Skocz do zawartości

Problem z obudową laptopa


Dirge

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

U mojej siostry wystąpił problem z obudową. Pomiędzy zawiasem a radiatorem chłodzenia "puściła" obudowa

Chciałbym się Was spytać co może być powodem tego zjawiska i jak to naprawić? Osobiście uważam, że może to być problem z śrubą mocującą dolna obudowę z pulpitem. Wolałbym jednak się poradzić ludzi, którzy lepiej znają techniczne aspekty laptopów.

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie. Model laptopa to Lenovo G580

 

 

 

post-17651-0-01650000-1460812260_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Lapki to dla mnie temat nieznany ale tu ewidentnie widać uszkodzenie mechaniczne spowodowane agreswnym otwieraniem monitora.

Popatrz na pęknięcie perforacji na wylocie wentylacji lapka - wszystkie żeberka połamane. Mocowanie zawiasu monitora uszkodziło gniazdo na płycie (w szparze widać poważne przechylenie). Nie wiem czy samo przykręcenie wkręta usunie problem. Możesz przykręcić pod warunkiem, że ten wkręt jeszcze jest.

Jeżeli go nie ma to musisz zdobyć identyczny - prawdopodobnie taki sam jak sąsiedni.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli śrubka jest w spodniej części obudowy to nie jest zerwany gwint tylko wyrwane górne gniazdo mocowania.

Możesz rozebrać obudowę, odkręcić wyrwane gniazdo, zobaczyć czy w górnej części w tym miejscu nic nie ma.

Następnie przykleić wyrwane gniazdo, przewiercić górę, podłożyć kawałek blaszki i skręcić wszystko śrubką z nakrętką. To utrwali konstrukcję.

Inna opcja to wymiana w serwisie obudowy - pewnie też na krótko.

Eksploatacja lapka w tym stanie grozi złamaniem płyty. W konsekwencji zakup nowego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...