Skocz do zawartości

Komputer nie uruchamia się - czarny ekran z kursorem myszki.


antex

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam.

W tamtym tygodniu pojawił się u mnie problem. Po załadowaniu paska Windows, gdy miało się pojawić okno logowania, wyskoczył BSOD. Nie uruchamiał się również tryb awaryjny. Po odłączeniu wszystkich urządzeń USB ekran zniknął, ale system nadal się nie uruchamia. Po załadowaniu paska Windows pokazuje się normalnie czarny ekran z kursorem i taki stan trwa cały czas. Czekałem 40 minut i nic, to samo się dzieje w trybie awaryjnym.

 

Intel Pentium Dual Core 2,5 GHz 

Płyta: Gigabyte GA-EP35-DS3L

Grafika: Gigabyte nVidia GeForce 9600GT

Pamięć OCZ 2GB

Zasilacz: Modecom Feel III 500W

 

Windows XP

 

Logów nie wstawiam z oczywistych powodów.

post-16360-0-15240000-1457888610_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Przejrzałem Twoje poprzednie posty i widzialem, że już miałeś przyjemność załączać logi z FRST. Dlaczego nie zrobiłeś tego tym razem? Do znudzenia mozna powtarzać, że nikt tu nie ma kryształowej kuli. Lekarz nie leczy przez telefon, a mechanik nie potrafi stwierdzić co w aucie jest uszkodzone, gdy klient mu powie "samochodu nie da się odpalić". Czy to naprawdę takie trudne do zrozumienia? 

 

Ten temat: 

https://www.fixitpc.pl/topic/4414-diagnostyka-infekcji-na-niestartuj%C4%85cych-windows/

Tylko w kontekście FRST. 

Odnośnik do komentarza

Boże, przepraszam. Teraz zauważyłem, że to system XP. Czasem to ja już z przyzwyczajenia pewne rzeczy piszę niemal automatycznie. 

 

A więc tak:

Opcje są dwie. 

Najbardziej prymitywna to "instalacja nakładkowa", czyli instalujesz windowsa xp na obecnego windowsa - nie utracisz plikow osobistych, a wiekszosc ustawien systemu bedzie zachowana (przynajmniej z punktu widzenia takiego uzytkownika jak Ty). 

 

I opcja bardziej pracochłonna - na początek  https://www.fixitpc.pl/topic/48-konsola-odzyskiwania-naprawianie-windows/ dokładniej cżęść: " Przywracanie uszkodzonego rejestru", etap 1 i 2. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...