Skocz do zawartości

Odczyt hasła WiFi w Windows XP


Markiz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od tygodnia męczę się z odczytaniem hasła WiFi na laptopie z Windows XP i niestety poległem.

Może po kolei.

Internet mam z Neostrady podłączony do routera. Ten router połączony jest kablem sieciowym z drugim routerem który pracuje jako switch oraz jako punkt dostępowy dla urządzeń bezprzewodowych.

Podłączony jest do niego kablem komputer PC oraz bezprzewodowo laptop z Windows XP i telewizor LG.

Wszystko elegancko śmiga.

Żona kupiła sobie laptop i chciałem go też podłączyć bezprzewodowo do tego routera - sieć elegancko wykrywa ale żąda hasła.

A ja hasło zapomniałem :(

 

Próbowałem różnych deskryptorów haseł sieciowych - odczytują tylko w formacie hexadecymalnym a po przekonwertowaniu na txt wychodzą bzdury.

Próbowałem wejść na router który działa jako punk dostępowy ale się nie udaje - po wpisaniu adresu 192.168.1.1 wchodzę na router Neostrady. Po wyłączeniu routera Neostrady i wpisaniu w przeglądarkę adresu 192.168.1.1 wywala błąd.

Nie chcę resetować tego drugiego routera bo nie wiem czy dam radę go prawidłowo poustawiać.

Nie wiem jaki ma adres IP - na wszystkich komputerach w sieci jako adres bramy jest 192.168.1.1.

Nie wiem czy na nim nie są ustawione "na sztywno" numery MAC kart sieciowych no i nie wiem jakie jest hasło.

Ten router kiedyś działał jako główny router Neostrady więc przestawiłem tylko kilka rzeczy na podstawie informacji z Netu i działa.

Liczę, że jakaś "dobra dusza" wybawi mnie z kłopotu :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Niestety - tylko hexadecymalnie pokazuje hasło.

 

Markiz, w FAQ Nirsoft stoi:

 

Q: I run WirelessKeyView, and it gives me a very long WPA-PSK key under the 'Key (Hex)' column, which is not the original key that I used. Can I retrieve the original Ascii key ?

A: In Windows XP, after you type a WPA-PSK key, it automatically converted into a 256-bit key that is displayed by WirelessKeyView in 'Key (Hex)' column. This new key cannot be converted back to the original key that you typed, but you can use this key to connect to the wireless network exactly like the original key.

In Windows Vista, the WPA-PSK key is not converted into another key, so you can retrieve the original key that you typed.

Odnośnik do komentarza

Markiz, w FAQ Nirsoft stoi:

 

No owszem - ale właśnie przed chwilą wkleiłem je do połączenia WiFi na Windows 10 na innym komputerze i kicha - nie działa :(

Może być jeszcze to, ze w routerze trzeba wpisać numer MAC karty sieciowej tylko jak się dostać na router to dalej nie wiem :(

 

Temat do zamknięcia.

 

Po kilku próbach udało mi się zresetować router WiFi i poustawiać wszystko na nowo.

Edytowane przez Markiz
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...