Skocz do zawartości

Częste bluescreeny, spowolnienie komputera, myszka wariuje.


Adux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dłuższego czasu mój komputer zaczął zachowywać się co najmniej 'dziwnie'. Z dnia na dzień komputer sprawiał wrażenie coraz to wolniejszego i bardziej ospałego,do tego doszły częste bluescreeny, dziwny problem z myszką itd, wszystkie pozostałe objawy będą poniżej. Winowajcą tych problemów może być dosyć stary i psujący się dysk,ale mam nadzieję, że to tylko infekcja systemowa.

Wszystkie objawy jakie zauważyłem:
Częste bluescreeny,występujące sporadycznie,niezależnie od wykonywanej czynności na komputerze.

'Dziwne zachowanie myszki' tj. kilka już razy po starcie systemu i ukazaniu się pulpitu,nie szło normalnie korzystać z komputera,ponieważ nie dało wykonać się niczego na pulpicie,podczas kliknięcia zaznaczało się do 10 ikonek,co wykluczało normalne korzystanie z komputera,pomagał dopiero kilkukrotny restart komputera. Myszkę sprawdzałem na drugim komputerze podczas gdy nie działała na pierwszym komputerze (w czasie rzeczywistym),myszka bez problemu działała. Dodatkowo,gdy restartowałem komputer automatycznie włączało się skanowanie i naprawianie dysków.

*Komputer zachowuje się dosyć ospale od jakiegoś czasu,włączenie przeglądarki czy którejś piosenki,wiąże się z dosyć długim oczekiwaniem.

*Problem z filmikami na youtubie oraz innych stronach,występujący na dwóch przeglądarkach(mozzila i explorer). Problem polega na Tym,że podczas oglądania filmiku np. na youtubie,filmik odtwarzany jest normalnie,bez żadnych zacięć aż do momentu w którym suwak odmierzający czas filmu staje w miejscu (efekt jakby dać po prostu pauze) i nie można przewinąć do przodu/tyłu bo występuje brak jakiekolwiek reakcji,po przesunięciu nie zmienia się czas ani obraz,ciągle jest pokazany ten sam na którym dokanało się te 'zacięcie'. Problem znika dopiero,gdy zrestartuje się przeglądarke,ale potem znów się pojawia. Reinstalowałem flasha,czyszczę na bieżąco ciasteczka w przeglądarkach i problem nadal występuje.

Proszę o sprawdzenie logów,
Pozdrawiam

FRST.txt

Addition.txt

gmer.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Z dnia na dzień komputer sprawiał wrażenie coraz to wolniejszego i bardziej ospałego,do tego doszły częste bluescreeny, dziwny problem z myszką itd, wszystkie pozostałe objawy będą poniżej. Winowajcą tych problemów może być dosyć stary i psujący się dysk,ale mam nadzieję, że to tylko infekcja systemowa.

Adux, tu nie ma co szukać infekcji. A jedyne co można wywnioskować z FRST, to że uruchamiał się checkdisk i "obcinał" coś:

 

2016-04-08 14:55 - 2016-04-08 14:55 - 00000000 __SHD C:\found.000

 

Temat przenoszę na diagnostykę do działu Hardware.

 

1. Dostarcz dane wymagane działem: KLIK.

 

2. Dostarcz też pliki DMP lub już ich zdebugowaną postać: KLIK.

Odnośnik do komentarza

Dołączam prawie wszystkie potrzebne dane,brak jedynie plików z folderu minidump-folder jest pusty.

 

Log z hwinfo: http://www27.zippyshare.com/v/cwjFDl6J/file.html

Nie mogłem dodać go za pomocą uploadera na forum,wyskakiwał komunikat 'Nie masz uprawnień do wysyłania tego typu plików'

Mam nadzieję że wszystko dobrze wykonałem,jeżeli coś jest źle,proszę napisać-postaram się poprawić.

Z góry dziękuje za pomoc,
Pozdrawiam

cristaldiskoinfo.txt

post-10713-0-99540000-1460931707_thumb.jpg

post-10713-0-72540000-1460931710_thumb.jpg

post-10713-0-82500000-1460931716_thumb.jpg

post-10713-0-99020000-1460931720_thumb.jpg

post-10713-0-48460000-1460931724_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Zobacz czy nie ma zrzutu pamięci tu - > C:\Windows\MEMORY.DMP040816-19952-01 

 

Co do dysku są cztery remapowane sektory, nie sądzę, żeby one były źródłem problemów, niemniej pobierz proszę gsmartcontrol

i SaveAs jak na screenie. Chciałbym zobaczyć czy będą stemple czasowe dla tych operacji remapowania. 

post-9323-0-56480000-1458632419_thumb.pn

 

Użyj jeszcze rutynowej komendy w cmd z prawami administratora: 

sfc /scannow 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...