Skocz do zawartości

Niedziałający Instalator Windows


Kcurek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Nabyłem ostatnio myszkę A4Tech X-748K i chciałem zainstalować na moim Win XP otrzymany wraz z nią sterownik. Otrzymałem jednak następujący błąd:

 

61983_wininst.png

 

Kroki, jakie wykonałem uprzednio to zalecenia (obie metody) z artykułu: KLIK, przy czym stawiałem Installer 4.5 (KLIK), ale to nie pomogło. Proszę zatem o sprawdzenie, co jest nie tak. Raporty FRST w załączeniu.

 

Nawiasem mówiąc, raczej nie podejrzewam żadnej infekcji o wywołanie tego konkretnego błędu (powtarzalnych objawów raczej brak), no ale już tak dawno nie robiłem pełnej kontroli tego systemu, że na pewno nie zaszkodzi, a niejako przy okazji może się przydać.

 

Pozdrawiam ;)

Shortcut.txt

Addition.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat jedzie do XP. Tu nie ma co szukać infekcji. Do usunięcia byłyby jakieś drobne wpisy puste, ale to na razie nie warte uwagi.

 

 

Dziennik Aplikacja:

==================

Error: (04/19/2016 09:54:26 AM) (Source: MsiInstaller) (EventID: 11719) (User: DOMOWY)

Description: Product: OSCAR Editor -- Error 1719.Windows Installer service could not be accessed. Contact your support personnel to verify that it is properly registered and enabled.

 

Czy ten błąd występuje tylko i wyłącznie dla tego konkretnego programu, czy również przy innych programach opartych na Instalatorze Windows? Czy próbowałeś przy wyłączonym COMODO? Nawiasemmówiąc, to stara wersja.

 

Była już tu instalacja Windows Installer 4.5, która przebija ustawienia, ale na wszelki wypadek pokaż jak wyglądają podstawowe komponenty Instalatora. Uruchom SystemLook i do okna wklej:

 

:reg
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\MSIServer /s
 
:filefind
msiexec.exe
msi.dll
msihnd.dll
msimsg.dll
msisip.dll

 

Klik w Look. Dostarcz raport wynikowy.

Odnośnik do komentarza

Czy ten błąd występuje tylko i wyłącznie dla tego konkretnego programu, czy również przy innych programach opartych na Instalatorze Windows?

A nie wiem, w sumie nie instalowałem ostatnio nic innego.

 

Czy próbowałeś przy wyłączonym COMODO? Nawiasemmówiąc, to stara wersja.

Owszem, ale efekt się nie zmienił.

 

Była już tu instalacja Windows Installer 4.5, która przebija ustawienia, ale na wszelki wypadek pokaż jak wyglądają podstawowe komponenty Instalatora. Uruchom SystemLook i do okna wklej (...)

W załączeniu.

SystemLook.txt

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kcurek, nic się nie odzywam, bo nie mam żadnych pomysłów, z danych nic nie wynika. Posiadam identyczne na wirtualnej maszynie XP ze sprawnym instalatorem w wersji 4.5 i nie mam problemów. Toteż jedyne co mi się na razie kojarzy z błędem to aktywność starego Comodo. I nadal nie zostało ustalone czy błąd pojawia się tylko dla tej szczególnej instalacji, czy dla wszystkich opartych na Instalatorze Windows, bo to orientuje perspektywę. Pierwszy z brzegu który można sprawdzić to "Instalator MSI" WTW (dla Administratorów).

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...