Skocz do zawartości

Asus X550L Tworzenie dysku odzyskiwania


Adam89s

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj postanowiłem utworzyć dysk odzyskiwania. Z tego względu wszedłem w panel sterowania->odzyskiwanie->utwórz dysk odzyskiwania. Wyświetliła mi się informacja, że rozmiar dysku musi wynosić co najmniej 16gb (co by się zgadzało, bo tyle chyba recovery powinno zajmować). Nie chcąc robić zapisu na pendrive, kliknąłem opcję poniżej "zamiast tego utwórz dysk naprawy systemu na dysku cd/dvd". Od tamtego momentu wymaga się rozmiaru dysku co najmniej 512mb. Co się stało z pozostałymi ponad 15gb recovery? Dodam również, że opcja "kopiuj partycje odzyskiwania z komputera na dysk odzyskiwania" jest niedostępna jak pokazuje to załączony obrazek. Proszę o pomoc i z góry dziękuję 

post-17410-0-90800000-1457034600_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam :)

 

Dysk odzyskiwania służy do ponownego wgrania systemu po awarii (uszkodzeniu) dysku w laptopie - na nowo wgra system i partycję recovery.

Dysk naprawy (wersja WinPE) służy do naprawy bootowania, przywrócenia systemu z punktów przywracania, skopiowania plików itp.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Kolego tylko że nie moge zrobić recovery tj. po odpaleniu przez f9 i włączam resetuj komputer do ustawień fabrycznych każe mi włożyć nośnik instalacyjny lub odzyskiwania systemu aby kontynuować, nie wiem o co w tym chodzi? Gdzie zniknęło mi recovery? dodam że te wianki zaczęły się dziać po wypaleniu tej płytki .

Odnośnik do komentarza

Może pokazesz wylistowane partycje z diskpart? Czy mamy się modlić do screena, który wrzuciłeś, a który nic nie wnosi do tematu?

Już nie wspomnę, że odpowiedź Mirfa jest poprawna, nie licząc tego, że dysk naprawy to nie winPE tylko winRE (modyfikacja winPE)

 

 

Twój tekst 

 

 

Nie chcąc robić zapisu na pendrive, kliknąłem opcję poniżej "zamiast tego utwórz dysk naprawy systemu na dysku cd/dvd". 

 

Jak w delikatny sposób mogę zasugerować, że tu jest problem z czytaniem ze zrozumieniem? 

Dysk odzyskiwania. 

Dysk naprawy. 

Odnośnik do komentarza

To normalne. 

 

 

W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić smart dysku np. z programu gsmartcontrol. 

Druga rzecz to GUIDy partycji. 

Trzecia rzecz to sprawdzenie czy system plikow na recovery jest sprawny. 

Czwarta - sprawdzenie zawartości pliku ReAgent.xml 

 

Więcej konkretów mogę napisać jutro. Na szybko mogę natomiast zaproponować sprawdzenie (o ile wyrażasz na to zgodę) czy z poziomu windowsa da radę przywrócić system do ustawien fabrycznych: 

https://www.asus.com/support/faq/1006133

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...