Skocz do zawartości

Problem z siecią


followtherabbin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z połączeniem sieci, a właściwie z przerywaniem jego połączenia. Posiadam laptopa Lenovo G580 i w nim karte sieciową broadcom 802.11n. Problem nie pojawiał się do momentu, kiedy miałem windows 8. Przy windowsie 8.1 zaczęły się schody, obecnie mam windowsa 10. Mianowicie: łącze się z siecią wifi i wszystko jest ok do pewnego momentu. Co jakiś nieokreślony czas pojawia się ograniczone połączenie (żółty trójkącik na ikonce zasięgu) i po prostu tracę połączenie. Inne urządzenia nie mają problemu z połączeniem, więc wykluczam wine routera. W dodatku nie tylko z tą siecią jest problem, ale z inną jest to samo(tylko na jednym, wcześniej wspomnianym laptopie). Sterownik mam aktualny, ale według mnie jest on po prostu przestarzały i innego, działającego pod nowsze systemy broadcom nie wypuścił. Nie chcę wracać do windowsa 8, więc piszę z prośbą o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. Czy może zewnętrzna karta sieciowa rozwiąże mój problem? A może wystarczy coś pogrzebać w ustawieniach?

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Widzę, że masz stary bios, w tych lapkach też było sporo błędów związanych ze starym biosem - zaaktualizuj go. Masz 3 wersje do tyłu... 

http://support.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/lenovo-g-series-laptops/lenovo-g580-notebook?tabName=Downloads&linkTrack=Mast:SubNav:Support:Drivers%20and%20Software|Drivers%20and%20Software&beta=false

Musisz wybrać BIOS. Dla Ciebie jest ten dla windows 8. 

Daj znać jak to zrobisz. 

Odnośnik do komentarza

Spróbujmy zatem jeszcze skorzystać z aplikacji producenta: 

https://support.lenovo.com/pl/pl/documents/ht003029

 

Może ona znajdzie jakieś aktualizacje albo coś czego nie ma, a być powinno. Jest pewne wąskie grono lapków, np. np270e5e, do którego najnowszy bios to PO8RBD, a po wpisaniu nazwy w google nic, pustka. do pobrania przez Samsung Update... póki co nic innego mi nie przychodzi do głowy, ale poczytam jeszcze na ten temat. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...