Skocz do zawartości

Problem z Windows Update - błąd 8007000e


lucasville

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zainstalowałem na laptopie Vaio z recovery czysty system. Następnie mnóstwo różnych aktualizacji z Windows Update zostało zainstalowanych. Jednak w pewnym momencie, podczas wyszukiwania nowych aktulizacji wyskakuje w WU błąd określony jako 8007000e.

 

Poszukałem rozwiązań w sieci, pobrałem od Microsoftu dwa narzędzia do naprawy i nic. Jedno narzędzie to WindowsUpdateDiagnostic, które znajduje błędy i twierdzi, że je naprawia. Niestety przy ponownym włączeniu wyszukiwania aktualizacji po chwili znowu jest ten sam błąd. Drugie narzędzie to MicrosoftFixit.wu.Run, ale ono z kolei nic nie znajduje.

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mało danych.

 

1. Zrób zrzut ekranu z tego co jakoby "naprawia" WindowsUpdateDiagnostic.

 

2. Uruchom "Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu": KLIK. Gdy narzędzie ukończy skan, skopiuj na Pulpit cały katalog C:\Windows\Logs\CBS, zapakuj do ZIP i shostuj gdzieś podając link do paczki. Nie obiecuję szybkiej analizy.

 

EDIT: Pisałam nie widząc powyższej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Jak "naprawiałem" Windows Update'a plikiem WindowsUpdateDiagnostic.diagcab to po ponownym uruchomieniu komputera po chwili znowu był błąd podczas wyszukiwania aktualizacji. 

 

Spróbowałem Fixit 50202, Fix WU Utility i nic. Znaczy się zmieniło się o tyle, że wyszukiwanie aktualizacji trwało wieczność bez jakichkolwiek efektów (parę godzin). Spróbowałem też metody Aggresive w Fixit 50202 i skończyło się to tym, że po ponownej próbie szukania aktualizacji pojawił się znowu ten sam błąd. Kolejny raz użyłem WindowsUpdateDiagnostic, coś tam naprawił (screen w załączeniu), ale po uruchomieniu wyszukiwania aktualizacji znowu przez kilka godzin nic się nie działo (błędu też nie było).

post-1939-0-97030000-1460752555_thumb.png

 

Obecnie zabieram się za uruchomienie "Narzędzia analizy gotowości aktualizacji systemu" i dam znać pewnie jutro jaki jest efekt.

 

Edycja 22:57

Już skończyło:

CBS.7z
 
 
Edycja 9:53
Całą noc aż do rana Windows Update szukał aktualizacji. Wyłączyłem rano komputer i zaczął instalować aktualizacje (233). Aktualizuje już dobrą godzinę i na razie skończył 45 aktualizacji. Dam znać czy coś się naprawiło jak uruchomię ponownie komputer.
Odnośnik do komentarza

Udało się przeprowadzić wszystkie aktualizacje:

post-1939-0-75300000-1460846946_thumb.png

 

Temat do zamknięcia. Dziękuję i pozdrawiam :)

 

Edycja 17.04.2016 11:24

Nie wiem czy nowy wątek zakładać czy nie, ale chciałem zaktualizować Windowsa do wersji 10, ale cały czas (całą noc) wyświetla się ekran, że trwa przygotowywanie do pobierania. I nic więcej. Pechowy jakiś ten komputer.

post-1939-0-01160000-1460885144_thumb.png

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...