Skocz do zawartości

Jaki kabel do rozdzielczości 2560 x 1440 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Niech autor zapyta czy lepszy jest samochód z silnikiem spalinowym czy elektrycznym jeszcze. Co Ci po tym, ze kupisz ten z elektrycznym jak nigdzie go nie naładujesz?  

 

HDMI to nowszy standard i mozesz tez jednoczesnie wysyłać dźwięk. Jednak kabel Ci nic nie da jeśli nie będziesz miał w karcie takiego interfejsu ;-). 

Kolego nie wypowiadaj się w kwestii o której nie masz pojęcia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Faktycznie autor podał kartę, nie zauwazyłem. Tak czy siak moja odpowiedź i tak jest poprawna. Zwłaszcza, że zaznaczyłem, że dvi nie przesyła dźwięku. 

 

Nie chciałbym robić wypominek drogi Autorze, ale to mogłeś sam sprawdzić w "encyklopedycznej" notce jakie są górne możliwości standardu DVI i HDMI. No i warto używać też opcji edycji post... zwłaszcza, gdy się pisze do kogoś, że nie ma o czymś pojęcia. To przykre, bo swoje pojęcie i możliwości już zaprezentowałeś ;-).

Odnośnik do komentarza

Faktycznie autor podał kartę, nie zauwazyłem. Tak czy siak moja odpowiedź i tak jest poprawna. Zwłaszcza, że zaznaczyłem, że dvi nie przesyła dźwięku. 

 

Nie chciałbym robić wypominek drogi Autorze, ale to mogłeś sam sprawdzić w "encyklopedycznej" notce jakie są górne możliwości standardu DVI i HDMI. No i warto używać też opcji edycji post... zwłaszcza, gdy się pisze do kogoś, że nie ma o czymś pojęcia. To przykre, bo swoje pojęcie i możliwości już zaprezentowałeś ;-).

Drogi kolego, nie chodzi mi tylko o encyklopedyczną ale o fachową, PRAKTYCZNĄ poradę (po to między innymi są fora), do pytania jakie zadałem w wątku. Wiem wszystko można wygooglować ale jest to przecież forum: "Fixitpc.pl - Profesjonalna pomoc techniczna". Więc jeśli takową posiadasz to proszę o konkretną odpowiedź, a nie jakieś dziecinne dyrdymały o elektrycznych samochodach o których wie mój 6 letni syn.

Odnośnik do komentarza

Na tak proste i niepełne pytanie odpowiem zdecydowanie HDMI.

Jednak muszę stanąć w obronie Groszka gdyż ma rację i udzielił odpowiedzi.

 

Podałeś model monitora i co z tego skoro nie podałeś rodzajów i typów (standardów) wejść monitora.

Te informacje podaje producent w Manualu. Samo określenie HDMI jest bardzo mało konkretne gdyż standardów HDMI jest kilkanaście a obecnie stosowanych kilka.

Jest jeszcze coś takiego jak DisplayPort i też ma dwa standardy.

 

Podałeś tylko typ procesora graficznego na karcie a to nic nie mówi o typach wyjść (i ich standardów) z karty ponieważ one zależą od producenta karty.

Informacje również w Manualu.

 

Generalna zasada: - wyjście karty z odpowiednim standardem nie powinno mieć gorszych parametrów od wejścia monitora (tego samego typu).

Dotyczy to również zastosowanego kabla do transmisji danych. Są różne jakościowo i kiepski kabel spowoduje utratę możliwych maksymalnych efektów.

 

HDMI + rodzaje kabli; DP.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...