Skocz do zawartości

Problem z wybudzeniem komputera na Skylake


invok3d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

 

Przesiadłem się ostatnio na nową platformę pod Skylake i od samego początku męczy mnie pewien problem. Komputer po dłuższym, nieokreślonym do tej pory czasie nieaktywności (nie zdążyłem wyłapać czy to się dzieje regularnie w identycznych odstępach czasu) przechodzi jakby w tryb hibernacji. Wszystko się wyłącza tylko miga dioda Power na obudowie. Po próbie wybudzenia klawiaturą czy też myszką komputer w ogóle nie reaguje i jestem zmuszony odciąć zasilanie lub siłowo wyłączyć komputer za pomocą przycisku na obudowie. To jednak nie wszystko bo po takim zabiegu i ponownym uruchomieniu komputera ekran monitora zaczyna reagować jakby chciał załapać i pokazać już obraz po czym wyskakuje informacja "No signal" i nic się nie dzieje. Wczoraj akurat zdarzyło się tak, że reakcja monitora była zapętlona czyli próba pokazania obrazu po czym informacja "No signal" i tak w koło Macieju.

 

Walczę już z tym chyba 3 tydzień i do tej pory udało mi się zaktualizować BIOS do najnowszej wersji, próbowałem ustawiać w opcjach zasilania wysoką wydajność i wyłączyłem hibernację komendą "powercfg -h off" jednak na nic się to zdało i wydaje się jakby problem siedział gdzieś po stronie sprzętowej. Dodatkowo pogrzebałem w biosie za ustawieniami i znalazłem opcję "Wake Up Events" i przestawiłem przy opcji USB device jak i PS2 mouse/keyboard i co prawda komputer reaguje już na klawisze ale zachowuje się jakbym nacisnął przycisk zasilania na obudowie i powtarza się to co wyżej. Wczorajsza próba wybudzenia komputera zakończyła się awarią plików systemowych i musiałem stawiać system na nowo. Nie wiem czy coś pomijam czy czegoś nie wyłapałem, może to kwestia przestawienia jednej opcji w biosie i problem będzie rozwiązany jednak póki co sam do tego nie doszedłem dlatego proszę Was doświadczonych forumowiczów o pomoc.

 

Konfiguracja:
i5 6600k

MSI Z170A KRAIT GAMING

KINGSTON HYPERX 8GB DDR4 (HX421C14FBK2/8)

Gigabyte Radeon HD6850

SSD SanDisk 128GB (system)

Seagate 320GB (dane)

Be Quiet Pure Power BQT L7-530W

Monitor IIyama g-master red eagle 144Hz podłączony przez DisplayPort

 

Procesor póki co na standardowych zegarach, planuję w niedługim czasie wymianę zasilacza i karty graficznej wtedy pomyślę o jakimś OC.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...