Skocz do zawartości

Vista, nie działają aktualizacje po instalacji Agenta 7.6


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Stan: komputer Compaq 6720s po awarii dysku, odtwarzanie systemu z istniejącej partycji RECOVERY, na której nie było (wg. testów) uszkodzeń (Vista Home Basic OEM).
Po odtworzeniu: SFC->brak plików autoexec.bat, config.sys, aelupsvc.dll.mui hash mismatch
Naprawione (sugestie z wątku PICASSO-dziękuję, szacunek dla wiedzy tej kobiety):SFC->czysto
Około setki aktualzacji, dwa SP. usuwanie "śmieci" (google toolbar, stara java,NIS)->SFC,dziennik zdarzeń czysto i wszystko działa.

Po instalacji Agenta aktualizacji w wersji 7.6, lub IE9 PLK (agent instaluje się w czasie instalacji) ->nie działa wyszukiwanie aktualizacji, przy próbie instalacji ręcznej pakietów msu, wusa zawiesza się (DZ-nie można odnaleźć ocsetup), nie działa aktualizacja innych programów MS (Defender, MSIS).

Proszę Szanowne Mądre Głowy o pomoc, bo już tydzień rwę sobie resztki włosów ze "starej łysej" gdzie siedzi to naruszenie komunikacji i jak to naprawić. Tego agenta ominąć się chyba nie da, wersja 7.4 działała prawidłowo. Typowe, zalecane przez MS metody naprawy aktualizacji automatycznych nie przynoszą efektu (usuwanie catroot2, manipulacje z Download w Software Distribution, ponowna rejestracja bibliotek itd, nawet FixIt nie działa bo zawiesza się).
Pozdrawiam

 

Dodano:28.06.2016

Dalej prowadzę boje z tym systemem, być może podałem zbyt ogólne informacje, ale nie jestem odosobniony w tym problemie http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/latest-windows-update-agent-767600256-fails-to/414fedd8-d2f2-41ec-ae37-c26b4ae2778f?page=3&auth=1 . Niestety u mnie to rozwiązanie nie działa.

Więc po kolei:
 

Odtwarzam system z kopii na partycji Recovery .Po odtworzeniu: SFC->brak plików autoexec.bat, config.sys, aelupsvc.dll.mui hash mismatch. Naprawione i uzupełnione.

 

Instaluję dostępne aktualizacje (z Windows Update) i dwa Service Pack (wersje samodzielne). Czyszczę z części oprogramowania. Na tym etapie:aktualizacje i wusa działają. CHKDSK ->OK, SFC ->OK, na sysnative.com  wykopałem takie narzędzie; SFCFix,  autorstwa "niemiro": w wersji podstawowej ->brak błędów, ale CHEKSur (System Update Readiness Tool) sygnalizuje błąd rejestru:

Binary Version 6.0.6002.23186
Package Version 25.0
Data, godzina
Checking Windows Servicing Packages
Checking Package Manifests and Catalogs
Checking Package Watchlist
Checking Component Watchlist
Checking Packages
Checking Component Store
Summary:
Seconds executed: 202
No errors detected
Checking CoreOS key for repairing corruptions.
Winner version: 6.0.6002.18005.
Processor architecture: x86.
Check key to be repaired: wcm://Microsoft-Windows-CoreOS?version=6.0.6002.18005&language=neutral&processorArchitecture=x86&publicKeyToken=31bf3856ad364e35&versionScope=nonSxS&scope=allUsers\metadata\elements\ComputerName
Recreated value: @_type.
Recreated value: @dataOnly.
Recreated value: @default.
Recreated value: @description.
Recreated value: @displayName.
Recreated value: @handler.
Recreated value: @legacyName.
Recreated value: @legacyType.
Recreated value: @migrate.
Recreated value: @scope.
Recreated value: @xsd:type.
 
Problem: nie potrafię tego naprawić (nie wiem jak powinien on wyglądać i brak materiału do porównań). Nie bardzo rozumiem ten zapis: z jednej strony naprawa, z drugiej strony sprawdź. Flavius pięknie opisał jak naprawić pakiety, napraw rejestru nie znalazłem. Można to zrobić podobno SFCFix, ale nie do końca  rozumiem organizację tego wszystkiego, więc się nie podejmuję pisać stosownego skryptu.
 
 
Na tym etapie zdejmuje obraz systemu, by można było szybko wrócić.
 
 
Dalej to już równia pochyła, po instalacji agenta 7.6; błędy pakietów językowych, brak wyszukiwania aktualizacji, przy próbie uruchomienia jakiegokolwiek *.msu (samodzielnego, czy będącego częścią innego pakietu np:IE9*.exe), wusa zawisa nie mogąc uruchomić ocsetup. W dzienniku zdarzeń pojawiają się identyfikatory 4375, 4385 (np:Obsługa systemu Windows nie może ukończyć procesu nadawania pakietowi WindowsUpdateClient-SelfUpdate-Aux-AuxComp-Package(Update) stanu Żądana instalacja(Install Requested)).
Dodatkowym utrudnieniem dla mnie, w końcu w jakimś stopniu laika, jest to że kochany MS zaczął już usuwanie materiałów dotyczących tego produktu (co chwila jakiś link do Win10 albo pusty).
Z DZ:

Nazwa zdarzenia: WindowsUpdateFailure
Odpowiedź: Brak
Identyfikator pliku Cab: 0

Podpis problemu:
P1: 7.6.7600.256
P2: 8000ffff
P3: 0011B9ED-9189-4D58-BE25-FA2F13FC3D6C
P4: Install
P5: 101
P6: Unmanaged
P7: 
P8: 
P9: 
P10: 

Dołączone pliki:

Te pliki mogą być dostępne tutaj:
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\ReportArchive\Report0448d77a

Próbowałem dojść do sedna metodąporównań. Bardzo szybko natrafiłem na Vista Business z podobnymi objawami i analogicznym błędem:

Checking System Update Readiness.
Binary Version 6.0.6002.23186
Package Version 25.0
2016-07-05 13:17
Checking Windows Servicing Packages
Checking Package Manifests and Catalogs
Checking Package Watchlist
Checking Component Watchlist
Checking Packages
Checking Component Store
Summary:
Seconds executed: 928
 No errors detected

Checking CoreOS key for repairing corruptions.
Winner version: 6.0.6002.18971.
Processor architecture: x86.
Check key to be repaired: wcm://Microsoft-Windows-CoreOS?version=6.0.6002.18971&language=neutral&processorArchitecture=x86&publicKeyToken=31bf3856ad364e35&versionScope=nonSxS&scope=allUsers\metadata\elements\ComputerName
Recreated value: @_type.
Recreated value: @dataOnly.
Recreated value: @default.
Recreated value: @description.
Recreated value: @displayName.
Recreated value: @handler.
Recreated value: @legacyName.
Recreated value: @legacyType.
Recreated value: @migrate.
Recreated value: @scope.
Recreated value: @xsd:type.

Próbowałem testowo na tym sprzęcie zainstalować Windows7, na pewnym etapie pojawia się podobny problem.
"Nie ogarniam tej kuwety" jak powiedział kot do kota na pustyni.

 

 

Addition.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...