Skocz do zawartości

ESET niewykrywany w "autorun"


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc i nieusuwanie topicu, ogólnie wszystko działa, ESS, był instalowany z instalki offline, wszystko jest ok, uruchamia sie wraz z Windowsem. Ale nie ma żadnych wpisów w zakładce: start/msconfig/Uruchamianie, tak jak na zdjeciu niżej. Wcześniej miałem wersje 6 i były tam pliki zaznaczone, a tu nie ma żadnych (wersja najnowsza 9). Kontaktowałem sie z zagranicznym supportem ESET poprzez chat online, miałem problemy z j.ang ale ostatecznie po 40 min rozmowy pracownik przekazał, że nie przypomina sobie by po wersji 8 wpisy od eset były wykrywane w "launching" (Uruchamianie) . był miły, ale możliwe że tak tylko pisał. chociaz z 2 strony cos wspominał o tym, że brak tych wpisow to pewne zabezpieczenie przed ew. wylaczeniem antywirusa. 

 

Z kolei pracownicy z polskiego działu pomoc, poprosili w odpowiedzi o jakis log, podali link do programu, wysłałem ale plik mi z chmury wcieło i juz nie miałem czasu tego na nowo robić..

 

 

czy spotkaliście sie z czymś takim? 

 

 

 

 

 

 

 

 

s2r7zd.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Główny składnik ekrn.exe uruchamiany jest jako usługa. I tam występuje. Program konfiguracyjny egui.exe od wersji 9 uruchamiany jest z usługi ekrn.exe i faktycznie nie ma możliwości go wyłączenia.

 

Jeżeli z jakiś przyczyn nie uruchomi się lub zatrzyma, to można go ręcznie uruchomić z Menu -> Programy -> ESET -> ESET Smart Security -> ESET Smart Security.

Odnośnik do komentarza

niestety okazuje się, że jest kolejny problem. Mam obecnie najnowszy ESS 9.0.374.1 i najnowsze google chrome 49.0.2623.75 m (o troche nowym wygladzie miejscami).

 

Problem jest w tym, że jak np. wchodze na powiedzmy ipko.pl , to nie uruchamia sie automatycznie narzedzie ochrony bankowości, a co najdziwniejsze, w starym IE8 samo sie uruchamia. Jak miałem google 48 (wczoraj jeszcze), to było wszystko ok.

 

 

Próbowałem nawet ustawic jako domyślną przegladarke IE, by na powrót dać po chwili Google Chrome ale to na nic. Jedyne gdy ręcznie uruchamiam Ochrone bankowości internetowej, to włacza sie google chrome... a tak to jak pisałem wyżej. W reakcji na wejscie na strone logowania banku, nie włacza sie. Nie chcę nadużywać pomocy, więc jak nie chcesz nie odpisuj ale i tak mi pomogłes z tym msconfig, przynajmniej mnie to uspokoiło

Odnośnik do komentarza

Ja z tego nie korzystam. Zbyt ingeruje mi w przeglądarkę. Mam własne zabezpieczenia.

 

Spróbuj wejść w egui (dwuklik na ikonie), wduś F5, wybierz Strony internetowe i poczta e-mail. Po prawej rozwiń SSL/TLS. Zobacz czy włączone jest filtrowanie protokołu SSL/TLS, i Dodaj certyfikat główny do znanych przeglądarek.

 

Może pomoże, bo certyfikat mógł się usunąć przy aktualizacji przeglądarki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...