Skocz do zawartości

Własna płyta Recovery CD pod Windows XP


tade

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 2 tygodnie później...

Laptop to asus k50.Jest po wymianie dysku.wcześniejszy padł.Jest do niego płyta recovery ale nie chcę jej instalować ze wszystkimi śmieciami.rekovery mogę zainstalować na native a ja chce zainsalować na sata dltego pytam jak dodać stery sata oraz wyrzucić śmieci.

 

Po 1 dysk caly czas masz SATA wiec nie wiem po co piszesz o ustawieniach biosu. Z resztą to stery do płyty głównej a dokładnie do kontrolera SATA a nie do samego dysku twardego, tak więc tak czy siak ma instalka iść.

Po 2 modyfikacja recovery nie jest prosta, ponieważ każde recovery wykozystuje inny program do robienia obrazu instalki systemu.

 

Moim zdaniem szkoda zachodu z przerabianiem recovery.

Lepiej juz dograć sterowniki SATA do czystej intalki XP. Zainstalować xp + stery + programy i zrobić kopie partycji (backup) czy to na dvd czy na dysku.

Odnośnik do komentarza

Po 1 dysk caly czas masz SATA wiec nie wiem po co piszesz o ustawieniach biosu. Z resztą to stery do płyty głównej a dokładnie do kontrolera SATA a nie do samego dysku twardego, tak więc tak czy siak ma instalka iść.

Po 2 modyfikacja recovery nie jest prosta, ponieważ każde recovery wykozystuje inny program do robienia obrazu instalki systemu.

 

Moim zdaniem szkoda zachodu z przerabianiem recovery.

Lepiej juz dograć sterowniki SATA do czystej intalki XP. Zainstalować xp + stery + programy i zrobić kopie partycji (backup) czy to na dvd czy na dysku.

Ok tak zainstalowałem tylko nie wiem jak wyciągnąć klucz oem z recovery .Laptopa kupiłem z uszkodzonym dyskiem a naklejka z kluczem jest częściowo nie czytelna.Instalowałem też recovery i odrazu był winxp aktywowany.

Odnośnik do komentarza

Do sprawdzenia jaki masz Key,spróbuj użyć tego:KLIK

Klucz z recovery mam ale po wpisaniu do wersji oem xp pisze że nie właściwy klucz.Mam klucz na naklejce ale mogę tylko odczytać kilka cyfr,co nie wystarcza do aktywacji.

Wiele razy odwoływałem się do plików oembios, takie pliki są bardzo przydatne jeśli mamy do czynienia z oryginalnym komputerem (np laptopy), możemy wtedy zainstalować system z kluczem SLP (tak jak to robią producenci) i uniknąć kłopotliwej aktywacji telefonicznej z jaką wiąże się użycie klucza "z naklejki". Pliki oembios dla różnych producentów można znaleźć np w tym miejscu link dla XP (win 2003 wymaga własnych plików tego typu, zakładam że zainteresowane osoby znajdą je bez trudu), w tym miejscu zakładam, że tej funkcjonalności będziecie używać zgodnie z licencją a nie do obchodzenie zabezpieczeń windowsa.

znalazłem to w jednym z postów maggreg ale nie wiem jak tego użyć.
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Klucz z recovery mam ale po wpisaniu do wersji oem xp pisze że nie właściwy klucz.Mam klucz na naklejce ale mogę tylko odczytać kilka cyfr,co nie wystarcza do aktywacji.znalazłem to w jednym z postów maggreg ale nie wiem jak tego użyć.

Problem już rozwiązany proszę o zamknięcie tematu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...