Skocz do zawartości

Windows 7 uruchamia narzędzie do naprawy przy uruchamianiu


Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na PC mam zainstalowany Windows 7 Pro x64, Włączony komputer pozostawiłem na jakiś czas a po powrocie był wyłączony. Po  uruchomieniu  system wstaje do pewnego momentu aż włącza się narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania. Narzędzie to nie było w stanie naprawić systemu a w szczegółach podał:

1) 6.1.7600.16385

2) 6.1.7600.16385

3) unknown

4) 21200959

5) AutoFailover

6) 3

7) CorruptFile

Po ukazaniu się narzędzi odzyskiwania włączyłem wiersz polecenia i wprowadziłem komendę: chkdsk /r, po około 1h zakończył działanie jednak próba uruchomienia PC zakończyła się uruchomieniem narzędzia do naprawy podczas uruchomienia. I znowu ukazało się pole wyboru narzędzi odzyskiwania, tym razem wybrałem "Przywracanie systemu" Miałem tylko "Automatyczny punkt przywracania" i skorzystałem z niego

Przywracanie systemu nie zostało ukończone pomyślnie. Wystąpił nieokreślony błąd podczas przywracania systemu. (0x8000ffff).

Nie wiem co mógłbym jeszcze zrobić i nie uszkodzić bezpowrotnie.

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1) 6.1.7600.16385

2) 6.1.7600.16385

3) unknown

4) 21200959

5) AutoFailover

6) 3

7) CorruptFile

Narzędzie autonaprawcze mówi o uszkodzonym pliku. W logu FRST pośrednio widać uszkodzenia conajmniej 4 plików, brak producenta Microsoft:

 

==================== Usługi (filtrowane) ========================

 

S2 NlaSvc; C:\Windows\System32\nlasvc.dll [303616 2014-12-06] ()

S3 RasMan; C:\Windows\System32\rasmans.dll [344064 2010-11-20] ()

S3 wudfsvc; C:\Windows\System32\WUDFSvc.dll [84992 2012-07-26] ()

 

===================== Sterowniki (filtrowane) ==========================

 

S0 ACPI; C:\Windows\System32\drivers\ACPI.sys [334208 2010-11-20] ()

 

Raport FRST jest mocno ograniczony i uszkodzeń może być znacznie więcej w miejscach nie obejmowanych skanowaniem. Rozpocznij od wykonania skanu SFC spod RE: KLIK. Opisz co pokazało się w oknie (log z naprawy nie jest dostępny w RE).

Odnośnik do komentarza

sfc /scannow /offbootdir=F:\ /offwindir=C:\windows

Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows odnalazła uszkodzone pliki, ale nie może naprawić niektórych z tych plików. Szczegóły znajdują się w pliku CBS.log windir\Logs\CBS\CBS.log

 

czy plik CBS.log mam dołączyć?

Odnośnik do komentarza

czy plik CBS.log mam dołączyć?

Przecież wyraźnie mówiłam: "log z naprawy nie jest dostępny w RE". To samo jest opisane w instrukcjach do których Cię odesłałam. Niestety nie ma możliwości sprawdzić co narzędzie wykryło. Jedyne więc co mogę zrobić, to spróbować naprawić widziane w FRST naruszone pliki (ten ACPI.sys jest przypuszczalną przyczyną niemożności bootowania), a jeśli to nie pomoże, szykuje się reinstalacja systemu.

 

Na razie podaj wyniki wyszukiwania na wystąpienia uszkodzonych plików. Uruchom FRST, w polu Szukaj wklep co poniżej, klik w Szukaj plików i dostarcz wynikowy log.

 

ACPI.sys;nlasvc.dll;rasmans.dll;WUDFSvc.dll

 

Przypuszczalnie w systemie nie będzie żadnej poprawnej kopii, co oznacza, że będę musiała przesłać wierne kopie plików z mojej wirtualnej maszyny do zamiany. Analiza tego niestety zajmie mi czas i nie obiecuję szybkiej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Jest kopia pliku ACPI.sys zgodna z wersją komponentów. Dla pozostałych plików brak poprawnych kopii, nie można użyć plików innej wersji komponentów. Podejście z podstawianiem plików:

 

1. Paczka Pliki.zip do pobrania: KLIK. Na pendrive utwórz katalog G:\Pliki i w nim umieść rozpakowane z ZIP pliki. Następnie przygotuj skrypt podstawiania plików, tzn. do Notatnika wklej:

 

CMD: copy /y C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\acpi.inf_amd64_neutral_aed2e7a487803437\acpi.sys C:\Windows\System32\drivers\acpi.sys
CMD: copy /y G:\Pliki\nlasvc.dll C:\Windows\System32\nlasvc.dll
CMD: copy /y G:\Pliki\nlasvc.dll C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-nlasvc_31bf3856ad364e35_6.1.7601.18685_none_c561372a21c1c35c\nlasvc.dll
CMD: copy /y G:\Pliki\rasmans.dll C:\Windows\System32\rasmans.dll
CMD: copy /y G:\Pliki\rasmans.dll C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-rasmanservice_31bf3856ad364e35_6.1.7601.17514_none_fce39bb0b7480d9a\rasmans.dll
CMD: copy /y G:\Pliki\WUDFSvc.dll C:\Windows\System32\WUDFSvc.dll
CMD: copy /y G:\Pliki\WUDFSvc.dll C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-d..frameworks-usermode_31bf3856ad364e35_6.1.7601.17803_none_fb416b4f0bdbe260\WUDFSvc.dll

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt na pendrive obok FRST64.exe.

 

2. Uruchom FRST, wybierz opcję Napraw (Fix) i przedstaw plik fixlog.txt utworzony na pendrive.

 

3. W zależności od wyników powyższej akcji:

- Jeśli powyższa operacja się wykona poprawnie i system zastartuje, robisz sfc /scannow spod Windows i dostarczasz filtrowany raport zrobiony wg instrukcji w artykule.

- Jeśli jednak zamiana plików nic nie wskóra, reinstalacja systemu, bo nie mam możliwości wykrycia wszystkich naruszeń w plikach.

Odnośnik do komentarza

Wszystkie pliki zostały podstawione. Sprawdź czy sfc uruchomiony spod RE nadal zgłasza ten sam komunikat "Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows odnalazła uszkodzone pliki, ale nie może naprawić niektórych z tych plików.". Jeśli tak, reinstaluj system. Jeśli komunikat będzie jednak inny, ewentualnie będzie można rozważać co jeszcze jest uszkodzone.

Odnośnik do komentarza

Niestety komunikat jest ten sam więc reinstaluję system.

Dziękuję i pozdrawiam.

 

 

Przed rozpoczęciem instalacji nowego systemu zresetowałem BIOS i ustawiłem wszystkie jego wartości tak jak uważałem, że powinny być ustawione. Podłączyłem dysk i przez pomyłkę (w BIOSie był ustawiony start na HD a nie CD) system uruchomił się.

 

Udało się uruchomić system, zrobiłem skan FRST i załączam go.

FRST.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza

Myślę, że nie ma sensu reinstalować, skoro naprawy zaszły już tak daleko. Resztę jestem w stanie naprawić, ale to wymaga po prostu więcej czasu (skompletowanie idealnych wersji komponentów do obu typów napraw). Nie jestem w stanie tego zrobić szybko, a teraz już wychodzę z domu i mnie nie będzie być może nawet do jutra, zaś jutro mam ważne spotkanie rodzinne.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Na początek naprawa rekordów z Checksur:

 

1. Przesyłam pliki potrzebne do naprawy (pliki.zip): KLIK. Wszystkie pliki w katalogu "Manifests" przenieś do katalogu C:\Windows\Temp\CheckSur\WinSxS\Manifests, a te z "Packages" do C:\Windows\Temp\CheckSur\Servicing\Packages.

 

2. Uruchom ponownie "Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu". Dostarcz nowy checksur.log do oceny.

Odnośnik do komentarza

Checksur.persist nie jest potrzebny, to archiwalna kopia. Bieżącym logiem jest główny Checksur. Uszkodzenia typu "CSI Manifest Missing" + "CBS MUM Missing" pomyślnie naprawione, zostały rekordy typu "CSI Payload File Missing". Tu musisz poczekać, bo nie mam takich wersji plików w swoich maszynach i muszę je dopiero skołować. Gdy pozyskam pliki, dam znać.

 

I to jest dopiero połowa napraw. Po likwidacji wszystkich usterek notowanych przez Checksur trzeba będzie ponowić skan SFC, by uzyskać świeże wyniki (już bez rekordów o uszkodzonych manifestach) i zająć się resztą naruszeń. Ale to potem, na razie nie rób żadnych skanów SFC.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...