Skocz do zawartości

MPC Cleaner - nie moge usunąć programu z systemu w laptopie


Rekomendowane odpowiedzi

Przez moja nieuwagę wpakowałem do systemu jakiś program o nazwie MPC Cleaner.

 

Skanowałem laptopa Adwcleaner-em. Niby usuwa program z dysku i rejestru ale po restarcie wszystko wraca. Mbam tez go usunął ale podobnie jak po działaniach AdwCleaner-a  MPC Cleaner pojawia się w systemie nieruszony.

Przy ręcznych próbach usunięcia plików albo wpisu w rejestrze jest zwracany błąd o zablokowaniu tej możliwości.

 

W sieci jest porada aby go odinstalować poprzez dodaj/usuń programy ale tam go nie ma.

 

Mój system to Windows XP  Professional z SP3.

 

Załączam wymagane logi:

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

MPC Cleaner posługuje się bardzo inwazyjnymi sterownikami, które nakładają filtry na woluminy oraz pilnują komponentów, stąd błąd dostępu przy próbie bezpośredniego skasowania elementów z rejestru. Sterowniki te są nieusuwalne przez programy które nie pracują na poziomie kernel, czyli AdwCleaner i FRST nie dadzą temu rady. Zwykle należy je usuwać z poziomu środowiska zewnętrznego. Wstępnie spróbuj tych działań:

 

1. Uruchom Registry DeleteEx (pracuje na poziomie kernel). Zaznacz opcję "Recursively delete all subkeys". W pasku adresów po kolei wklej te ścieżki i je usuń:

 

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\MPCBase

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\MPCKpt

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\MPCProtectService

 

Zresetuj system.

 

2. Wejdź do folderu C:\Program Files\MPC Cleaner i uruchom deinstalator, o ile plik nadal jest. Zresetuj system.

 

3. Zrób nowy log FRST z opcji Skanuj (Scan), bez Addition i Shortcut.

Edytowane przez picasso
Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...