Skocz do zawartości

Problem podczas włączania komputera, blue screen c000021a


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj do późnego wieczora siedziałem przed komputerem, nic się nie działo. Dzisiaj rano podczas próby włączenia komputera wyskoczyła prośba o sprawdzenie dysku więc jak nigdy nic czekałem aż sobie tam sprawdzi. Przy następnym włączaniu komputera wyskoczył blue screen, co dziwne wyskakuje on na jakiś ułamek sekundy i komputer włącza się od nowa i tak cały czas. Zalecane jest użycia narzędzia do naprawy systemu, lecz to też nic nie pomaga. Treść blue screena jest następująca:

 

"STOP: c000021a {Fatal System Error}

The verification of a KnownDLL failed. system process terminator unexpectedly with status of 0xc0000020 (0x00339 "

 

W tym momencie występuje reset komputera. Nie jest to cała treść bo widać jakiś kolejny znak ale niepełny. Treść błędu odczytałem nagrywając film i następnie klatka po klatce tyle dałem rade odczytać.

 

Komputer przedmuchałem sprężonym powietrzem.

 

Dodam że jestem naprawdę bardzo zielony jeśli chodzi o grzebanie w cmd i tym podobne. Jeśli ktoś wie o co chodzi i ma wystarczającą cierpliwość do takiego "świeżaka" jak ja to błagam o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj rano podczas próby włączenia komputera wyskoczyła prośba o sprawdzenie dysku

(...)

"STOP: c000021a {Fatal System Error}

The verification of a KnownDLL failed. system process terminator unexpectedly with status of 0xc0000020 (0x00339 "

To zapewne nie ma związku z infekcją, temat zostanie przeniesiony do działu Windows (gdy pozyskam informację o jakim tu systemie w ogóle mowa). Ten komunikat występuje głównie przy uszkodzeniu pliku systemowego z grupy KnownDLLs, a sprawdzanie dysku pod kątem błędów definitywnie wskazuje, że nastąpiły jakieś naruszenia struktury plików.

 

1. Zostałeś skierowany do zrobienia raportu FRST, który uruchomiony z poziomu środowiska RE skanuje tę sferę i wykazuje odchyły od domyślnego układu (czyli byłoby wiadome którty plik został uszkodzony): KLIK. Raportu nie dostarczyłeś.

 

2. Dodatkowo, od razu możesz zapuścić skan SFC z poziomu środowiska zewnętrznego RE: KLIK.

Edytowane przez picasso
Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...