Skocz do zawartości
XanTyp

Ustawiczny błąd 0x80242021 sklepu

Rekomendowane odpowiedzi

Już nie wiem, co z tym cholerstwem począć :/

Było ok, nie jest ok. Na FB Windows oczywiście milczy, bo przecież skoro już dają ciała, to bardziej zbłaźnić się nie warto i pomóc użytkownikowi nie warto. Irytacja zaczyna mnie doprowadzać do pewnej nerwacji :/

 

Chcę pograć sobie w głupiego pokera, nie wchodząc na swój profil FB przez przeglądarkę - mogłem, grałem tak nie raz, wszystko było ok do momentu, kiedy padł mi jeden z dysków z danymi - i od tamtej pory cyrki się dzieją nie z tej ziemi - grupa domowa sfiksowała, udostępnianie plików oczywiście też, ale z tym sobie poradziłem niejako z marszu, ale ze sklepem MS już za nic nie mogę.

Chciałem spróbować aplikacji Messanger - to samo - ten sam błąd.

Wybrałem jeden losowo trafiony program....... Oczywiście znów ten sam błąd..... :angry:

Staram się dobrze ważyć słowa, ale irytacja mnie bardzo przepełnia :wacko:

 

Załączam zrzut ekranu.....

70a512e141e3cf52.jpg

W sieci ktoś poradził mi zjechać suwakiem w kontroli do minimum - bez rezultatu - nic się nie zmieniło więc ustawiłem ją ponownie na trzeci stopień (z czterech dostępnych).

 

Ulitujcie się nad frustratem, proszę........

 

//edit

System oczywiście licencjonowany, aktualizowany bieżąco, AVG Ultimate też licencjonowany, w niczym mi chyba nie przeszkadza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

wszystko było ok do momentu, kiedy padł mi jeden z dysków z danymi - i od tamtej pory cyrki się dzieją nie z tej ziemi - grupa domowa sfiksowała, udostępnianie plików oczywiście też, ale z tym sobie poradziłem niejako z marszu, ale ze sklepem MS już za nic nie mogę.

 

Ten błąd 0x80242021 może wynikać z niedomyślnej i w jakiś sposób zdefektowanej lokalizacji docelowej zapisu pobieranych aplikacji, np. niedostępny lub ograniczony uprawnieniami dysk zewnętrzny. Pytaniem jest co jest obecnie ustawione tu: klik na przycisk Start > Ustawienia > System > Pamięć > Lokalizacje zapisywania > Nowe aplikacje będą zapisywane w.... Domyślną lokalizacją jest "Ten komputer (C:)". Jeśli figuruje inna lokalizacja, np. wspominany padnięty dysk z danymi, przestaw z powrotem na C + restart systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za sugestię, ale to jednak nie to.

Poniższy obrazek przedstawia sytuację zastałą, czyli - nic jeszcze tu nie zmieniałem i zmieniać chyba nie ma sensu, skoro jest to zgodne z tym, co napisałaś.

 

0a55c2bb16b29b8fm.jpg

 

Ale możesz być na dobrym tropie, bo faktycznie, kiedy dysk był jeszcze sprawny, wszystko było zapisywane na nim, choć nie wiem, czy aplikacje ze sklepu Windowsa również, bo nie zastanawiałem się nad tym, skoro nie było problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Na wszelki wypadek spróbuj jednak "zresetować" to ustawienie, tzn. ustaw G: + restart, następnie z powrotem ustaw C: + restart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Nie sadzę, aby to pomogło, ale spróbuję...

Ale to już jutro, kiedy odparuje ze mnie C2H5OH ;)

 

//edit

 

Nie warto sądzić, bez spróbowania :)
Miałaś nosa, Picasso. Wystarczyło zmienić C:\ na G:\ i aplikacje pobrały się bez kłopotu, tylko Messenger zaprotestował i musiałem ponownie przywrócić z G:\ na C:\ i obyło się bez żadnych błędów.

Dziękuję pięknie :)
Na prawdę jesteś Picassem systemowym :thumbsup:

Edytowane przez XanTyp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...