Skocz do zawartości

Myszka - przypisanie prawego przycisku


Camilo

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A ja myślę że są. Wejdź w opcje myszy i kliknij zakładkę Przyciski. Pokaż zrzut ekranu.

 

Przyciski: konfigurowanie myszy dla użytkowników prawo- lub leworęcznych (ustawienie domyślne to obsługa praworęczna), zmiana i sprawdzenie szybkości reakcji na dwukrotne kliknięcie oraz włączenie/wyłączenie funkcji BlokadaKliknięcia, która pozwala na zaznaczanie lub przeciąganie elementów bez konieczności naciskania przycisku myszy. 
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem  nie da się w powyzszy sposób zastąpić prawego przycisku myszy. To nierealne. 

 

Są dwie opcje główne drogi: 

Albo zastąpienie prawego przycisku myszy przyciskiem z klawiatury. To umożliwi nawet windowsowe rozwiązanie: 

Panel sterowania\Ułatwienia dostępu\Centrum ułatwień dostępu\Ułatw korzystanie z myszy 

 

Możesz też się pobawić takim programem jak: 

https://www.highrez.co.uk/downloads/xmousebuttoncontrol.htm

 

Tam mozesz zastapic prawy przycisk myszy jakimś scrollem czy innym przyciskiem. Program domyślnie w jez. angielskim, ale mozesz zmienic w ustawieniach na polski, po zatwierdzeniu zmian i ponownym uruchomieniu bedzie po polsku.  

 

No i opcje dla zaawansowanych to coś w stylu Autohotkey, wymagane jednak umiejętności programowania. 

 

Myślę, że któreś z dwóch pierwszych rozwiązań Ci podpasuje. Luknę w necie czy są jakieś gotowe rozwiązania dla Twojego problemu...

Odnośnik do komentarza

Może nie jest to pełna możliwość zastosowań, ale na drugim obrazku jest możliwość zaznaczenia opcji Przełącz przycisk podstawowy i pomocniczy.

Zaznaczenie tej opcji powoduje że zaczyna działać lewy jak prawy.

To mnie nie interesuje, wtedy nie mógłbym używać lewego kliku pod prawym przyciskiem, a to już kaplica :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...