Skocz do zawartości

Samoodpalający się komputer


T9K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem z laptopem HP 8460p, win7 64b, specyfikacja z podpisu, tylko dysk w nim zamiast talerzowca to jest m4 z Della.

 

Mianowicie jak zostanie wyłączny (opcja zamknij komputer), lub zamknięcie pokrywy (hibernacja) to się czasem (ostatnio często(!)) samoistnie się odpala (nawet z zamkniętą pokrywą) do systemu i... nic się nie dzieje. Wyłączenie opcją zamknij komputer powoduje że on się po 1-2 sek sam się odpala, nieważne czy jest na zasilaniu czy bez, "pomaga" inwazyjna metoda jaką jest wyjęcie baterii na żywca, po jej włożeniu się już nie odpala :blink:

 

Rzecz ta się dzieje od jakiegoś czasu, pierwsze takie przypadki występowały dobre pół roku temu (ale to było może raz na tydzień), ale ostatnio się nasilają (4-5x w tyg...), zauważyłem że to niemal zawsze wydarza się w godzinach 23-24. Dziś z klei o 11 tak świrował...

 

Wykluczyłem (chyba...) takie rzeczy jak podpięte peryferia (mysz, etc) odpinając je. Bios przywracałem do defaultowych ustawień, w menadżerze urządzeń przetrzepałem i wyłączyłem wszystko co miało opcję WAKE ON LAN (lub podobną z wybudzaniem/wyłączaniem urządzenia w celu oszczędzania energii), żonglowałem planami zasilania i opcjami (uśpienie/hibernacja/akcja dla zamknięcia pokrywy/przycisku zasilania, etc...), zacząłem kopać w harmonogramie zadań, jednak tego tam jest masa.

 

W załącznikach dorzucam logi z FRST oraz GMER, jak będzie trzeba jakieś dodatkowe/inne wykonać to wykonam.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Cześć. 

 

Mi się wydaje, że Twój objaw jest spowodowany przez aktualizację KB3035583, która to ma przygotować do przejścia na windowsa 10.

 

Oczywiście nie chciało Ci się pokazać co masz w aktywnych zadaniach w harmonogramie, ale log z FRST pokazuje, że są aktywne zadania od GWX, który wlasnie jest elementem wspomnianej aktualizacji. 

 

Nie wiem czy samo usunięcie plików .job (od tego najpierw zaczniemy), a wiec tych, ktore odpowiadaja za to, ze w harmonogramie jest okreslone zadanie do wykonani, ale mozna sprobowac je usunac. Jesli to nie pomoze to zostaje usunięcie całej aktualizacji.  

 

Otwórz plik fixlist w tym samym folderze, w ktorym znajduje sie FRST, otworz go i wklej do niego: 

 

Task: {5059A12A-B2C9-4C62-8DF0-A1CEC8C9070C} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Setup\gwx\launchtrayprocess => C:\Windows\system32\GWX\GWX.exe

Task: {6591ABD3-B174-4014-B2C7-72F9015DE2D2} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Setup\GWXTriggers\OutOfSleep-5d => C:\Windows\system32\GWX\GWX.exe
Task: {A3579108-3DED-4475-920C-68A3960FCCD3} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Setup\GWXTriggers\OutOfIdle-5d => C:\Windows\system32\GWX\GWX.exe
Task: {AE313F35-8610-40F3-B709-93669575279C} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Setup\GWXTriggers\MachineUnlock-5d => C:\Windows\system32\GWX\GWX.exe
Task: {B7C05990-AEE8-4386-80C2-1FFFAB053EDF} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Setup\GWXTriggers\Time-5d => C:\Windows\system32\GWX\GWX.exe
Task: {ECF842AF-F10B-4ABF-BF51-7AAC3D8E0C18} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Setup\GWXTriggers\Logon-5d => C:\Windows\system32\GWX\GWX.exe

Nastepnie zapisz, odpal FRST i wciśnij "napraw" 

 

 

Ty masz Avasta wyłączonego? 

 
Odnośnik do komentarza

Więc tak (bo zapomniałem wspomnąć)

 

Aktualizacje mam ustawione na ręczne - wyszukaj ale pozwól mi wybrać do ściągnięcia i zainstalowania. Tak mam avasta (dezaktywowałem go na okres gmer'a)

 

Kilka dni temu wyskoczyło w trayu ikonka od GWXa właśnie z "Windows 10", raz ten paskudny temat przerabiałem, drugi raz mi się nie chciało więc znalazłem w necie "GWX Control Panel" -> http://ultimateoutsider.com/downloads/ i użyłem wszystkie możliwe opcje by to ubić..................... (przed zrobieniem logów to było oczywiście), i się ubiło(?) bo z traya znikło.

 

Daje log wynikowy z frst

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

Jak na razie to nie było przypadku "samozapłonu".

 

Jak mogę to pokazać? Tam jest pełno tych "folderów" i nie ma jakiejkolwiek opcji wylistowania wszystkiego czy też exprtu...

 

EDIT: Zauważyłem w task manadrzerze że po około minucie-dwóch, jeden svchost.exe mieli proca na 25% i 250-300mb ramu zjada................

 

Oczywiście w Windows Update na start wyświetla mi się "uaktualnienie do win 10" 2 509,4 MB z guziczkiem "Rozpocznij"...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...