Skocz do zawartości

Nowa instalacja Win7, update i ciężko myślący proces svchost


AdamTko

Rekomendowane odpowiedzi

System (vista) na żony laptopie po wielu latach mordęgi padł ostatecznie i postanowiłem zainstalować Win7. Komputer jest leciwy, ale ma w miarę nowy dysk, 2GB RAM i do prostych gierek i oglądania filmów się nadaje.

Instalacja i aktywacja systemu odbyła się bez problemu, potem "dograło" się kilka poprawek, MS Security Essentials czy jak się to teraz nazywa oraz service pack 1. Po restarcie i konfiguracji aktualizacji kazałem wyszukać kolejne aktualizacje, żeby lapek był na bieżąco.

I tu jest kłopot. Proces svchost.exe związany w Windows Update zajmuje całą moc jednego rdzenia i już od 2 godzin "trwa wyszukiwanie aktualizacji..."

Manager zadań nie pokazuje w zasadzie żadnego "zużycia" sieci (w międzyczasie błyskawicznie ściągnął się firefox i chrome).

Czy mogę coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czasami tak się dzieje, że komputer się zawiesza przy wyszukiwaniu albo po zainstalowaniu kilku aktualizacji na raz.

Spróbuj instalować pojedynczo aktualizacje. Prawie po każdej, będzie trzeba zrestartować komputer.

 

 

Zmień ustawienia aktualizacji na: Wyszukaj aktualizacje, ale pozwól mi wybrać czy je pobrać i zainstalować.

Odnośnik do komentarza

Czasami tak się dzieje, że komputer się zawiesza przy wyszukiwaniu albo po zainstalowaniu kilku aktualizacji na raz.

Spróbuj instalować pojedynczo aktualizacje. Prawie po każdej, będzie trzeba zrestartować komputer.

 

 

Zmień ustawienia aktualizacji na: Wyszukaj aktualizacje, ale pozwól mi wybrać czy je pobrać i zainstalować.

 

Z przekonaniem graniczącym z pewnością mogę napisać, że wg mnie to w niczym nie pomoże. Ale zmieniłem ustawienie i kazałem szukać aktualizacji. No to już ponad godzinę szuka, szumi i na razie nic.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...