyklejona kartkę z kluczem pod spodem no i kurcze wszystko się wytarło nic nie mogę odczytać( czy jest jakiś darmowy program który by ten klucz odczytał?). Machłam na razie ręką na to i klikłam nie mam klucza, no bo nie mam skoro się starł, kolejny problem-wołał o jakieś sterowniki- tu też nie miałam- czy to może jest wina tego ,że system próbowałam prze wifi postawić? No to przerwałam to wszystko bo miało być  łatwo i intuicyjnie a tu klapa na całego. Aha i wybrałam aby zostawił mi pliki . dziś się juz podaje czekam na dalsze sugestię:)

Odnośnik do komentarza
biosu nie udało mi się zaktualizować

 

aktualizacja biosu na tego rodzaju urządzeniach. pendrajw może być sformatowany w fat32

 

 

Machłam na razie ręką na to i klikłam nie mam klucza, no bo nie mam skoro się starł, kolejny problem-wołał o jakieś sterowniki- tu też nie miałam- czy to może jest wina tego ,że system próbowałam prze wifi postawić? No to przerwałam to wszystko bo miało być  łatwo i intuicyjnie a tu klapa na całego. Aha i wybrałam aby zostawił mi pliki . dziś się juz podaje czekam na dalsze sugestię :)

 

Mówiłem że aktualizacja systemu do wersji 10 na twoim urządzeniu mija się z celem. Brak sterowników pod system windows10. To jest mało wydajny notebook. Zostań przy W7 a aktualizację do W10 odznacz.

Odnośnik do komentarza

Witaj

 

aktualizacja biosu na tego rodzaju urządzeniach. pendrajw może być sformatowany w fat32

 

 

Mówiłem że aktualizacja systemu do wersji 10 na twoim urządzeniu mija się z celem. Brak sterowników pod system windows10. To jest mało wydajny notebook. Zostań przy W7 a aktualizację do W10 odznacz.

Witaj:), mój upór co do Windows 10 bierze się stąd,że widziałam już kilka modeli podobnych netbooków ,które z powodzeniem przeszły z Windows 7 Starter na 10. Był model DELL,Acer ,ale one miały 1 GB RAM( innych danych nie zapamiętałam)  i chodziły jeden był z wersji angielskiej i został spolszczony i znajomi mówili ,że jest to bardzo intuicyjne. Po prostu jest okazja mieć ten system za darmo ,wiec mając wolną chwilkę chciałam to zrobić, no zajmuje to mi więcej czasu niż myślałam,ale myślę ,że przy waszej pomocy system postawie na nogi do niedzieli. waham się tylko czy zainstalować go na czysto czy jednak zostawić moje ustawienia.  A a czy Windows.old w obu przypadkach się ustanowi czy tylko w przypadku ,gdy zostawię sobie osobiste ustawienia?

Co do odzyskania klucza zastosowałam narzędzie z postów

https://www.fixitpc.pl/topic/25644-jak-odzyska%C4%87-klucz-do-win7-wytarta-naklejka/

 

wieslaw 531 oraz

Win Keyfinder 1.75 Final oba narzędzia pokazały ten sam klucz(mam nadzieję,że są dobre).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...