Skocz do zawartości

Wysokie zużycie RAM podczas grania


Soshick

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

ostatnio zauważyłem, że podczas grania w GTA V zużycie pamięci RAM wynosiło 97%. Wykonałem dwa zrzuty ekranu z procesami uruchomionymi w tamtej chwili. Rzuca się w oczy procesor svchost.exe, o którym czytałem, że to przez niego są problemy. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Z tego co wyczytałem to ta poprawka wydana przez Microsoft naprawia problem: https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/2889748

 

Załączam raporty z FRST oraz zrzuty ekranu menadżera zadań.

 

Pozdrawiam

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

post-12784-0-84080000-1462979784_thumb.png

post-12784-0-75800000-1462979787_thumb.png

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam ponownie,

 

https://www.fixitpc.pl/topic/30364-policja-zablokowa%C5%82a-ten-komputer-czy-system-zosta%C5%82-zainfekowany/

 

mam mały problem z pamięcią RAM, który zresztą opisałem na forum i jeżeli jest taka możliwość to poprosiłbym o pomoc. Szukając odpowiedzi w internecie ponownie natknąłem się na reklamę o zablokowanym komputerze, którą opisałem w pierwszym poście. Nie wiem czy jest to może jakaś pozostałość po poprzedniej czy zupełnie nowa, niestety nie zwróciłem uwagi na to, co to za strona.

Jeżeli chodzi o folder C:\ProgramData\Orbit bo prawdopodobnie znowu pójdzie do wywalenia - jest mi on znany.

Załączam nowe logi i ponownie proszę o sprawdzenie. Obiecuje, że nie będę więcej wchodził na pierwszą lepszą stronę, która ma rzekomo mi pomóc ;)

 

Pozdrawiam

Addition.txt

FRST.txt

GMER.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza

W raportach konsekwentnie brak oznak infekcji i nie jest ona w ogóle przyczyną bieżących problemów. Jeśli chodzi użycie pamięci, istnieje drugi temat dedykowany zagadnieniu i tam kontynuuj wątek. (posty przeklejone). Od razu tu zaznaczę, że może to być równie dobrze problem sprzętowy lub doładowanych jakiś "patchy" do gry, a problemu svchost to ja wcale nie widzę na obrazkach (wielokrotność procesu to normalna sprawa, a żadne z wystąpień nie wykazuje wysokiego zużycia pamięci, u mnie w systemie są nawet wyższe "numery").

I w FRST Addition pojawiły się błędy wskazuje też na problemy z grafiką:

Error: (05/20/2016 07:29:37 PM) (Source: nvlddmkm) (EventID: 13) (User: )
Description: \Device\Video7Graphics Exception: ESR 0x408030=0x80000003

Error: (05/20/2016 07:29:37 PM) (Source: nvlddmkm) (EventID: 13) (User: )
Description: \Device\Video7Graphics Exception: Const out of Bound


 

Jeżeli chodzi o folder C:\ProgramData\Orbit bo prawdopodobnie znowu pójdzie do wywalenia - jest mi on znany.


Załączyłam go poprzednio, bo błędnie go oceniłam jako odpadkowa pochodna instalacji Orbit. Tymczasem teraz sprawdziłam na Google co jeszcze może go tworzyć i wygląda na to, że Far Cry (zainstalowany). Więc go nie będę ruszać ponownie. Odtworzył się też "chiński" plik, być może to też powiązane z którąś grą. Ale to nie ma związku z problemami.

Odnośnik do komentarza

W zasadzie problemów z kartą ani sterownikiem nie było. Czy może mieć to związek z niezaktualizowanym sterownikiem? W poprzednim logu z ubiegłego tygodnia problem chyba nie występował.
 
 

problemu svchost to ja wcale nie widzę na obrazkach (wielokrotność procesu to normalna sprawa, a żadne z wystąpień nie wykazuje wysokiego zużycia pamięci, u mnie w systemie są nawet wyższe "numery").

 

W takim razie czy zużycie pamięci przez proces svchost jest normalne? Czy można mówić tutaj o "wyciekach" pamięci?

Odnośnik do komentarza

W takim razie czy zużycie pamięci przez proces svchost jest normalne? Czy można mówić tutaj o "wyciekach" pamięci?

Jak mówię, problemu svchost tu w ogóle nie widzę. Notowane na obrazkach jego użycie pamięci jest mierne: "najgrubszy" ze svchostów zjadł tylko ~18MB pamięci, co nie jest niczym zadziwiającym (u mnie są "grubaski" nawet po 50MB na łeb), a sama liczba w kontekście całkowitej dostępnej pamięci fizycznej jest śmiesznie niska.

W menedżerze zadań widać wyraźnie, że najwięcej pamięci zjadła po prostu sama gra - proces GTA pożarł około 3.5 GB, a reszta procesów to drobnica która po zsumowaniu na oko (nie liczyłam tego) nie daje chyba nawet pełnego 1GB. Moim zdaniem jest to problem tej gry. Jeszcze tak zapytam, czy są załadowane jakieś patche w niej, oraz jak masz skonfigurowaną pamięć wirtualną w Windows?

 

W menedżerze zadań jest informacja "97% pamięci fizycznej". Wg FRST zainstalowana pamięć fizyczna ~8GB. Za każdym razem FRST pokazywał niejednakową liczbę dostępnej pamięci fizycznej, skala oscylowała wokół ~5.3 - 6GB dostępnej. Raporty nie pochodzą z momentu uruchomienia gry, czyli w momencie uruchomienia gry prawdopodobne statystyki to: "ta dostępna minus dodatkowa pamięć zajęta przez GTA" i już ciasno się zaczyna robić.

 

 

W zasadzie problemów z kartą ani sterownikiem nie było. Czy może mieć to związek z niezaktualizowanym sterownikiem? W poprzednim logu z ubiegłego tygodnia problem chyba nie występował.

Nie wiem czy te błędy były jednorazowe, czy też może będą się powtarzać. Trudno zalecić tu aktualizację sterownika w ciemno, jeśli nie notujesz wyraźnych problemów z urządzeniem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...