Skocz do zawartości

Instalacja Service Pack 3 - "Wystąpił błąd wewnętrzny"


Rafael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pozwoliłem sobie poprosić o pomoc, gdyż nie mam już pomysłu jak rozwiązać mój problem.

Na komputerze na którym obecnie pracuję głównym problemem jest brak możliwości zainstalowania Service Pack 3, gdyż podczas próby instalacji pokazuje się błąd i instalacja zostaje przerwana. Próby instalacji dokonuję z poziomu windows update. Niestety przez to nie mogę zainstalować kolejnych aktualizacji systemu. Błąd, który się pokazuje załączam w załącznikach w formie jpg.

 

Dodatkowo zauważyłem, że występują problemy z wczytywaniem stron www, gdyż po wybraniu żądanego adresu na karcie pojawia się "wczytywanie" i tyle, nic się nie dzieje, widać tylko na pasku na dole że "oczekuję na www.onet.pl" (przykładowo) i można tak czekać w nieskończoność. Czasami jednak połączenie udaje się uzyskać, jednak nigdy nie mam gwarancji kiedy się uda, a kiedy się nie uda.

 

Wykonałem logi OTL oraz GMER, a także log pomocniczy checkup. Przed wykonywaniem logów odinstalowałem Daemon Tools lite, usunąłem sterownik zgodnie z instrukcją, jednak mimo prób nie udało mi się skasować wpisu w rejestrze, mimo że robiłem wszystko zgodnie z instrukcją.

 

Uprzejmie proszę o wskazówki co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

R

post-626-0-22558900-1297779351_thumb.jpg

post-626-0-42486800-1297779353_thumb.jpg

checkup.txt

Extras.Txt

gmer.txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W raportach nie widzę podstaw do szukania infekcji. Temat migruje do działu Windows XP.

 

 

Na komputerze na którym obecnie pracuję głównym problemem jest brak możliwości zainstalowania Service Pack 3, gdyż podczas próby instalacji pokazuje się błąd i instalacja zostaje przerwana. Próby instalacji dokonuję z poziomu windows update. Niestety przez to nie mogę zainstalować kolejnych aktualizacji systemu. Błąd, który się pokazuje załączam w załącznikach w formie jpg.

 

Do przerobienia ten artykuł: KB949384.

 

 

Dodatkowo zauważyłem, że występują problemy z wczytywaniem stron www, gdyż po wybraniu żądanego adresu na karcie pojawia się "wczytywanie" i tyle, nic się nie dzieje, widać tylko na pasku na dole że "oczekuję na www.onet.pl" (przykładowo) i można tak czekać w nieskończoność. Czasami jednak połączenie udaje się uzyskać, jednak nigdy nie mam gwarancji kiedy się uda, a kiedy się nie uda.

 

Jako prawdopodobny podejrzany jawi mi się GData Internet Security (np. filtr Web czy zapora).

 

 

Przed wykonywaniem logów odinstalowałem Daemon Tools lite, usunąłem sterownik zgodnie z instrukcją, jednak mimo prób nie udało mi się skasować wpisu w rejestrze, mimo że robiłem wszystko zgodnie z instrukcją.

 

Tak przy okazji, to emulacja wirtualnych napędów wcale nie została zdjęta, ostały się czynne sterowniki od zdezelowanej wersji:

 

DRV - [2004-08-22 15:31:48 | 000,005,248 | ---- | M] ( ) [Kernel | Boot | Running] -- C:\WINDOWS\System32\Drivers\d347prt.sys -- (d347prt)

DRV - [2004-08-22 15:31:10 | 000,155,136 | ---- | M] ( ) [Kernel | Boot | Running] -- C:\WINDOWS\system32\DRIVERS\d347bus.sys -- (d347bus)

Radzę całkowicie zlikwidować tę starą wersję, by nie było takich problemów: KLIK / KLIK.

 

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216016FF}" = Java™ 6 Update 16

"{3248F0A8-6813-11D6-A77B-00B0D0150110}" = J2SE Runtime Environment 5.0 Update 11

"Gadu-Gadu" = Gadu-Gadu 7.7

"KLiteCodecPack_is1" = K-Lite Codec Pack 2.20 Full

  • Sprzątnij wszystkie stare Java via JavaRa i zainstaluj najnowszą Java 6 Update 24 (JRE)
  • Przestarzałe kodeki proponuję wyrzucić.
  • Niepełnosprawne Gadu-Gadu 7.7 można zamienić na chudą alternatywę (z obsługą długich numerów i innych cech nowego protokołu) bez reklam. Np. WTW / Miranda. Opisy masz tu: Darmowe komunikatory.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam Picasso,

 

baaaaardzo dziękuję za szybką reakcję i okazaną pomoc.

 

Podesłany przez Ciebie artykuł okazał się bardzo pomocny, dzięki niemu udało mi się zlikwidować problem i SP3 zainstalował się bez problemów :)

Usunąłem także sterowniki do emulatorów napędów, zaktualizowałem javę... Z racji tego że to komputer siostry, nie wiedziałem że na nim tyle niedociągnięć, teraz już wszystko jest ok, aktualizacje ściągają się aż miło :)

Nawet strony www zaczęły się szybciej ładować, jednak GDatę i tak wymienię na coś lżejszego.

 

Jeszcze raz bardzo dziękuję.

Pozdrawiam

 

P.S. Temat do zamknięcia

Edytowane przez picasso
OK. Temat zgodnie z prośbą zamykam. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...