Skocz do zawartości

Kopia zapasowa dysku twardego


Lukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

proszę o pomoc w usunięciu problemu z wyskakującym oknem dotyczącym wykonania kopii zapasowej dysków. Na komputerze istnieją dwa konta przy logowaniu tylko na drugie konto WINDOWS informuje mnie komunikatem o uszkodzeniu dysku i wykonaniu kopii zapasowej ( screen w załączniku) jestem pewien, że zostało to spowodowane zbyt małą ilością wolnego miejsca na dysku C, który wczoraj oczyściłem jednak komunikat nadal widnieje, według mnie dysk nie jest uszkodzony ponieważ komunikat nie pojawia się na drugim koncie o nazwie Lukasz dodatkowo problem pojawił się przy małej ilości miejsca na dysku 13gb. Chciałem w BIOSie wyłączyć/wyłączyć SMARTA - podobno to pomaga jednak w biosie moja wersja 05LL nie mam takiej opcji. Nie znalazłem podobnych tematów na forum jeśli coś pominąłem, z góry przepraszam.

 

 

post-17624-0-86590000-1460368209_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na screenie jest zaznaczona opcja "Save As". Kliknij, zapisz log i wrzuc go tutaj.

 

Niestety mam złe wieści. Z dużym prawdopodobieństwem dysk do kasacji ;-), ale to na razie tak nieoficjalnie. Dostarczysz mi dane to będę mógł powiedzieć coś więcej. Dodam, że jeśli masz na nim ważne rzeczy to liczy się czas. Im szybciej i dokladniej to zrobisz - tym lepiej. 

Odnośnik do komentarza

W załączniku przesyłam szczegółowe dane. Jestem przygotowany na ewentualną awarię dysku wszystkie dane mam przeniesione na drugi dysk jednak dziwi mnie fakt, że informacja o uszkodzeniu wyświetla się nie na wszystkich kontach użytkowników poza tym trwa to już od jakiegoś czasu 2-3 miesiące. Pracuje na koncie, które nie wyświetla błędu i do tej pory nic się nie działo oprócz przepełnienia dysku C, który w dniu wczorajszym oczyściłem ze zbędnych plików.

WDC_WD3200BEVT-22ZCT0_WD-WXH0A99J7745_2016-04-11.txt

Odnośnik do komentarza

Nie wyslało mi posta... 

 

Pobierz program Victoria 4.47

 

Uruchom go, wybierz dysk podwojnym kliknieciem, zakladka test i  zmien ustawienie na write. Potem start. Jeśli zacznie sypać błędami ABRT - musisz dokonać tej operacji z poziomu innego systemu operacyjnego. Tutaj sie przydaje stary Hiren's Boot. 

http://www.hiren.info/pages/bootcd-on-usb-disk

Odnośnik do komentarza

Niestety Victoria nie rusza, komunikat o błędzie dysku oraz brak możliwości zresetowania go. Wrzucam screen z Victori oraz nowy plik ze Smarta. Dodam, że cały czas pracuje na komputerze, system startuje bez problemów, szybkość pracy komputera nie jest błyskawiczna jednak jest płynna, czasem komputer potrafi się zawiesić. Czy w tym wypadku warto myśleć o wymianie dysku na nowy? czy raczej myśleć o nowym laptopie, dodam, że komputer ma już 6-7 lat.

post-17624-0-45210000-1460628800_thumb.jpg

WDC_WD3200BEVT-22ZCT0_WD-WXH0A99J7745_2016-04-14.txt

Odnośnik do komentarza

Bo w ogóle dysku nie wybrałeś, tzn. nie zaznaczyłeś opcji - passport. I kto Ci pisał, żebyś zmienił tryb na PIO? To nie jest domyślny tryb. Piszesz o braku możliwości zresetowania go - kolejna opcja, którą użyleś kompletnie niepotrzebnie. 

 

Pisałem Ci co masz zrobić. Ogólnie, bo ogólnie, ale nie wymieniłem w niej żadnej rzeczy, którą Ty teraz zaprezentowałeś. 

 

W teorii wygląda to tak, że Ty połączyłeś się tylko z portem, wypadałoby jeszcze poinformować dysk, że chcesz z nim wymieniać dane w obu kierunkach. Po to jest ta komenda passport. W zakładce standard wyświetli Ci się model dysku, kliknij na niego dwukrotnie (to to samo co klikniecie passport). Możesz zaznaczyć tryb API. Api jest zalecane w wiekszosci przypadkow, skanowanie przebiega duzo szybciej. PIO jest zarezerwowane dla innych, szczegolnie trudnych przypadkow, ze API sypie błędami. 

Odnośnik do komentarza

Groszexxx wybacz jestem laikiem, napisałeś mi co zrobić krok po kroku jednak za pierwszym razem ciężko się połapać co i jak. Jednak dzięki za cierpliwość udało się odpalić Victorię tak jak zaleciłeś, niestety sypie błędami ABRT jak karabin maszynowy.... (screen)

Jeśli to nie nadużyje Twojej cierpliwości mógłbyś powiedzieć czy te działania cokolwiek pomogą? nawet jeśli odpalę victorię z innego systemu operacyjnego i jak to zrobić? nigdy tego nie robiłem dlatego kolejny raz pytam jak laik ;-)

post-17624-0-53670000-1460829495_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Właśnie leżę dysk podczas działania programu padł, komputer nie wstaje podczas uruchamiania komputer informuje, że nie może znaleźć systemu operacyjnego - na dysku C był system operacyjny. Rozumiem, że tak jak pisaliście wyżej czeka mnie wymiana dysku. Teraz zastanawiam mnie czy w laptopie siedzą dwa dyski czy jest tylko jeden podzielony na dwie partycje.. Jeśli dwa to kombinuje aby wywalić dysk C a zostawić tylko D. Jesli jest to fizycznie jeden dysk i jest caly do wywalenia czy orientujecie się jaki jest koszt takiego dysku? Model komputera Samsung NP R522 JS01P

Odnośnik do komentarza

Autorze - zdaje sie, ze pierwsze bloki udaje sie wyzerowac, dopiero problem jest przy 2048, przy bootsektorze. 

Logicznym jest zatem, ze dysk system Ci sie juz z niego nie odpali. Jesli jest dalej wykrywany w Victorii, to wyzeruj go do konca. 

 

Możesz zaznaczyć PIO skoro w HBCD przy API wywala ten blad. Ja mialem taka sytuacje tylko dwa razy. Tak jak mowilem - PIO wyswietli Ci dostepne porty, wybierz ten od dysku, nastepnie kliknij passport. Jesli operacja zakonczy sie sukcesem - zacznij zerowac. 

 

320 GB się nie opłaca z tego względu, że 10-20zł więcej i jest albo 500GB albo nawet 750GB. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...